Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi alapján lesz valamelyik...

Mi alapján lesz valamelyik város a világ legélhetőbb városa?

Figyelt kérdés

Bécs lett most is, tavaly is. Én itt élek Bécsben, de nem értem mi alapján.

Jártam már pl Koppenhágában, szerintem sokkal élhetőbb.



2014. dec. 27. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal, hogy rengeteg ilyen "legélhetőbb város" lista van, mindegyik más indikátor-rendszert, súlyozást és számítási módszert alkalmaz. Van amelyik szerint Bécs az első (Mercer), van amelyik szerint Koppenhága (Monocle's).

[link]


Azt pedig meg kell jegyeznem, hogy általában az oktatás, egészségügy, biztonság, stb. adja a pontok javát, tehát nem csoda ha "szürke" nyugati nagyvárosok kerülnek a topba. Persze én is funky-sabban érzem magam egy spanyol vagy éppen egy vietnámi városban, de általános érvényű igazság, hogy ahol a turista jól érzi magát, ott a lakosság kevésbé.

2014. dec. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sok minden más mellett az is egy fontos tényező, hogy ki definiál. A fejlettséget, élhetőséget sokféleképpen lehet értelmezni. Az jellemző a nyertesekre, hogy ők állítják össze a listát. Ez persze túlzás, mert sok más faktor is közbeszól, de még ha az ember objektív is akar lenni, nem tud kibújni a saját bőréből, ezért még akaratán kívül is az ő értékrendje szerint állítja össze a listát, és még azt sem mondom, hogy ez ne lenne logikus, vagy hogy biztosan lehetne máshogy is csinálni, csupán fel akarom hívni a figyelmet ezen listák esetlegességére.
2014. dec. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
valószínűleg az életszínvonalat veszik figyelembe elsősorban
2014. dec. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!