Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hány "darabra" fog széthullani...

Hány "darabra" fog széthullani az amerikai únió - a szovjet únió példájára - az egyre mélyülő gazdasági válság hatására?

Figyelt kérdés
2010. febr. 12. 17:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
nem fog, egyiknek sem érdeke és nagy az összetartás, nem mint a SZU-ban volt.
2010. febr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%
ó bocsánat, azt hittem USA-ról van szó, de így viszont nincs értelme a kérdésnek mert ez más mint SZU volt.
2010. febr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha az USA-ra gondolsz, az nem fog széthullani. Nincs semmiféle "mélyülő gazdasági válság", ugyanis a válság jól láthatóan kb. 2007 nyarán kezdett kialakulni és 2009 tavaszáig mélyült el, az USA azonban azóta már kifelé tart a recesszióból. Le vagy maradva kb. 9 hónappal a világ történéseitől, ha mélyülő válságról fantáziálsz.
2010. febr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
37%
ha az USA-ra gondolsz, akkor nem fog. Ők nem kretén magyarok és egyéb balkáni népek, akik kinyírják egymást. Túlélték a nagy gazdasági válságot is, szerintem még a mostanit is túl fogják, habár a mélysége 2015 környékén náluk fog tetőzni, illetve akkor kezdődik el a mélypont.
2010. febr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%

Hé, amerika.bu.ik:

Szét fog hullani: Pl Kalifornia, bent van a világ 10 államában, ami csődközelben van, + isten is le akarja rombolni(természeti csapások), meg nekem sem szimpatikusak, istennek képzelik magukat, de rá kell jönniük, hogy nem tudják eltartani a sok semmirekellőt.

2010. febr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

"Pl Kalifornia, bent van a világ 10 államában, ami csődközelben van, + isten is le akarja rombolni(természeti csapások), meg nekem sem szimpatikusak"


Húha, most aztán nagyon nem lennék a kaliforniaiak helyében.

XD

2010. febr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Amcsiban indult a hitelválság is, ott egy tőzsdei összeomlás is lesz...a világ változik, a közel keletnek van nagy tőkéje, fogy az olajuk....egyre több befektetéseket végez...közel kelet nagy befektető terület lesz...változást kell nézni csak.

Válságból amcsi is kikeveredik, sőt, mindenki, miután túlélik a társadalombiztosítási rendszer összeomlását.

2010. febr. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

"Amcsiban indult a hitelválság is"


Ott is ért véget legelőször. Mivel ott indult. Ilyen egyszerű ez, nem kell agyonbonyolítani :)))


"ott egy tőzsdei összeomlás is lesz..."


Már VOLT. 2007 nyarától 2009 tavaszáig, a legdrámaibb pillanatok 2008 őszén voltak.


"a világ változik, a közel keletnek van nagy tőkéje, fogy az olajuk...."


(1) Kb. annyi szabad tőkéje van az egész Közel-Keletnek, mint mondjuk egy nagyobb USA-beli államnak.


(2) Nincs olyan egységesen, egyeztetetten cselekvő gazdasági aktor, hogy "Közel-Kelet". A Közel-Kelet számos, részben rivalizáló államra tagolódik. A legfontosabb országai az USA szövetségesei.


(3) Ha elfogy az olajuk, akkor pedig "mehetnek vissza a balettba ugrálni", mert luxuskiadásokra fecsérelték az olajkorszak jövedelmeit értelmes fejlesztések helyett (és ne gyere Dubai-val, mert az az értelmes fejlesztés tökéletes ellentéte).


"közel kelet nagy befektető terület lesz..."


Most sem az, és az olaj jelentőségének csökkenésével tovább csökken a jelentőségük.

2010. febr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Na és a sok befektetéshez nem értő, aki a nyugdíját befektetési alapokba rakta? Majd ha elkezdenek nyugdíjba menni, és kiveszik, mi lesz szerinted? sok vevő, csökkenő ár...folyamat világos. Minden érthető. Csak az szívja, aki nem érti a Rendszert.
2010. febr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
56%

Tudom, hogy nem a kérdésre válaszolok, de nem tudom megállni:

az "amerikai únió" még mindig USA, de még ha nem az lenne, akkor is Unió lenne, nem Únió.

A Szovjetuniót pedig egybe írjuk, és szintén rövid u-val.


Bocsánat az off-ért, szerintem ez már nálam valami betegség :D

2010. febr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!