Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek reálisan mi lesz...

Szerintetek reálisan mi lesz majd Macedóniával?

Figyelt kérdés

Tetszik az ország, és a nyelv, de nem tudom elképzelni, mi lesz 20 év múlva.


A legutóbbi népszavazás 2002-es, a mostanit meg nem tudták megtartani, és félnek is, hogy az albánok aránya elérte a 35-40%-ot.

Az országban 1,2 millió macedón van, és 500 ezer albán, ami szerintem már változott, felfelé.


[link]


És voltak már véres összecsapások az albánok és a macedónok között.


Mi lesz ennek a vége szerintetek? Mi a legvalószínűbb?

1. Többségbe kerülnek országos szinten az albánok, és kirobban egy hatalmas polgárháború. (kik győznének?)

2. Az albánok lakta rész leválik, és lesz egy 3. albán állam is.

3. Polgárháború melyben a macedónok kerekednek felül, és az albánok száma lecsökken.

4. Egész Macedóniát hozzácsatolják Albániához vagy Koszovóhoz.

5. Nyugat-Macedónia megy Albániához, Kelet-Macedónia Bulgáriához.

6. Minden marad ugyanígy, és szépen lassan elalbánosodik az ország.



Szerintetek? Nem értek nagyon hozzá, de nem tudom elképzelni, mi lesz.



2015. ápr. 12. 15:46
 1/6 A kérdező kommentje:

Vajon a felsorolt 6-ból melyik a legvalószínűbb? És miért?


vagy van más opció is?

2015. ápr. 12. 15:47
 2/6 anonim ***** válasza:
6. a legvalószínűbb . Szerintem .
2015. ápr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Akit macedonnak nevezel, az egy roma népesség. Ma macedonnak vallja magát, holnap bolgárnak... az szerint, hogy ki mit fizet érte. Viszont az albánok programszerű gyermekgyártást folytatnak már régóta, ennek meg is lesz az eredménye.
2015. ápr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is, azt tisztázzuk le, hogy olyan, hogy macedón nép, olyan nincs.Amit ők macedón nyelvnek neveznek, az valójában a bolgár egyik nyugati nyelvjárása, szóról szóra azonos a bolgár nyelvvel.Ezt a "macedón nemzet" eszmét a jugoszláv aktivisták találták ki, a két világháború között.A cél vele az volt, hogy a Vardar-menti lakosságot valahogyan elválasszák Bulágira lakosságától, azokat tudják elfordítani a bolgár irredenta propagandától.


Na mármost, a kérdésedre a konkrét válaszom az, hogy vagy az általad felvázolt 3., vagy a 6. opció a legvalószínübb.

A 21. századi Európában a határváltozásokat nem igazán szeretik a népek.Láthatjuk, amerikai és nyugati segítséggel számos nemzetközi jogot megsértve Koszovó egyoldalúan kiáltotta ki függetlenségét 2008-ban, viszont azt már nem engedték meg, hogy Koszovó és Albánia egyesüljenek.

Ugyanígy, ha lenne is egy fegyveres felkelés és elszakadási kisérlet albán részről Macedóniában, véleményem szerint a Nyugat amellett kardoskodni, hogy széleskörű autonómiát biztosítson Szkopje az albán lakosságnak, és maradjon egybe a Macedón Köztársaság, vagy pedig az albánok lakta rész kiszakadna, és - ahogy mondtad - létrejönne egy harmadik albán államformáció is.Ami elég érdekes helyzethez vezetne. :D


Ezeket a gennyes cigó albánokat végre visszazavarhatná valaki az országuk közé.Nem vagyok én egy szerb-barát figura, de az ők konfliktusukban egyértelmüen úgy látom, hogy a szerbeknek van igaza.

2015. ápr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én külföldön melózom, vannak "macedón" kollégáim (miért írjuk mi magyarok is C - vel, mikor ők Makedonija - nak írják, mondják?) egytől - egyig albán származásúak és muszlimok.


Beszélgettem már "echte" makedónnal is, panaszkodott, hogy míg náluk 1 - 2 gyerek van a családban, addig az albánoknál 6 - 8, és a folyamat megállíthatatlannak tűnik. És ott van még Koszovó, és Dél - Szerbia, ahol szintén sok az albán.


Nehéz jósolgatni, de nagy baj lesz még ebből.

2015. ápr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 attilav ***** válasza:

Engem is érdekel a macedónok jövője, de csak egy nagyobb egységben tudom elképzelni a jövőjüket, és ez nem más mint bulgária. Egy Bolgár-Macedeón föderációt el tudnék képzelni, hasonlót mint a schengeni térség, ellenőrzés nélküli átjárással a bolgár macedón határon, de megszigorított közös őrizettel a külső határokon. Ez egy laza államszövetség lenne melyben mindkét fél megőrzi nemzetközi jogalanyiságát, de gazdaságilag együttműködnek, átjárható belső határok, vámunió. Így működik az Orosz Belarusz államszövetség is. Ez mintául szolgálhatna a Macedónoknak és Bolgároknak. Nyitottam erről egy témát: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__7..


Nézzetek be ha gondoljátok.

2016. jan. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!