Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Putyin a legújabb európai...

Progizo kérdése:

Putyin a legújabb európai status quo lerombolója?

Figyelt kérdés

Az I. világháború után annak győztesei létrehoztak egy új és igencsak szerencsétlen európai status quo-t, amit szűk 2 évtized múlva az ez által elnyomott Németország Hitler vezetésével szétrombolt. A II. világháború után újabb és ismét elég szerencsétlen status quo alakult ki, amit a Közép-Kelet-európai rendszerváltások bontottak le politikai értelemben, és ismét más európai és világrend alakult ki.

Vajon ezt most a putyini Oroszország fogja szétrombolni? Ha igen, mi lesz a helyén? Milyen politikai-területi-gazdasági stb. változásokra számíthatunk? Mi lehet jó és rossz ezekben a magyarságra nézve?



2015. márc. 8. 15:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Magyarországnak az a legjobb, ha kimarad a balhékból és tud profitálni az oroszokból meg az EU-ból is.
2015. márc. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1.: Szerintem is lehetőleg ki kell maradni a balhéból, de a profitálásba én beleértem a területeink (pl. Kárpátalja) visszacsatolását is hozzánk valamelyik nagyhatalmi fél által. A hosszútávú anyagi és egyéb hasznot maga az ország, annak területe és lakossága termeli ki magának.
2015. márc. 8. 15:36
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Soha NEM fogják visszacsatolni a területeinket, és értelme sem lenne. Még ezt a kis országot sem tudjuk élhetővé tenni.
2015. márc. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Hát lehet. Végülis Putyin köpött bele a nyugati országok levesébe; eddig gyakorlatilag bármit megtehettek, de ennek körülbelül most lett vége.
2015. márc. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Oroszországnak már nincs akkora hatalma, befolyása, hogy átrendezze Közép-Európa politikai berendezkedését, csak a még meglévő pozícióit próbálja megőrizni.

Azért küzd, hogy legalább a posztszovjet térség megmaradjon orosz befolyási övezet. Meg akarja fékezni a NATO-EU további terjeszkedését Kelet-Európa, illetve Kína nyomulását Közép-Ázsia egykori szovjet tagállamaiban.

2015. márc. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#3.: "Soha NEM fogják visszacsatolni a területeinket, és értelme sem lenne. Még ezt a kis országot sem tudjuk élhetővé tenni."


Soha nem, csak ha olyan defetisták leszünk, akik ezt nem is akarják és csak azon mérgelődnek, hogy az ország soha nem olyan élhető, mint amennyire ők azt elképzelik.

Értelme meg annyi lenne, hogy megnőnének hazánk gazdasági lehetőségei, felértékelődnénk gazdaságilag, geopolitikailag, nagyobb belső piacunk és több erőforrásunk lenne. Ezek azok, amivel nekiindulhatnánk felépíteni az élhetőbb országot.

2015. márc. 8. 17:33
 7/16 A kérdező kommentje:

#5.: Pedig elég sok olyan kijelentést tesznek Putyinék, amikkel félelmet kelthetnek a status quo fennmaradásában érdekeltekben, hogy ennyi meg ennyi idő alatt itt meg itt lennének Európában a csapataik és hasonlók.

A Krímben és Kelet-Ukrajnában történtek után valószínűleg már nem lesz minden ugyanaz, mint annak előtte: az a minimum, hogy a bizalmatlanság fokozódik az oroszokkal szemben. És vajon ki jöhet Putyin után?

2015. márc. 8. 17:37
 8/16 anonim ***** válasza:

'Szerintem is lehetőleg ki kell maradni a balhéból, de a profitálásba én beleértem a területeink (pl. Kárpátalja) visszacsatolását is hozzánk valamelyik nagyhatalmi fél által. A hosszútávú anyagi és egyéb hasznot maga az ország, annak területe és lakossága termeli ki magának.'


Nem vagyok egy irredenta, még kevésbé revizionista alkat, de elképzelésed még mindig üdítőbb, mint a kommunistáké, akik abban a hiszemben élnek, hogy most megint megvalósul az a hidegháborús, vasfüggönnyel, megszállással fűszerezett állapot, ami 45-90 között volt drága hazánkban, fél Európát is beleértve.

2015. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
De azt elárulhatnád, hogyan bizniszelnéd meg ezt Putyinnal, Porosenkoval meg kb. tucatnyi vezetővel egyetemben.
2015. márc. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9. "De azt elárulhatnád, hogyan bizniszelnéd meg ezt Putyinnal, Porosenkoval meg kb. tucatnyi vezetővel egyetemben."


Az oroszoktól sok olyat hallani, hogy ha rajtuk múlna, visszaadnák nekünk Kárpátalját. Úgyhogy ha a közeljövőben tényleg feldarabolják Ukrajnát, nekünk is be kell jelentenünk elrabolt területünkre való igényünket. Úgyis azt is az oroszok (akkor szovjetek) csatolták el tőlünk, tehát az ő szavuk a döntő abban, hogy visszakaphatjuk-e.

2015. márc. 8. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!