Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mikor egyesül a két Korea?

Mikor egyesül a két Korea?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 20. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyhamar.
2015. ápr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában nem fog. Igazából egyik ország kormánya sem járna jól vele.
2015. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok esély van rá. Egyenlőre örüljünk annak, ha Észak nem dob atomot Délre, kirobbantva ezzel egy világháborút.
2015. ápr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
ne legyünk már szaniszló ferencek hogy mindenben világégést látunk
2015. ápr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A közeljövőben előreláthatóen nem.
2015. ápr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem majd csak akkor, ha megbukik a diktatúra északon, ami nem mostanában fog bekövetkezni.
2015. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hogyan tudták ezt a két országot ennyire egymás ellen ugrasztani??Végül is egy és ugyanaz a nép,nemde??Vagy itt is a zsidók a ludasak??
2015. ápr. 20. 19:45
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi köze van a zsidóknak Koreához...

Azért nem egyesül mert északon a vezetés gyökér.

Szerinted jó ott az északi embereknek?

Mert szerintem nem...

A kérdésre pedig a válasz:Ez még a távoli jövő zenéje.

2015. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Észak-Korea olyan, mint egy erős elmegyógyintézet. Ha egyesítenéd a 2 országot, az olyan lenne, mintha 25 millió elmeroggyantat engednél rá a dél-koreaiakra. Ezt ők sem akarják. A gazdasági rész meg a másik. Kelet-Németország fényévekkel fejlettebb volt Észak-Koreánál, és a mai napig nem bírták egyenlő szintre hozni Nyugat-Németországgal.

Észak-Koreát felhozni Dél-Korea szintjére nem 50, hanem 500 évbe telne, és még akkor sem lennének egy szinten, mert ugye Dél-Korea amúgy is fejlődik. Dél-Korea nagyobbat bukna az egyesüléssel, mint Németország. Konkrétan kb olyan, mintha Magyarország próbálná felzárkóztatni Etiópiát.


Szóval a válasz a kérdésre: Ha fel is szabadul valamikor Észak-Korea, akkor az egyesülés nem a mi életünkben lesz.

Észak-Koreának egy lassú és fokozatos átmenet lenne a legmegfelelőbb, ahol "kigyógyítják" az embereket a tudatos és erős agymosásból, nehogy újraválasszák kiméket, vagy nehogy az legyen, mint Burmában, hogy a katonaság átveszi a hatalmat. Egy kínai szintű berendezkedés is már megváltás lenne a szerencsétleneknek, egy dél-koreai szintű szabadsággal nem tudnának mit kezdeni, főleg, hogy generációk szoktak hozzá, hogy vagy csöndben maradsz, vagy a harmad unokatestvérrel bezárólag visznek a munkatáborba.

2015. ápr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha engem kérdezel, szerintem soha.

Akkora a szakadék (nem csak gazdaságilag) a két Korea között, hogy az egyesülésbe tönkremenne maga Dél-Korea is. Nézd meg Romániát és Moldovát. Fele ekkora szakadék nincs a két ország között, mégsem egyesülnek, és nem csak azért, mert a moldovaiak nem akarják, hanem azért is, mert Románia is tudja, hogy ha a nyakukba veszik Moldovát, az egész román gazdaság összeomlik, a szegényebb moldovaiak meg tömegével mennének Romániába munka miatt.

Szép dolog az egyesülésesdi, de nem az egyik fél kárára. Szerintem ha egyszer végre felszabadulnak az északiak, marad minden ugyanígy. Lesz 2 Korea, az egyik fejletlen(ebb), a másik fejlett. A déliek is rettegnek egy esetleges északi összeomlástól, mert egyrészt baromi drága mulatság lenne nekik, másrészt nem akarják, hogy a sok mélyszegény agymosott ellepje az országukat. Észak-Koreának az lenne a legjobb, ha Kína egyszerűen annektálná az egészet.

2015. ápr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!