Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Észak-Olaszország miért nem...

Észak-Olaszország miért nem szakad már le?

Figyelt kérdés

Toszkána és Emilia-Romagna régióval bezárólag ha leválna Észak-Olaszország, svájci életszínvonalon élhetnének, és Európa egyik leggazdagabb állama lenne, és nem kellene 5-ször annyi adót befizetniük azért, mert Dél-Olaszországban büdös a munka, és ez által az országrész Románia szintjén van.


Velencében már jelképes népszavazás is volt, és elsöprő többséggel a függetlenségpártiak győztek.

Miért nem válik le Észak-Olaszország, ha ennyire nem akarják a délieket eltartani? Ha jól tudom Padánia lenne az ország neve. Akkor mi az akadálya? El nem hiszem, hogy ennyire félnek Rómától, az ország gazdasági motorja úgyis ezekben az északi régiókban van.

Mi tartja őket vissza?



2015. ápr. 9. 22:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2015. ápr. 9. 22:25
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Mivel az északi meg a déli olaszok egy nép.

Az olaszok többsége nem akarja, hogy szétszakadjon az országa.


Ennyi erővel szétszedhetnénk Magyarországot, Szlovákiát ,Németországot meg Spanyolországot is.

2015. ápr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hát szerintem elég a gazdasági ok a szétválásra.

Az Északiak között a mai napig népszerű az ötlet.

2015. ápr. 9. 22:29
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsétlen olaszok végigszoptak több mint fél évszázadot, hogy egyesüljenek, te meg szétszednéd őket :D Te biztosan jobban tudod. Nyilván nem lenne alkotmány ellenes se, hogy csak úgy, hopp, kilépnének. Ennyi erővel mi is csatoljuk le a szegényebb megyéket az országról, nem? :D
2015. ápr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Ej kérdező, nem mindenütt van annyi ostoba, mint errefelé. A vita az vita. De éppen azért van vita, mert nem gondolunk a távozásra. Szemben azzal, ami itt történik. Tanulhatnánk tőlük.
2015. ápr. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Veneto tartományban tényleg nagyon magas ennek a támogatottsága. Én ott voltam diákcserén, és a fogadó olasz család is sokat mesélt erről a helyzetről, ők maguk is szívesen választanák az elszakadást.

Más régiókra viszont ez nem igazán jellemző. Ezt a független, északi országrész dolgot a Lega Nord nevű jobboldali pártszervezet élteti, aminek éppen Venetóban a legnagyobb a támogatottsága.

Toszkánában és Emilia-Romagnában, amik mindig is baloldali fellegvárak voltak, sosem volt ez téma.

2015. ápr. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A Lega Nord már nem akar elszakadni, csak autonómiát akar az északi régiónak, illetve Olaszország szövetségi állammá alakítását.
2015. ápr. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 BlackSword ***** válasza:
100%
Nemzeti öntudat... Ott van... Mellesleg nézd meg anno a szlovákok akartak elszakadni a csehektől és nem a csehek a szlovákoktól... Annak sem volt sok értelme... Főleg nem gazdasági... A világban nem minden logikus, és nem minden úgy történik, hogy Neked is tessen...
2015. ápr. 10. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Veneto tartományban a lakosság ha jól tudom 86%-a szavazott a függetlenségre.
2015. ápr. 10. 08:16
 10/14 anonim ***** válasza:
De egy tét nélküli szavazásra nyilván csak olyanok mennek el, akiknek szívügye a dolog.
2015. ápr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!