Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik környező országban...

Melyik környező országban szeretik a magyarokat?

Figyelt kérdés
Nem Magyarországra, mint politikai szereplőre gondolok, hanem a közemberekre. Melyik környező országban szeretik a magyar embereket? Egyáltalán létezik ilyen, hogy szeretnek egy népet valahol? Mert ugye egy népet nem lehet általánosítani, van mindenféle ember. Mert ha belegondolok, én nem szeretek senkit, mert nincs rá okom, de épp ezért ellenséges sem vagyok.

2015. márc. 17. 09:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a lengyelek. "Lengyel -magyar két jó barát..." Általában ők szeretnek minket. Ha így általánosítani akarunk. Nagyon a szlovénekkel sincs bajunk meg horvátokkal se. A szerbek viszont már más tészta. Ők valahogy hasonlóan viszonyulnak hozzánk, mint a románok.

Az osztrákok inkább lenéznek minket, mint gyűlölnénel. A németek közül szeretnek minekt sokan. Apukámnak volt egy német haverja pl. aki szerint a magyarok rendesebbek, mint a németek.

2015. márc. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként pedig a normálisan gondolkodó szlovákok, románok, ukránok se gyűlölek minket: mint ahogy a normálisan gondolkodó magyarok se gyűlölik a környező államok népeit.


A politika gerjeszti a gyűlöleletet. megdöbbentett, mikor utaztam a vonaton, és előttem egy anyuka utazott a kisfiával. Anyuka Luxemburgból hozta haza a fiúcskát, és mondta, hogy ott mennyivel jobb, hiszen ott mindenki segíti a másikat, függetlenül attól, hogy magyar vagy szlovák az illető (és nem csak szlovákiai magyarok, hanem szlovákok is). erre megszólal a gyerek: "Nem igz! Aszlovákok gyűlölnek minket!"

Mer ezt tanulta a magyar iskolában.


Borzasztó, hogy a magyar politika így begyűrűzik az oktatásba is!

2015. márc. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
42%
A normálisan gondolkozó magyarok nem utálják a románokat/ szlovákokat? Látom te valmi orszá közepi hippi lehetsz és sose voltál határon túl/ határ közelében. Pl. nkem se volt semmi gondom velük, amíg azok a " kedves" románjaid/szlovákjaid nem akartak, azért agyon verni meg megkéselni, mert én magyarul mertem beszélni a határnál. Ja és mielőtt a rendőrökkel jössz a szlovákoknál még én lettem előállítva, mert én direkt provokàltam a szlovákokat azzal, hogy a haverommal ott magyarul mertünk beszélni. Szóval ne álltalánosítad be az utálókat nem normálisnak, amíg ilyenbe nem volt részed...
2015. márc. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

# 3/3 Időpont ma 09:44


Normális emberekről volt szó odaát is. Csak mondom :-)

2015. márc. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve Ausztriában volt egy kutatás arról, hogy az osztrákok melyik környező országot kedvelik a leginkább.

Magyarország volt az első helyen. Szlovákia az utolsón.

2015. márc. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%

nem tudom, hol mennyire szerethetik a magyarokat, de a kornyezo orszagokban leginkabb az a kep johet le rolunk, amennyit a hiradoban latnak a politikai helyzetrol, ill. hogy sok magyar aramlik az adott orszagba elvallalni barmilyen munkat a jobb fizetes es megelhetes remenyeben. az vilagos szamomra is, hogy romanok, szlovakok nem szivlelnek minket, ami kolcsonos is, de a szerbekrol ugyanezt hallani nekem meglepo volt.

egyebkent szerintem el sem varhatjuk egy neptol se, hogy szeressen minket, magyarokat, mikor mar a magyar utalja a legjobban a magyart.

2015. márc. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként szlovákkal találkoztam normálissal ois és nem normálissal is. Éppen hallgattam egy magyar dalt a youtube-on, amikor látom a kommentelők közt, hogy egy szlovák fickó pocskondiázza a magyarokat. Én azt írtam neki, h kétszer gondolja meg, mit ír.

Erre ő privátvan:

GO BACK TO THE MONGOL DESERTS YOU FUCKING NAZI SCUM ! YOU DON'T BELONG TO THE MODERN WORLD AT ALL!


Éppen másnap utaztam Párizsba, amikor egy idősebb szlovák házaspár mellé kaptam helyet a repülőn. Ők viszont úgy bántak velem, mintha a lányuk lettem volna. nyugtattak, mert akkor repültem először, beszégettünk, szóval semmi baj nem volt.

2015. márc. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Lengyelországban, pl.De amúgy ugye a románokról az a közvélekedés, hogy nem bírnak minket, mégis volt olyan román tanárom (erdélyi vagyok), aki azt mesélte, hogy annak ellenére, hogy a románok és magyarok között van ellenségeskedés, mégis él a román közösségben egy olyan sztereotípia a magyarokról, hogy szorgosak, komolyan veszik a munkájukat, ilyesmi.
2015. márc. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Az olaszok is szeretik a magyarokat. Az angolok szintén lenéznek a belgák meg egyenesen utálnak.
2015. márc. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%
A szomszédos országok közül az ukránok a legrendesebbek. Megtudják, hogy magyar vagy, rögtön "táváris" leszel és tömnek káposztával, vodkával. :)
2015. márc. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!