Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szigetállamokat nem fenyeget...

A szigetállamokat nem fenyegeti az erős belterjesség?

Figyelt kérdés

Nem bántásból kérdezem, csak ezen elgondolkodtam.

Még Anglia meg Írország hagyján, mert oda rengeteg bevándorló megy (így ott nem tudom, mi ezzel a helyzet), de például Izland, vagy Grönland?

Izlandon 300ezren laknak kb, Grönlandon csak 50ezren. Ennyi év alatt (pláne Grönlandon) nem lehetséges, hogy szó szerint mindenki mindenkinek a mindenkije?

Vagy akár Új-Zéland, vagy az ilyen kicsi szigetállamok, mint Barbados, Falkland-szigetek, stb.


Vagy ez egyáltalán nem probléma? Hogy van ez?



2015. jan. 6. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
izlandon van olyan app, amivel leellenőrizhető, hogy nem rokon-e a másik:D
2015. jan. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
A szigetállamok sokkal jobban benne vannak a világ körforgásában, mint azt gondolnád - számukra semmi nagy dolog nincs abban, ha valaki a szomszéd szigeten lakóhoz megy hozzá vagy ilyesmi. Ellenben 10-50 ezer ember egyáltalán nem olyan kevés, kb. 3-400-as lakosság alatt kell ilyesmitől tartani - az eszkimók ezt úgy oldották meg, hogy ha idegen jött a faluba, akkor az éppen kapható női egyedekkel pároztatták. De ismétlem: manapság nem fenyegeti semmilyen sziget lakosságát ilyen gond.
2015. jan. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Ezen a problémán én is gondolkoztam annak kapcsán hogy a britek panaszkodnak azokra a "benefit-vadász" kelet-európai bevándorlókra, akik családostul telepednek le főleg Angliában és Írországban. Pedig genetikai szempontból nekik szerintem a létező legkedvezőbb megoldás hogy a fiatal nemzedékben jelentős mennyiségű új "fehérbőrű" génállomány keveredik az angol és ír génekkel. Csak esztétikai szempontból nézve is a kelet-európai lányok sokkal szebbek mint a brit egyedek többsége, nem hiszem hogy a helyi férfinépet ez hidegen hagyja.

Új-Zélandon nincs belterjességi gond, az ausztrálokkal elég jelentős a keveredés és jelentős a bevándorlás is, meg ugye nem is egy ezer éve ott lévő lakosságról beszélünk.

2015. jan. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Régen ez valóban így volt, amíg csak néhány ezer, tízezer lakos volt, a világtól elzártan.

Manapság már könnyebb a helyzet, nagyobb a népesség, könnyebb utazni, ismerkedni, vándorolni az országban, világban, így ez már kevésbé jelent problémát, mint régen.


A beltenyészet miatti betegségek inkább Pakisztánban, az arab világban jelentenek gondot, mivel kulturális okok miatt nagyon jellemző, hogy unokatestvérek házasodnak egymással.

2015. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Az általad felsoroltaknál nem igazán gond (mint ahogy fentebb írták benne vannak a világ körforgásában) A kisebb szigeteknél viszont előfordulnak problémák (Pl a Falkland szigeteken ez egy mérhető gond).
2015. jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én el nem hiszem, hogy az ilyen 50-ezres lakosságú államnál, mint Grönland, ez nem probléma. Alapból messze vannak ott a városok egymástól, a fővárosban, Nuuk-ban meg csak 20ezer ember él.

Hogy hogy nem fenyegeti őket a belterjesség?


Mert én mintha olyasmit olvastam volna Angliáról, hogy ott a belterjesség miatt van az, hogy nincs kiemelkedően szép ember közöttük, vis aki van, az mind bevándorló, nem őslakos.

2015. febr. 19. 13:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Grönland, kicsit rossz példa, mivel alapból belterjes (évezredek óta az). Nekik az a néhány részeg norvég tengerész aki eszkimó nővel hancúrozik alapból vérfrissítés.
2015. febr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De a belterjességnél nem alakulnak ki súlyos genetikai rendellenességek, valamint egy idő után nemzőképtelenség?
2015. febr. 20. 22:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

De kialakul, azonban nem ilyen meredeken.

Ott van példának a Bounty története.

A Pitcairn szigeteken letelepedett kb 20 fő utódai - a mai kutatások szerint - kicsit gyengébb mentális képességekkel rendelkeznek mint a hasonló környezetben élő szigetlakók, de ettől függetlenül nem degeneráltak.

2015. febr. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!