Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » David Cameron miért a Konzerva...

David Cameron miért a Konzervatív Párt tagja?

Figyelt kérdés
Nem túlságosan követem a brit belpolitikát, most, a választások kapcsán viszont kicsit utánaolvasgattam pár dolognak. Az olvasottak alapján pedig nem értem, hogy Cameron miért konzervatív színekben politizál. Ő volt pl. az azonos neműek házasságának a legfőbb szószólója, nem egy nyilatkozatban büszkén nyilatkozta, hogy politikai karrierjének egyik fénypontja, hogy sikerült bevezettetnie a melegházasság intézményét az Egyesült Királyságban, holott a pártja eszméletlenül megosztott volt a kérdésben, és a munkáspárti képviselők szavazata miatt lett érvényes a törvény. Cameron sokkal liberálisabbnak, modernebbnek tűnik, mint maga a Konzervatív Párt. Nem különös, hogy ő mégis ott politizál?
2015. máj. 8. 09:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az a titka, hogy Cameron egy évtized után vette át a Konzervatív Párt vezetését, és valamilyen újítást kellett bevezessen, mert másképp a párt megszűnt volna létezni, de legalábbis marginalizálódott volna teljesen.

Így az ilyen, egyébként jól mondod, liberális témákat ragadott meg, hogy ismét növekvő pályára tudja állítani a pártot.

2015. máj. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen ideológia mentén is haladt eddig Cameron, most élete legnehezebb 4 éve fog következni. A skót nacionalisták már a spájzban vannak, a saját pártjában meg belső konfliktusokat fog okozni a beígért 2017-es EU népszavazás.
2015. máj. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!