Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németországban a becslések...

Németországban a becslések szerint hány millió muzulmán él?

Figyelt kérdés
2015. márc. 30. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A wikpédia szerint 3 millió. Bár nincs ott a forrás, de vélhetően a népszámlálási adatokból indul ki. 1,9 millió török származású ebből.
2015. márc. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
3,475 572.
2015. márc. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A wikit én is olvastam...de gondoltam, hogy a becsült adatok többet mutatnak., valahogy keveslem azt a 2 milla törököt. Amikor voltam elég skat láttam belőlük, meg más arab muzulmánokból is...de az is lehet, hogy pl északon nincsenek is, Hamburg környéke stb
2015. márc. 30. 21:32
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, én is XDDDD
2015. márc. 30. 22:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2,5 millió a vendégmunkás státuszú, minden egyebet összevetve 3,5 - 4 millióra becsülik a török eredetű lakosság számát, függetlenül attól, papír szerint minek számít. (Sokan ott született német állampolgárok, meg van olyan, hogy féltörök-félnémet, stb.) Ez a 4 millió felső adat, ebben azok is benne vannak, akik már nem (vagy nem igazán) beszélik a török nyelvet. Aztán nem csak törökországi török létezik, hanem van még jó egynéhány szintén "török" identitású ország, bár az azokból érkezettek száma már lényegesen nem változtat az előbbi számadatokon.


Ha a törökök számára voltál kíváncsi ez a válasz, ha a muzulmánokéra, az egy másik kérdés, mert nem egy és ugyanaz a kettő. Amikor megszületik egy török, akkor a bigott muszlim világban automatice beszámítják, hogy "eggyel többen vagyunk", illetve a bigott keresztény világban, hogy "eggyel többen vannak". Ehhez képest a fele török nem vallásos, pláne a szovjet utódállamokban. Meg aztán szépen éledezik a saját vallásuk is a "Gök Tengri"-t illetően. A többi (arab, perzsa) kisebbség bizonyos része is pont hogy a keményvonalas iszlám elől húzta a csíkot Európába, mint politikai menekült. Szóval erősen a hozzáállástól és a kérdésfeltevés módjától függ, hány muzulmán van Németországban. Lehet az 1 de 5 millió is.

2015. márc. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha az iszlám vallásúakra gondolsz, akkor a legutóbbi becslések szerint a népesség 5,0-5,2%-a, ami a 81 milliós népességet tekintve kb. 4,1 millió főt jelent.

[link]

2015. márc. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!