Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha egy kárpátaljai magyar...

Ha egy kárpátaljai magyar felvenné a Magyar állampolgárságot akkor az ukránok besorozhatnák?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a "magyar" kormány álláspontja az hogy a kárpátaljaiak besorozhatóak de csak az ukránokkal arányos mértékben. Viszont ez akkor is így van ha az adott személy kettős állampolgár?

2015. febr. 15. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

a magyar állampolgárságodra hivatkozva nem lenne kötelező bevonulni.

(aztán lehet,hogy ukránoknál más a helyzet)

2015. febr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Ha magyar vagy, vedd fel az állampolgárságot és gyere Magyarországra, akkor biztosan nem soroznak be.
2015. febr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
51%
hát már eddig is rosszul voltam, h nem adják meg automatikusan minden magyar anyanyelvűnek az állampolgárságot, de ha tényleg ezen múlik az is, hogy besorozzák-e... :(((
2015. febr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha külföldre utazik, akkor nem hívják be.

Ha Ukrajna területén él, ukrán állampolgár, akkor behívhatják, függetlenül attól, h van-e más állampolgársága.

2015. febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ukránokat nem érdekli, hogy van-e magyar állampolgársága vagy sem. Hasonló esetben a magyar államot sem érdekelné, hogy az illetőnek van-e ukrán, román vagy éppenséggel bissaui-guineai állampolgársága.
2015. febr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék én nem kárpátalján lakom csak dühít hogy a kormány úgy segít az ukránoknak hogy bármilyen kárpátaljai magyarokat védelmező feltételeket szabna. Szerintem annak kellett volna az első dolognak lennie a tárgyalásokon hogy megegyeznek a kettős magyar állampolgárok kötelező sorozásának a tiltásáról de ehhez képes Viktorunk meg se említette ezt Kijevi látogatásán...
2015. febr. 15. 17:04
 7/7 Komplikato ***** válasza:
100%

Egy bármilyen állampolgárság KÖTELEZETTSÉGEKKEL jár. Ha két ország polgára vagy akkor az dupla kötelezettség, lehet benne olyan amikor egyik ország kötelezettségei ütköznek a másikéval. Ezért is nemzetbiztonsági kérdés sok országban a kettős állampolgárság, és ezért NINCS kettős állampolgárság sok országban.


Sok embernek van pl. izraeli állampolgársága, ahol viszont kötelező katonai szolgálattal jár, így le is kell tölteniük. Amikor volt még sorkatonaság itthon, akkor a kettős állampolgároknak itt is le kellett tölteniük. Nyilván ezer más kötelezettség is van, csak a háborús példa miatt írtam ezeket.

2015. febr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!