Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Palesztina (hamasz) abbahag...

Ha Palesztina (hamasz) abbahagyná a rakéták küldését, akkor Izrael továbbra is bombázna és további területet foglalna el Palesztinától?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok sok előzményt nem ismerek de pár kérdésem lenne, nem ismerem pontosan egyik felet sem azt viszont tudom hogy elvileg Izrael létrejött x területen..


1: Azon a területen alapból Palesztinok éltek és a Zsidók elfoglalták tőlük azt a területet és államot csináltak?


2:Egy ideje már tart a háború, és azt olvastam pár helyen hogy Izrael fejlettebb haditechnikával bír és jobban védi a civil lakosait, kérdezem én Palsztina a korlátolt lehetőségeihez is mérten de miért nem tesz meg mindent hogy ne a saját civil lakossága essen áldozatul egy-egy bombázásnak? Pl lehetne olyant hogy külön rakétakilövő állomásról civil területtől messze lőjék fel a rakétákat? Miért a mentőautókba rejtenek katonákat abban bízva hogy azt nem lövik le?


3: Ha jogosan is követelik vissza a tőlük elvett területeket meddig képesek elmenni? Ha teszem azt lenne egy olyan lehetőségük hogy "meghal 1millió palesztin viszont Izrael eltűnik a föld színéről akkor megnyomnák a gombot?


A kérdésre főképp és ezekre a pontokra szedve válaszokra lennék kíváncsi, a média pedig mint tudjuk sokszor hazudik, ha valamit rosszul tudok kérlek javítsatok ki, én egyik oldalon sem állok csak amit itt ott olvastam futólag ennyit tudok, de nagyon érdekel a téma.

Kérek mindenkit hogy veszekedés helyett normális válaszok legyenek amik főleg nekem és nem egymásnak küldtök

Előre is köszönöm


2015. jan. 15. 23:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%

Nem bombáznának valószínűleg, viszont területfoglalások ugyanúgy lennének.


1: Az angolok adták nekik a területet, mert az első világháborúban leszervezték nekik a zsidók azt, hogy az amerikaiak belépjenek a háborúba az ő oldalukon. Ennyit kértek csak.


Ja igen, ez egy csinált állam a szó szoros értelmében. Ráadásul az nem is volt a kialakulás pillanatában angol gyarmat. Tehát ez olyan, mintha én most kitalálnám, hogy Ukrajnából leválasztok én mint magyar egy területet és a cigányoknak adom.


2: Nincsenek nagyon civil áldozatok az izraeli oldalon. A palesztin rakéták túl fejletlenek ahhoz, hogy komoly problémákat okozzanak. A palesztinok viszont nem tudnak mit kezdeni, nincs fejlett fegyverrendszerük úgy, mint a zsidóknak.


3: Szerintem a Hamasz simán. A palesztinok nem hiszem.

2015. jan. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Kettes pontban többmindent is írtam valóban elvileg fejletlenebbek a fegyvereik de ahhoz is fejlettebb technika szükségeltetik hogy ne lakóépületek aljából vagy tetejéről lőjék ill hogy lehetelőleg elszeparáltabb helyen tartsák a fegyveres erőiket mint a zsidók katonai állomásai?

Ill hogy ne mentő és egyéb "álca" autókkal mozgassák az embereiket?


Ezekre is szeretnék választ kapni azzal már én is tisztában voltam a kérdés feltevésekor is hogy izrael fejlettebb

2015. jan. 15. 23:37
 3/22 A kérdező kommentje:
Már ami a fegyvereiket illeti
2015. jan. 15. 23:38
 4/22 anonim ***** válasza:
41%

A mentőautós dologról nem tudok. Nem tudnak mit tenni, ez körülbelül olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy amikor Drezdát bombázták, miért volt ennyi civil halott? Nem tudnak szerencsétlenek hova menekülni.


Azt viszont fontos tisztázni, hogy a rakétákat nem a palesztinok, hanem a Hamasz lövi fel. A kettő nem ugyanaz.


Az álca autókat gondolom azért használják, hogy ne lőjék őket szitává. Kár, hogy a zsidók leszarják, hogy kit lőnek. Az elszeparált helyekre szintén nem tudok mit mondani.

2015. jan. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%

"kérdezem én Palsztina a korlátolt lehetőségeihez is mérten de miért nem tesz meg mindent hogy ne a saját civil lakossága essen áldozatul egy-egy bombázásnak? Pl lehetne olyant hogy külön rakétakilövő állomásról civil területtől messze lőjék fel a rakétákat? Miért a mentőautókba rejtenek katonákat abban bízva hogy azt nem lövik le?"


Palesztina próbál, de ott van egy Hamasz nevű nem épp barátságos terrorszervezet, konkrét célja Izrael teljes megsemmisítése, és ez a szervezet ott az úr.


A Hamasz pedig 2 okból áldoz fel lelkiismeretfurdalás nélkül civileket:

1) Azt hitték, hogy Izrael oda nem lő vissza. Sokáig nem is lőtt vissza úgy, de megunta, hogy állandóan dobálják az ablakát kaviccsal.


2) El lehet adni propagadának, hogy Izrael terrorizálja ott a környéket, és népirtást végez. Amint láthatod (pl. hamarosan itt is) ez elég sikeresen működik.


+1: Izrael az egyetlen fél, aki (majdnem) bármikor hajlandó lenne béketárgyalásokat folytatni. De amíg a Hamasz békefeltétele az, hogy öljék meg magukat (a zsidók), addig szerinted ebbe bele fognak menni?

2015. jan. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
5: Az utolsó bekezdést leszámítva még egyet is értek veled.
2015. jan. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ha ez így lenne igaz utolsó ahogy mondod akkor én egyszerű ember arra gondolok hogy Palesztina valódi ellensége(aki miatt közvetetten de a legtöbb Palesztin hal meg)

az a hamasz..

Kérdés hogy ez tetszik e a Palesztinoknak?


Ha nem akkor a harc értük vagy ellenük zajlik éppen? (függetlenül attól hogy jogos e a hamasz követelése hogy Izrael pusztuljon vagy sem)

2015. jan. 15. 23:56
 8/22 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont ma 23:54


Viccen kívül. Miért? Azt pl. nem állítottam, hogy a Hamasz két szép szeméért lehetne ott béke, másképpen Izraelnek is egyértelműen lennének (elsősorban területi) követelései. Nem hiszem, hogy jótét léleknek állítottam volna be. :-)


Az pedig igaz, hogy minden egyes béketárgyalást eddig a Hamasz utasított el.


A Hamasz "alapító okiratának" első és egyetlen szabálya az, hogy ki kell irtani a zsidókat. Ezt a Hamaszosok mondják, nem én, nem Izrael...

2015. jan. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ha nem értesz egyet az utolsó állításával amit 75%-os írt mivel tudod megcáfolni azt?
2015. jan. 16. 00:00
 10/22 anonim ***** válasza:

7: Te mit tudnál tenni, ha a területeden állig felfegyverzett terroristák terrorizálnák a szomszédos országot, miközben azok meg téged lőnek? Semmit.


8: Úgy más a lány fekvése, ha azt mondod, hogy a zsidók csak úgy hajlandóak a béketárgyalásokra, ha a palesztinok adnak cserébe területet. Ez így egyértelmű.


Csak sok sikert hozzá, mert ebbe viszont a palesztinok nem fognak belemenni. Egyébként az ilyenekre utaltam, mint ez például:


[link]


Palesztina régebbi állam, mint Izrael, mégsem lehet teljes jogú ENSZ tag. Ráadásul:


[link]


Arra is megharagudnak, aki el meri őket ismerni önálló államnak. Kicsit hajaz ez a dolog a Kínai Népköztársaság vs. Kínai Köztársaság (Taiwan) közötti problémákra.


9: Erre nem kívánok reagálni.

2015. jan. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!