Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok ahhoz, hogy 43...

Mit szóltok ahhoz, hogy 43 Tesco üzlet zár be, de nem Magyarországon, hanem Nagy-Britanniában?

Figyelt kérdés

Emlékszem, amikor a Tesco bejelentette, hogy 13 üzletüket bezárják Magyarországon, a sok ostoba elkezdte üvöltözni, hogy ez a magyar kormány hibája, így Orbán, meg úgy Orbán, aki pedig azt merte állítani, hogy a Tesco világszerte bajban van, semmi köze ehhez Magyarországnak szinte, azt lebirkázták a megszokott módon.

Kíváncsi vagyok, hogy ezek az emberek hogy fognak reagálni arra, hogy nem 13, hanem 43 Tesco üzlet kerül bezárásra Nagy-Britanniában.


2015. jan. 28. 17:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

Tehát te úgy gondolod, hogy semmi köze a 13 üzlet bezárásának Magyarországon a 3-4 féle különadónak, tízszerezett járulékoknak, hogy heti 6 nap lehetnek csak nyitva?


Most akkor ki az ostoba? Birkuci...

2015. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%
Örülök neki, bár már az utolsó zárna be.
2015. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló figyelmébe ajánlom: [link]


Röviden arról szól, hogy a cseheknél már bezártak egy Tesco üzletet, és sztrájkot tervez egy szakszervezet, amennyiben egy másodikat is bezárnak. Csak erről itthon nem adtak hírt, utánajárni pedig sokkal nehezebb egy témának, mint lebirkázni a másik embert, és mindent a kormányra fogni.

2015. jan. 28. 17:55
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Csak angol cég lévén náluk kb 10 utcánként van egy Tesco, nálunk meg nagyvárosonként 2-3!


Ha van 50 üzleted, és bezársz 13-mat, az nagyon sok. Ha van 1000 üzleted, és bezársz 43-at, az nem annyira. Érzed a külömbséget?

2015. jan. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
A Tesconak saját bevallása szerint 44 veszteséges üzlete van Magyarországon (ha jól emlékszem). Ebből zárnak be 13-at. Lehet, hogy a közeljövőben a többit is bezárják. De nem a kormány miatt, hanem mert VESZTESÉGES. A Tesco nem jótékonysági intézmény, ők is a profitra hajtanak. És ha valami veszteséges, akkor azt előbb-utóbb bezárják. Így működik a piacgazdaság.
2015. jan. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
Én Angliában egy olyan Debrecen méretű kisvárosban élek, ahol 4 tesco van. Ebből 2 olyan mini tesco, és kettő nagy tesco. 3-at bezárnak, 1 nagy tesco marad csak.
2015. jan. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a felét ismerem azoknak a boltoknak (szoktam oda járni néha vásárolni) amit bezárnak. Hadd ne mondjam, hogy közülük csak egyen döbbentem meg, de aztán jobban belegondolva, még azon sem. Tényleg kevesen jártak oda vásárolni, totál felesleges volt eddig működtetni őket.
2015. jan. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%
Elmúltnyócév!
2015. jan. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

Én egy percig se hittem hogy a kormány miatt zárnának be hiszen már decemberben olvastam az angliai híreket miszerint történetének legrosszabb évét zárta a Tesco az anyaországban. Ezek után logikus lépés hogy külföldről visszahúzódnak.


"aki pedig azt merte állítani, hogy a Tesco világszerte bajban van, semmi köze ehhez Magyarországnak szinte, azt lebirkázták a megszokott módon."


Ezért szólok hozzá ebben a kategóriában olyan ritkán. Itt mindenki egy-két elejtett mondat alapján tudni véli ki a "mocskos fideszes", ki az "agyhalott jobbikos", ki a nagymagyar, ki a zsidóbérenc stb.

2015. jan. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%
Felén két tesco között 16km van, szerintem ideje volt már az egyiket bezárni, mert az egyikben sem volt nagy forgalom, sőt...
2015. jan. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!