Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért terjesztik sokan a...

Miért terjesztik sokan a "muszlimok / arabok mind terroristák vagy szélsőségesek" szöveget?

Figyelt kérdés
2015. márc. 16. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Én még ezt sosem hallottam!

Fészbúkos-elmerottyanat?

2015. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Alapvetően, ez egy hülye tévhit, PEDIG lehetne alapja.

Idéznék a Koránból, ha nem probléma:



8. szúra 12. pont [Emlékezz arra], amikor a te Urad azt sugalmazta az angyaloknak: „Veletek vagyok! Erősítsétek hát azokat, akik hisznek! A hitetlenek szívébe pedig rettegést vetek. Üssetek hát [kardotokkal] a nyakukra és üssétek le minden ujjuk végét!”


47. szúra 4. pont Amikor összetalálkoztok a hitetlenekkel, akkor vágjátok el a nyakukat! Mikor azután nagy rontást tettetek bennük, akkor szorosan kötözzétek meg őket; és utána vagy [gyakoroljatok] nagylelkűséget, vagy [kérjetek] értük váltságdíjat – amíg a háborúság véget nem ér. így [van ez]. Ha Allah úgy akarta volna, bosszút állt volna rajtuk, de azért [tesz így], hogy egyeseket közületek másokkal tegyen próbára. Akik Allah útján öletnek meg, azoknak ő nem hagyja, hogy tetteik célt ne érjenek.


9. szúra 5. pont Ha tehát a szent hónapok letelnek, akkor öljétek meg a pogányokat, ahol csak föllelitek őket!

Fogjátok el őket! Ostromoljátok meg őket! Állítsatok nekik csapdát az összes leshelyről! Ha azonban

megbánással fordulnak [Allahhoz], elvégzik az istentiszteletet és zaktot adnak, akkor hagyjátok őket

szabadon az ő útjukon! Allah megbocsátó és kegyes.


8. szúra 60. pont És készítsetek föl ellenük ami [fegyveres] erőt és csatamént csak tudtok, hogy félelmet

keltsetek általuk Allah és a ti ellenségeitekben és rajtuk kívül másokban, akiket ti nem ismertek, de

Allah ismeri őket! Bármit adakoztok Allah útján, az visszafizettetik nektek, s nem lesztek kárvallottak.


Azért elég nyilvánvaló, hogy nem egy ártatlan vallás az iszlám.

2015. márc. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Minden tiszteletem, IÁ!

Már azt hittem valami ovis illeti magát ilyen titulussal!

2015. márc. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2: Kereszténység és a buddhizmus kivételével szinte minden vallásban lehet találni mások lemészárlására felhívó passzusokat, ilyen alapon lehetne pl. zsidóktól is rettegni, nem ?
2015. márc. 16. 19:50
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Lehetne, csakhogy a zsidó vallásból nem alakult ki számos extremitásokkal élő, terrorista csoport. Én hosszabb etapot töltöttem diákként Franciaországban, s emellett opportunitásom volt született muszlimokkal is értekezni a vallási diffúzió(terjesztés)ről. A legmarkánsabban ezek a vélemények maradtak meg bennem:


Egy párizsi 19 éves muzulmán fiú mondta, hogy a legtöbb iszlamista ha nem is erőlteti rá a vallását a környezetében élő hitetlenekre, azért remélik, hogy egy nap a világ nagy része muzulmán vallású lesz- ETTŐL MÉG EZ NEM JELENTI, HOGY MINDENKI ERŐSZAKKAL AKARJA TERJESZTENI! Azonban igen, van náluk egy olyan kommunális szellem, miszerint egy napon mindenkinek muzulmánként kéne élnie- legalábbis a legtöbbeknél.


Egy Lyon-i szintén muszlim srác említette, hogy mélységesen megdöbbentette, hogyan reagált a környezete a Charlie Hebdo publicistái elleni támadásra- sok muzulmán ugyan a tömegmészárlást elítélte, mert akárhogy tekergetjük, ez bizony vérontás volt a mélységekből, de azt nem, hogy {ennyire} erősen léptek fel a "provokáció" ellen- nem mosnám össze a dzsiháddal, de náluk az iszlám diffúziója azért hordoz magában némi 'megbecsülést'...

2015. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

És mi van akkor, ha csak 10% agybeteg közülük?

Az is bőven elég a elhalálozáshoz, ha 10-ből csak 1 ver agyon.

2015. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
Az iszlám egy kultúra romboló "vallás". A kereszténység kultúra teremtő, az összes többi pedig hordozó. (zsidó, hinduizmus, buddhizmus)
2015. márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%

Azt persze ne felejtsük el, hogy a Korán kb. 600-ban jelent meg, azóta is hamisítatlan változatban. Szóval kultőra romboló szerintem nem, adakozni a szegényeknek melyik vallásban van? Vagy 5X ima? A vallás mindig a helyes utat mutatja, azt ,hogy ki értelmezi, az az ő baja.


"A kereszténység kultúra teremtő"


Igen főleg, hogy néhány pontja elkezdett elvallástalanodni, a locsolkodás is csak a pénzről, a karácsony pedig nem a szeretetről, hanem az ajándékokról szól.

2015. márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tommaso99 ***** válasza:
100%

Ha egy évben a mintegy 10.000 terrorista merénylet 60%-át

Irakban, 30%-át Afganisztánban követik el, és történnek még más iszlám országokban is robbantások, akkor az

emberek könnyen általánosítanak.

Pedig "csak" annyit lehet kijelenteni, hogy a terroristák döntő többsége muzulmán. De azt, hogy a muzulmánok döntő többsége terrorista lenne, azt nem !

2015. márc. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!