Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szaúd-Arábiának még kb hány...

Szaúd-Arábiának még kb hány évre elég olaja van?

Figyelt kérdés
Csak úgy kíváncsi vagyok, hogy az országnak mennyi évre elegendő olaja van még. Sehol nem találtam rá utalást.

2015. márc. 18. 14:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg utána miből fognak megélni?
2015. márc. 18. 14:24
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Már fogyóban lehet nekik...utána meg szerintem fegyvereladásból fognak megélni.
2015. márc. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
A jelenleg ismert szaúdi olajkészlet a második legnagyobb a világon, mintegy 270 milliárd hordónyi, Venezuelának kicsivel több mint 300 van. A jelenlegi kitermelési ütem mellett (ez napi kb. 9 millió hordó) nagyjából 80-90 évre elég olajuk van, tehát mi már nem fogjuk megérni, hogy mire kényszerülnek rá, ha elfogy a szaúdi olaj, mert az nem ebben az évszázadban lesz!
2015. márc. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még ha nem is lenne annyi, mint amit a #3 írt, akkor mérsékelnék a termelést, ha fogyóban lenne, aztán felmenne az ára. Egyébként én adatokat nem tudok, de eddig én is a világ egyik legnagyobb olajkitermelőjének gondoltam. De én csak 50-60 évről tudtam.


Egyébként nemrég olvastam róla cikket, és kevesebb fogyott az elmúlt 4 évben, mint számítottak rá. Így

2015. márc. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor olyan 70-80 év kb?
2015. márc. 18. 17:31
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy kicsit elavult lista, hiszen Venezuela legújabb készleteit még nem mutatja, de nagyjából jó megközelítési alapot ad arra, hogy a jelenlegi kitermelési ütem mellett melyik országnak mennyi időre elég az olaja. Ez a lista azt írja, hogy Szaúd-Arábiának 72 éve van, de ők napi 11.75 millió hordós napi kitermeléssel számolnak, miközben jelenleg kisebb ennél az értéknél az arab állam kitermelése, tehát 80-90 év a reális érték.

2015. márc. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tekintettel arra, hogy Szaud Arábia az utóbbi években nem tár fel új mezőket (nem is kutat) mivel a jelenlegi felhasználás mellett és a jelenlegi igényekkel -ahogy ítrad 70-80 évig jól el van, azonban a még fel nem tárt mennyiségről nem igen tudunk. Mellesleg változik az olaj utáni igény. A 2000-es évek elején még úgy gondolták, hogy kina fejlődése, növekvő olajigénye húzóerő lesz: Ez igaz volt mindaddig míg meg nem ütött a válság. Kína előbb-utóbb rákényszerül, hogy eygre takarékosabb, környezetkímélőbb technológiákat gyártson, illetve a világ energiaigénye is átrendeződik. (Pl már egyre kevesebb olajerőmű működik)

Tehát lehet, hogy egyszer csak jelentősen leesik az igény. (gondolj az elektromos, hajtású járművek terjedésére. 20 év mulva lehet, hogy az lesz többségben és nem kell benzin). Nem tudni mit hoz a jövő.

2015. márc. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!