Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyenek Németország gazdasági...

Milyenek Németország gazdasági kilátásai?

Figyelt kérdés

Magyarországon élek születésem óta, egészen pontosan 20 éve. Mindig is szerettem, főként a szűkebben vett hazámat, Budapestet, ugyanakkor így, egyre felnőttebb fejjel azt érzem, hogy ez az ország nem alkalmas arra, hogy emberhez méltó életet éljünk. Ez szerintem részben a gazdaság miatt van így, hiszen európai mércével meglehetősen elmaradott ország vagyunk, ugyanakkor a társadalomban is gyökeres változásoknak kellene elindulniuk. Szerintem nagyon rossz a közhangulat az országban, és ez a negatív hozzáállás mindenre rányomja a bélyegét.

Számomra Németország a legszimpatikusabb hely. Annyira ismerem a német népet, hogy ki merjem jelenteni: a nagy átlag közel sem olyan bús, múltba révedő, negatív, mint a magyarság zöme. Ilyen szempontból tehát egyértelműen adott dolog számomra, hogy a németekhez költözzek.

Nem mindegy azonban, hogy milyenek a gazdasági feltételek. Jelenleg Németország a világ egyik vezető gazdasága, elég sikeresnek mondható nemzet. A kérdés az, hogy szerintetek ez a sikerszéria tartható -e a jövőre nézvést. Jók az ország gazdasági kilátásai? Persze ezek szinte napról-napra változhatnak, de azért csak lehet erről valamit mondani. Stabil lábakon áll Németország gazdasága?


2015. ápr. 14. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Ne félj, jó ideig biztos gazdagabbak lesznek mi, ha meg a jövőben összedől, esetleg atomot dobnak rá, szerintem hamarabb rendbe rakják az országot, mint hogy nálunk kitakarítanák a jelenlegi politikai elitet. :D


Egyébként a németeknél készülj arra, hogy te ott csak magyar leszel, de ha bedolgozod magad megbecsülnek. De a fapofákat nézheted ott is, szerintem a vidámság meg kb olyan mint a Német favicc...

2015. ápr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*mint mi
2015. ápr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Az osztrák, svájci jobb.Infrastrukturálisan is jobbak, jobb a vasútjuk.

Nekem jobban tetszenek.


De, ez csak az én véleményem.

2015. ápr. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát 10éve lazább volt itt minden mikor kijöttem.

Inkább Ausztria.

Nyílik a társadalmi olló már itt is.Meg ez az atomellenesség már egészen nevetséges.

Megeszik őket a bevándorlók.Pár évtized még a mostani szint fenntarthatósága.

Összességében lejtőn vannak.Csak magasabbról indultak

mint mi.

2015. ápr. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ausztriában arányaiban több bevándorló él egyébként, mint Németországban.
2015. ápr. 14. 23:59
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Tévedsz kérdező. Ausztriában él majdhogynem a legkevesebb bevándorló az EU-ban,ha a gazdag országokat nézzük.

Németország meg tele van muzulmánnal,és törökkel.

2015. ápr. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Csapnivalóak, rommá van adósodva.
2015. ápr. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

A helyzet az hogy jelenleg Europaban ha Nemetorszag kohog egy kicsit, az osszes tobbi orszag sulyos beteg lesz...


En Nemetorszagban elek 10 eve, es egyaltalan nem ertek egyet azzal hogy "te itt csak kulfoldi lehetsz" meg hasonlo baromsagok. Egyreszt ez nagyon fugg attol melyik reszere koltozol Nemetorszagnak, eszakon baratsagtalanabbak, delen baratsagosak (de ezt a nemetek is megjegyzik egymasrol) de leginkabb toled fugg. Mennyire beszeled a nyelvet, mennyire tudsz es akarsz integralodni, milyen a szemelyiseged. Azt ne vard el hogy mindenki korulugraljon es unnepeljen mert voltal olyan bator es elkoltoztel parszaz kilometerre. Plane ha egy nyelvtanilag helyes mondatot sem birsz osszerakni.


Teny hogy sok a bevandorlo, de az is teny hogy a nemetek a szokasos alapossaggal kezelik a helyzetet, es valoban odafigyelnek az integraciora, ezt is lehetne fejtegetni, de itt felesleges.


Egy szo mint szaz: Nemetorszag kilatasai a legjobbak kozott vannak az EUban es a vilagon is kozeptavon. Hogy hosszu tavon mi lesz az megjosolhatatlan, de ha Nemetorszag elsullyed, az egesz EU sullyed vele egyutt, Magyarorszag meg sokkal hamarabb es sokkal melyebbre.

2015. ápr. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A 6-os válaszolónak: a statisztikákból indultam ki, nem csak úgy a hasamra ütöttem.

[link]

Németország - 9 845 244 bevándorló - a népesség 11,9%-a

Egyesült Királyság - 7 824 131 bevándorló - a népesség 12,4%-a

Franciaország - 7 439 086 bevándorló - a népesség 11,6%-a

Ausztria - 1 333 807 bevándorló - a népesség 15,7%-a.

2015. ápr. 15. 07:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Menjél Svájcba.

Svájc gazdasága a legstabilabb.

A külpolitikája is jó, mivel minden balhéból kimaradnak.Emiatt kevés az esély, hogy le lesz bombázva.


És,még az életszínvonal is magasabb.

2015. ápr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!