Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csehországban milyen súlyos a...

Csehországban milyen súlyos a cigányprobléma?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 7. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
??
2015. ápr. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Kevésbé mint nálunk.
2015. ápr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Csak benyomás alapján tudok ítélni, de ránézésre nagyon komoly. Videokat láttam az ottani helyzetről és első ránézésre sokkal komolyabb gondnak tűnik, mint itt. Itthon is láttam már nagycsaládos cigány verekedéseket, de az azért max 10-12 fős volt seprűnyelekkel, míg az ottani videokon amit láttam 5 ladával jöttek vascsövekkel.


Lehet, hogy itthon is van ilyen csak nem láttam róla felvételt, de a képek alapján mindenképp durvábbnak tűnt, mint itt.


A másik meg az, amit szintén csak feltételezni tudok Szlovákia alapján pld, hogy arra sokkal nagyobb mértékben tömbben élnek, tehát nem biztos, hogy általánosságban többen vannak, de az egészen biztos, hogy ott több olyan hely is van, ahol nagyon sok cigány lakik egy helyen, így ott nyilván könnyebben alakulhatnak ki ilyen családok közti verekedések.

2015. ápr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
WIki szerint Csehországban max kb 300 ezer cigány van a 10 milliós népességhez viszonyítva.
2015. ápr. 7. 23:06
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebben vannak (kb. 250-300 ezer), de egyébként hasonló a helyzet, mint Szlovákiában, Magyarországon.
2015. ápr. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És a csehek hogy állnak hozzá? Ott is ugyanúgy, mint Mo.n?
2015. ápr. 8. 08:00
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A cigánykérdés hasonlóan fajsúlyos dolog Csehországban is, a politikai kampányok egy részében is visszatérő téma. A cseh parlamentben jelenleg Tomio Okamura és pártja képviseli a nyíltan cigányellenes vonalat.
2015. ápr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hogy lehet ugyanakkora a probléma, amikor Csehországban nagyságrendekkel kevesebb cigány él, mint nálunk?
2015. ápr. 8. 10:36
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, 300ezerre teszik a becslések a számukat Csehországban, ez a szám szerinted nem generál hasonló gondokat, mint nálunk félmillió cigány ha kb ugyanolyan körülmények között élnek és hasonló életmódot folytatnak? Mitől lenne kevésbé súlyos a helyzet náluk?
2015. ápr. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Magyarországon az alsó becslés fél millió, szerintem megvan az már 800-900 ezer is.
2015. ápr. 8. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!