Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha átmentek Kárpátaljára, ti...

Ha átmentek Kárpátaljára, ti is sajnáljátok, hogy már nincs Szovjetunió?

Figyelt kérdés
Lehet látni azt a sok szép szovjet falfestményt, a híres űrhajósokról és hasonló szovjet hősökről elnevezett utcákat, aztán szembe köp a mai ukrán valóság, hogy 23 évvel a rendszerváltás után még mindig alacsonyabbak az életkörülmények, mint a szovjet korszakban, hogy nincs annyiból megoldva az életed, hogy felbuszozol Beregszászra és munkát vállalasz az első gyárban, hogy a gyerekeid nem láthatnak olyan egyszerűen távoli, egzotikus tájakat, hogy elviszik táboroztatni pl. az orosz távolkeletre, a kínai és észak-koreai határ mellé.

2015. febr. 21. 19:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
Még nem voltam ott.
2015. febr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Ukrajna problémája nem az hogy már nincs SZU
2015. febr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%

Én egyszerűen nem tudom elhinni hogy a mai valóság nemcsak egy rossz álom, és egész egyszerűen elfog jönni mert el kell jönnie újra a kommunizmusnak! Jól festi le a kérdező hogy egytől-egyig az összes közép-kelet európai állam úgy néz ki hogy van"pár"gazdag(de tejben-vajban fürdő!)és"rengeteg"szegény(de inge-gatyája kivan!).


Ez egyszerűen NEM MEHET a végtelenségig. Ez az igazságtalan társadalmi felépítmény.

2015. febr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak kijutnék, VALAHA!

Annyi mindent kellene bejárnunk, és még erre sincs lehetőség, idő, pénz?

2015. febr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Grand Canyon!

Szar lenne meghalni látatlanul!

2015. febr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Főleg, hogy wartburg-szerelés sincs.
2015. febr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%
Jah hát nagyon hiányzik a sok csontsovány gyerek látványa akitet a szovjet időkben politikai okokmiatt agyonéheztettek.
2015. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Utolsó!


1. Az Sztálin alatt volt, akit az utána következő összes szovjet vezető mélységesen elítélt, valamint az előtte hatalmon lévő Lenin is félt tőle


2. Akkoriban Kárpátalja nem a Szovjetunió, hanem Csehszlovákia része volt.

2015. febr. 21. 20:19
 9/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, mert én éjjel-nappal Wartburgot szerelek az udvaron pálinkázás közben. Most is csak pálinkáért jöttem be.
2015. febr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

8:


Igaz, igaz azzal a kikötéssel, hogy Lenin nem félt Sztálintól. Lenin egy géniusz volt aki tudta, hogy Sztálin NEM igazi kommunista hanem diktárori hajlamokkal rendelkező...akárki és óva intette a vezetést, hogy Sztálin kezébe adják a hatalmat. Ez nem félelem, ez előrelátás.


Kijelentem, hogy ha Lenin halála után minden egyes szovjet vezető olyan kvalitásokkal rendelkezett volna mint Lenin akkor ma...úristen akkor már hol lennénk-erre nincs szó!


Az emberiség lenne az Isten helyében az Isten(aki egyébként nincs is)meg sehol.


Mi volt Lenin ELSŐ dolga, hogy végetért a nyugati államok pénzelte(és nemcsak pénz...ember is, fegyver is)polgár háború?


VILLAMOSÍTÁS!


Az egész SZU-ban bevezették az áramot, hogy a dolgozó a napnyugtával ne legyen köteles aludni menni hanem villanyfénynél is tudjon dolgozni, tanulni...ÉLNI!

2015. febr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!