Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerbia vagy Bulgária az...

Szerbia vagy Bulgária az elmaradottabb, szegényebb ország?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy egyik se áll túl jó, de mégis. És miért olyan szegény országok ezek?
2015. jan. 27. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Kb. egy szinten vannak fejlettségben. Habár GDP alapján Bulgária gazdagabb.


"És miért olyan szegény országok ezek?"


A fél évezredes török uralom megtette a hatását...

2015. jan. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Szerbia.

Bulgária egy komplett katasztrófa, ráadásul olyan súlyos a demográfiai helyzet, hogy 20 év múlva senki sem fog szinte adót fizetni, ráadásul Bulgária tele van cigánnyal.

Habár Szerbia balkáni része se egy leányálom, de Szerbiának szerintem mérföldekkel jobbak a kilátásai.

2015. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Mármint úgy értem Bulgária elmaradottabb, Szerbia jobb valamennyivel.
2015. jan. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Szerbia sokkal jobb.
2015. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3%

SZERBIA A JOBB(OTT ÉLEK)

SRBIJA!

2015. jan. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
ezt nehéz megmondani, mert első gondolatra én is Bulgáriát mondanám szegényebbnek, de nekik az EU miatt jobb kilátásaik vannak. a strukturális alapokból lehet építkezni, bár Szerbiát is támogatja az EU az előcsatlakozási alapokból, de azon az egész Balkánnak kell osztoznia, szóval valamivel kisebb pénz
2015. febr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyértelműen Bulgária a rosszabb.

Szerbia nincs azért ennyire tele cigánnyal, ráadásul gazdaságilag is jobban áll, mint Bulgária. Bulgária 30 év múlva már szinte nem is fog létezni, akkora a kivándorlás, és az elcigányosodás.

Azért ilyen szegények, mert oszmán uralom volt. Nézd meg pl mi a különbség ma Szlovénia és Bulgária között. A török uralom brutális leszakadást, és elmaradást eredményezett az egész Balkánon.

2015. febr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!