Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország vs USA+Báb-EU!...

Oroszország vs USA+Báb-EU! Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
Mindenki tudja szerintem, hogy Putyin nagyon okos és előrelátó politikus az Oroszoknál és képes gyorsan olyan megfontolt döntéseket hozni, amely előrelátólag kedvezményez a saját országának. Ő az a politikus aki a saját országa javát szolgálja és nem adja el. Ez persze az U.S.A.-nak nem tetszik mert ez neki se gazdaságilag sem jövendőileg nem kedvező, hisz e két nagyhatalom van most jelen és persze mi vagyunk közöttük. Az USA úgy mozgatja az EU-t mint egy bábot és ráveszik őket olyan dolgokra, mely saját országaikra nézve nem jövedelmező. Gondolok itt a fekete listára helyezéseknél, mely az EU-nak egyáltalán nem kedvezményező helyzet sőt inkább eléggé romboló tekintet saját országaikra nézve, de ezáltal kicsit megtudták csappantani az Orosz valutát. Míg az USA röhög a háttérben. Bár Putyin sem hülye, nem add el se olajat sem energiát se semmit USA dollárért és vásárolja felfele az aranyat is. Mindenki tudja, hogy az USA dollár mozgató rugója az olaj és az arany. Most elnézve a két országot gazdaságilag próbálják tönkretenni egymást ám ha jobban belegondolunk itt megáll a dolog, hisz az oroszoknak mindenük megvan országon belül nem úgy mint például az USA-ban. Így most hirtelenbe az USA elkezdett spancizni Kubával, hisz az USA 3/4 olajhasználata behozatalból származik. Bábként használja fel az EU-t, hogy próbálja baszogatni vele az orosz gazdaságot, de ezzel csak annyi baj van persze, hogy ezt a EU szívja meg, hisz egy bizonyos szögnél megáll a dolog, mert az oroszok önfeltartóak teljesen, nem úgy mint mi, mivel mi rászorulunk az olajukra, áramukra, gázaikra és egyéb dolgaikra. Persze az USA háttérből nézi végig a történteket és kötekedik elég keményen az oroszokkal, )pluszba rakétaelhárítókat telepített Ukrajnába, de ebbe nem akarok nagyon belemenni). De be kell majd látnia, hogy nem lesz képes tönkretenni az orosz gazdaságot. És szerintem mindenki ismeri az Amerikai külpolitikát, valami nem megy szépen hát menni fog durrogtatással. (Érdekes módon az elmúlt 10-20 évben az USA minden külföldi balhéban ott volt mint fő-fő! Ez mind pénzpénz és pénz, mindenki tudja, hogy a háború a legnagyobb bevétel. De ebbe sem szeretnék annyira belemenni) Ez az én szerény véleményem, követem az eseményeket amennyire tudom, lehet nem tudok még egy-két dolgot. Valaki felvilágosítana engem így tömören ezeknek a dolgoknak a következményeiről, meg hogy még miket hagytam ki? Valaki aki a közelben él és tapasztalja a történéseket, mert a híradónak meg ezeknek a keverem-kavarom úgymondomahogynemigaz dolgoknak nem szabad hinni. //Nagy balhé lesz még ebből...Nagy!!//
2015. febr. 2. 22:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

Nekem erről az a véleményem, hogy nem értem miért nehéz korrektül használni az 'enter' és 'tab' gombokat, nehogy véletlenül olvasható legyen a szöveg...


Ráadásul az alapfeltevés is téves, innentől kezdve bármi amit levezettél, az csak rossz lehet.

2015. febr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ha lesz is Red Alert 4 - Putyin's revenge, akkor is kimaradunk belőle. Két világháborút már megszívtunk, nem kéne belefolyni újabba.
2015. febr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Mindíg a világháborúk mozdították ki az adott mély gazdasági recesszióból a világot. Mindegyik nagyhatalom látja, hogymost is erre van szükség, csak idők kérdése.
2015. febr. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
21%

"Nekem erről az a véleményem, hogy nem értem miért nehéz korrektül használni az 'enter' és 'tab' gombokat"


Mert nemmindenki helyesírásfóbiás, mint te :-D. Ne adj isten a gondolatai fontosabbak, minthogy miket üssön le.

2015. febr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
38%

Már a feltevéseid is tévesek, hiába adod elő úgy hogy "Mindenki tudja", ettől még nem lesz igaz.


" Bár Putyin sem hülye, nem add el se olajat sem energiát se semmit USA dollárért és vásárolja felfele az aranyat is."


??? Ilyeneket honnan szopsz? Ebben a mondatban pont mindennek az ellentéte igaz. Felfelé az aranyat... Te jó ég. Nem lehetsz egy íkúhuszár...


"a háború a legnagyobb bevétel."


Na ezekkel megtüzdelve. A háborúhoz pénz KELL, nem pedig pénzt HOZ.


Az a helyzet, hogy már meg sem próbálom megmagyarázni, mert messziről süt az írásodból ez a buta jobbikos, fiatal, de agresszív, oroszimádó, nyugatutáló, (de azért ha leéreccségizel kettesre, kimész németbe -a magadfajták németbe mennek, nem Németországba-), ...hagyjuk menthetetlen vagy.

2015. febr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
A jelenlegi helyzetben nem látom nagy valószinűségét egy háború kialakulásának. Oroszország jelen helyzetben szerintem már vesztett. Amit az önellátóságról mondtál nem igaz, inkább az emberek toleránsabbak a kormánnyal szemben és emiatt a nép szenved, míg magának az országnak kisebbek a veszteségei. Mindezek ellenére Oroszország vesztét az okozza, hogy jelenleg csak nagyon kevés ország érdekeit szolgálná a háború, és azoknak is kicsi a hatalmuk. Bár Oroszország katonasága kétségkívül erős szövetségesek nélkül túl kevés az USA és az EU ellen.
2015. febr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%

"Mindenki tudja szerintem, hogy Putyin nagyon okos és előrelátó politikus az Oroszoknál és képes gyorsan olyan megfontolt döntéseket hozni, amely előrelátólag kedvezményez a saját országának. Ő az a politikus aki a saját országa javát szolgálja és nem adja el."


Putyin karizmatikus, de se nem okosabb, se nem gyorsabb vagy megfontoltabb, mint a többi vezető. És Oroszországot nagyrészt nem ő vezeti, ahogy semelyik politikus sem az országának tényleges ura. A kiépített alsóbb rendű rendszerek, mint a képviselők és polgármesterek, városházák, a bürokrácia nagyban hozzájárul az ország működésének milyenségéhez. A legfontosabb azonban a nagy gyárak és cégek érdekképviselete. Minden országot ezek irányítanak. Putyin döntései nem az országának kedveznek, hanem egy bizonyos hatalmi körnek az országon belül. Pl hogy a tökömbe kedvez Oroszországnak újságírók és politikusok rejtélyes "eltűnése" vagy "balesete"? Sehogy. Putyin trónon maradását segíti. Vagy a melegek elleni törvények? Megint csak sehogy, csak az oroszok előítéleteit használja arra, hogy politikai tőkét kovácsoljon.


"Ez persze az U.S.A.-nak nem tetszik mert ez neki se gazdaságilag sem jövendőileg nem kedvező, hisz e két nagyhatalom van most jelen és persze mi vagyunk közöttük."


A négy legfontosabb hatalom ma az USA, az EU, Kína és az arab világ. Lehet ezen vitázni, de szerintem senki sem sorolná Oroszországot az első háromba. Oroszország se nem különösebben gazdag, se nem különösebben befolyásos.

És mi az, hogy mi vagyunk közöttük? Mármint Magyarország? Hát igen, mi, meg Ausztria, meg Anglia, meg Románia, meg Ukrajna, meg Norvégia, meg még egy rakás ország. Ebből az irányból. A másik irányból meg szomszédos országok. Én tényleg nem értem hogy érted, hogy mi vagyunk köztük.


"Az USA úgy mozgatja az EU-t mint egy bábot és ráveszik őket olyan dolgokra, mely saját országaikra nézve nem jövedelmező. Gondolok itt a fekete listára helyezéseknél, mely az EU-nak egyáltalán nem kedvezményező helyzet sőt inkább eléggé romboló tekintet saját országaikra nézve, de ezáltal kicsit megtudták csappantani az Orosz valutát."


A gazdasági szankciók politikailag kedvezőek nekünk. Azért csináljuk. Nem is az USA találta ki. És annyira nem rosszak nekünk, mint egyesek megpróbálják beállítani, csak hogy jól utálni lehessen az USA-t. Egyik európai országot sem rázta meg különösebben a dolog, ellenben az orosz gazdaságot igen.


"Míg az USA röhög a háttérben."


Most komolyan, 5 éves vagy? Az országok nem tudnak röhögni. A politikusok és az ő tanácsadóik, a lobbisták, a cégek vezetői, stb. nem azért hoznak hosszútávú geopolitikai döntéseket, hogy "röhögjenek a háttérben".


"Bár Putyin sem hülye, nem add el se olajat sem energiát se semmit USA dollárért és vásárolja felfele az aranyat is. Mindenki tudja, hogy az USA dollár mozgató rugója az olaj és az arany. Most elnézve a két országot gazdaságilag próbálják tönkretenni egymást ám ha jobban belegondolunk itt megáll a dolog, hisz az oroszoknak mindenük megvan országon belül nem úgy mint például az USA-ban."


Ezzel csak annyi a probléma, hogy nem filozofálunk lehetséges dolgokról, hanem valós történésekről beszélünk. A valós történések azok, hogy az USA rengeteget profitált a szankciókból, míg Oroszország gazdasága az összeomlás szélére került.


"Bábként használja fel az EU-t, hogy próbálja baszogatni vele az orosz gazdaságot, de ezzel csak annyi baj van persze, hogy ezt a EU szívja meg, hisz egy bizonyos szögnél megáll a dolog, mert az oroszok önfeltartóak teljesen, nem úgy mint mi, mivel mi rászorulunk az olajukra, áramukra, gázaikra és egyéb dolgaikra. Persze az USA háttérből nézi végig a történteket és kötekedik elég keményen az oroszokkal, )pluszba rakétaelhárítókat telepített Ukrajnába, de ebbe nem akarok nagyon belemenni). De be kell majd látnia, hogy nem lesz képes tönkretenni az orosz gazdaságot."


Ezzel megint csak az a baj, hogy tényszerűen nem igaz. Az orosz gazdaság NEM önfenntartó. Abból él, hogy olajat meg gázt ad el nekünk. Ha ők nem adnak el, mi nem veszünk, ők meg másnak nem tudják olyan áron és mennyiségben eladni, így ott vannak egy csomó olajjal, és éhen halnak. Az orosz gazdaság csak addig működik, amíg jó áron el tudják adni az olajukat.


"És szerintem mindenki ismeri az Amerikai külpolitikát, valami nem megy szépen hát menni fog durrogtatással."


Te olyan szinten nem érted az Amerikai külpolitikát, hogy az valami nevetséges. Ennél egy icipicikét trilliárdszor trilliárdszor bonyolultabb dolgokról van szó.


"Érdekes módon az elmúlt 10-20 évben az USA minden külföldi balhéban ott volt mint fő-fő! Ez mind pénzpénz és pénz, mindenki tudja, hogy a háború a legnagyobb bevétel. De ebbe sem szeretnék annyira belemenni"


Az USA hihetetlen módon eladósodott a háborúkban. Elért bizonyos geopolitikai célokat, de baromira nem profitált belőlük anyagilag. A háború nagy bevétel egyes gyáraknak, de az USA államának nem az.


"Nagy balhé lesz még ebből...Nagy!!"


Nem valószínű. Mindkét ország tudja, hogy a másik hadserege túl nagy károkat tudna nekik okozni. Max a gazdasági szankciókat változtatják, esetleg keményítenek rajtuk, ha a politika úgy kívánja, de nem fognak egymásnak esni. Semmi értelme nem lenne.

2015. febr. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Több helyről is olvasgattam és így összegeztem. Már leérettségiztem köszi, voltam Németországban is. :) Mindig van valaki aki a helyesírásba köt bele, elnézést tanító néni tudom egy két dolgot nem helyesen írtam, de gondoltam nem ez lesz a fő indok h ide kommentálj... :D
2015. febr. 2. 22:53
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszodat, ezt a cikket így gyorsba írtam le, nem figyeltem úgy a részletek részletére. Egy két linket csatolok ide. az első eléggé elgondolkodtató nem beszél hülyeségeket a német csávó -> [link] A másik meg igen Amerikai külpolitikára tér ki, hogy mit hogyan csinálnak így röviden, erről van egy 2-3 órás dokumentum film is, ahol egy volt Amerikai tiktosügynök szerűség beszél, bocsánat nem tudom pontosan megfogalmazni, hogy mi is volt, de röviden egy olyan csávó aki külföldi országok vezetőjét próbálta lefizetni/lebeszélni dolgokról. https://www.youtube.com/watch?v=uLvl6zAsnO8 Arra, hogy mi vagyunk közöttük azt úgy értettem, hogy ha ezek összeugranak szép csatatér lehet az EU.. Nem kizárólag csak magunkra magyarokra gondoltam, ezt gondolom te is tudod.
2015. febr. 2. 23:03
 10/23 anonim ***** válasza:
12%

# 4/8 Időpont ma 22:47

# 8/8 Időpont ma 22:53


Drágák, akkor most már nem csak szövegelrendezés, de értő olvasás is egyes. Nem helyesírásról beszéltem, hanem tördelésről. És valamiért az eddigi néhány ezer év (és ez a kérdés) tapasztalata azt mutatja, hogy aki nem tördeli rendesen, hülyeségeket beszél. Persze ez az implikáció egyirányú.


Az meg nagy dolog, hogy leérettségiztél, meg hű, voltál Németországban is? Baze, előtted meg kell hajolni. Wow!


Bocs, hogy nem vagyok igénytelen tróger, kislányok.

2015. febr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!