Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nincs önrendelkezési...

Miért nincs önrendelkezési joga a kisebb népeknek?

Figyelt kérdés

Úgy értem:


Ha X országból ki akar válni Y nemzet, mert saját országot szeretnének, akkor abban miért mindig egy nagyobb hatalom szava a döntő? Mi köze van az USA-nak/Kínának/Oroszországnak/Nyugat-Európában ahhoz, hogy Y nemzet nem akar X nemzettel egy országban élni?

Jó persze a népirtást, meg véres háborút el kell kerülni, de akkor is.

Abházia leszakadt Grúziáról, gyakorlatilag önálló, a grúz kormánynak semmilyen beleszólása nincs a tartomány vezetésébe, nem is élnek ott már szinte grúzok, mégsem ismeri el Oroszországon kívül senki.

De miért?

Most az, hogy Grúzia kisebb lett, Istenem, van ilyen. Az abházok maguk döntöttek a függetlenség mellett, mégsem támogatta őket szinte senki.

Koszovónál érdekes módon senkit sem érdekel,t hogy Szerbia jelentős területet veszít el.

Boszniában is arra kényszerítik az embereket, hogy 1 országban éljenek, amikor 3 nemzetiséget alkotnak, pedig a Boszniai Szerb Köztársaság simán mehetne Szerbiához, Hercegovina Horvátországhoz, a maradék meg megmaradna Boszniaként.


Persze a helyzet igazságosságát is meg kell vizsgálni (pl Macedónia befogadott pár százezer albánt, most meg ők szaporodják ki őket, így én sem engedném az elszakadást), de ha igazságos az elszakadás, akkor miért kell a nagyobb országoknak ebbe beleszólni? Az örmény Hegyi-Karabah is el akar szakadni, majdnem 100%-ban örmények által lakott, és mégsem adják oda Örményországnak.



Miért alakult így, hogy 2 nép életébe mindig beleszól 2-3 másik csak azért, mert ők nagyhatalmak?



2015. ápr. 7. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Önrendelkezési joga minden nemzetnek van. Bármit kinyilváníthatnak, kimondhatják a függetlenségüket, igényt tarthatnak a világon bármely területre. A papír mindent elbír.

A kérdés csak az, hogy érvényt tudnak-e szerezni a követeléseiknek. Mivel a kis nemzetek hadereje jelentéktelen, ezért az önrendelkezésüket feldughatják maguknak.

Ezért van az, hogy valódi függetlenségi háborúk nincsenek. Ahhoz, hogy egy kisebbség le tudja gyűrni az ország haderejét, egy nagyobb országtól kell segítséget kérnie. És ott is vagyunk, amit te írsz.

2015. ápr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert akkor gyorsan szóba kerülnének a UK-ban az írek, Spanyolországban a katalánok és Franciaországnak is van mit takargatnia.


Arról már nem is beszélve hogy Magyarországhoz is gyorsan visszacsatlakoznának a határ menti települések

2015. ápr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért mert az valakiknek nem érdekük és meghiusitják. Különben, ha egy kisebb nép egy igen gazdag termővidéken és ásványkincs lelőhelyeken csücsül még szép hogy nem akarja az anyaország hogy bármiféle önrendelkezésük legyen, de az ilyen nép általában sokkal gazdagabb lenne, ha elszakadnának. A krim az egyik legalkalmasabb éghajlatú terület ukrajnában a mezőgazdaságra és sok az ásványi kincs van és gazdag terület, a donbasz régió meg ukrajna vasipari fellegvára, úgyhogy kijelenthetjük hogy ukrajnát az oroszok tartották el idáig, de a liberalista ideológiával elfordultak oroszok elől és ez lett a vége, a krim elszakadt mert volt segitsége, amit mondjuk mondjuk magyarország nem tudná megtenni a felvidéki és vajdasági határmenti településekkel mert nincs elegendő hadereje. Viszont ott a másik fajta függetlenség törekvés, az értelmetlen nacionalista és gyűlölködő indokok pl koszovónál ami szerbiától való elszakadásával gyakorlatilag azt érte el, hogy a megélhetés 0. Bár itt az érdekek is szerepet játszottak, mert ugye szerbek szeretik az oroszokat és amerikai felfogással kijelenthető, hogy terroristák és azonnal el kell szakadniuk a koszovoiaknak. És azért tudjuk, hogy az albánok milyen értelmes nép úgyhogy nem veszit sokat szerbia csak a szintén nacionalista ideológiájukat sérti a szerbeknek.
2015. ápr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az az önrendelkezési jog, amire te gondolsz, és amiről általában hallani, az KIZÁRÓLAG az egyes gyarmati országokra vonatkozik. Más értelemben nem használta sosem a nemzetközi jog, csak mindenki belemagyarázott mindent.
2015. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!