Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Senki nem képes vagy akarja...

Senki nem képes vagy akarja megállítani az Iszlám Államot és terrort?

Figyelt kérdés

Újabb borzalmas fotókat bocsátottak ki most homoszexuálisok magas épületből való kidobásáról, állítólagos tolvajok keresztre feszítéséről, házasságtörő nő megkövezéséről. Most a helyi lakossággal kegyetlenkedtek, de mindenkit programszerűen gyilkolnak, aki más vallású vagy kultúrájú. Egy interjúban valami hozzájuk tartozó fejes azt nyilatkozta, hogy rövidesen elfoglalják Európát. Ugyanaz a céljuk mint az Oszmán Birodalomnak annak idején, és ugyanolyan kegyetlen, barbár eszközökkel dolgoznak. Itt van pár borzalmas kép a legutóbbi akciókról:


[link]



2015. jan. 17. 16:03
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Így akartam feltenni a kérdést, de letiltottak ezzel a hülye magyarázattal:


Senki nem tudja vagy akarja megállítani az Iszlám Államot és terrort?


Kérjük kerüld a tudjátok/tudna valaki/stb. szövegeket a kérdésedben, egyszerűen csak tedd fel a kérdést! Az ilyen szókapcsolatok rontják a kérdések átláthatóságát.

2015. jan. 17. 16:05
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem már annyira megerősödtek, hogy nem képesek megállítani őket. Valami azt súgja, hogy az Al-Kaida kutyafüle volt ezekhez képest. Az pedig, hogy az amerikaiak nagyon okosan megdöntötték sorban a közel-keleti diktátorokat, pont ennek a terrorszervezetnek kedvezett.
2015. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nógrádi szerint be kell avatkozni és minél később avatkoznak be annál fájdalmasabb lesz
2015. jan. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor ezzel nem vagyok egyedül, mert én is így gondolom. Csak az a furcsa, hogy amikor nem kellett volna beavatkozni, akkor beavatkoztak, most meg mindenki a homokba dugja a fejét.
2015. jan. 17. 17:32
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Addig fognak ezek terjeszkedni míg bele nem kötnek egy náluk erősebbe ....
2015. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

A gond az, hogy úgy lehetne eredményesen megállítani és visszaszorítani őket, ha szárazföldi akcióban megszállják Szíriát és Irak IS által uralt részét. Ezt viszont senki sem akarja. Senki sem akarja a piszkos munkát elvégezni, ráadásul nem nagyon van hozzá érdekük se.

Szerintem addig, míg el nem durvulnak a terrorakciók Európában, nem fognak semmit sem érdemben tenni. Ha nagyon sokáig nem tesznek semmit, akkor csúnya vége lesz ennek.

Viszont az IS is le van korlátozva: Szíriában azért tudnak terjeszkedni, mert az ország egy kompett katasztrófa, nincs erős központi hatalom. Irakkal már nem bírnak annyira, Irakban inkább védekezésre szorulnak. Viszont ha ez a 2 ország el is esik, tovább nem tudnának terjeszkedni. Izrael, Jordánia, Szaúd-Arábia, Törökország és Irán jóval erősebb és nem tevehajtó népségből áll. Kobane elfoglalása után meg is álltak azonnal a török határnál.


Igazából az IS nem annyira erős. Sokan elhagyták már a szervezetet, akik csatlakoztak, TV csatornát is gondolom azért akarnának, mert nincs elég tagjuk. A fegyvereket úgy lopták, de az olajvezetékek miatt van pénzük újakra. Szerintem ha a NATO meg mondjuk Oroszország tényleg összefogna, pár nap alatt, vagy max 2 hét alatt legyalulná a térképről ezt a daganatot. De így, hogy csak légicsapásokat indítanak, meg a kurdoknak adnak fegyvert, SEMMIT nem fognak elérni.


Remélem nem várják meg, míg tényleg visszafordíthatatlan lesz az egész.

2015. jan. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én pont azt olvastam, hogy az iraki hadsereg kártyavárként dőlt össze az iszlám állam előtt, és úgy haladnak Irakban mint kés a vajban.
2015. jan. 17. 22:34
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
7: Jól olvastad. Szerintem az előtted lévő Szíriára gondolt.
2015. jan. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Azt se feledjétek, hogy egy komolyabb beavatkozásért, ki tudja mennyi terror akciót hajtanának végre nyugaton, a londoni metro robbantásnak is az volt az oka, hogy a brittek beavatkoztak Irakban. Szerintem is mindenképpen be kéne avatkozzon valaki, csak ugyebár ha a nyugat beavatkozik valahol akkor azert szidják, ha meg nem avatkozik be akkor azért.
2015. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem is a szidás itt a legnagyobb gond, hanem inkább az, hogy ettől a borzalmas terrortól mindenki visszaretten. Nehéz lehet azt politikailag vállalni, hogy a katonáinkat lefejezték, megkövezték stb.
2015. jan. 18. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!