Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a lengyelek fele azt szeretné, ha a Jog és Igazságosság nyerné meg a 2015-ös parlamenti választást?

Figyelt kérdés
Én támogatom a Jog és Igazságosságot, mert az a párt segíteni szeretné a fiatalokat és a nyugdíjasokat is. A Jog és Igazságosság hasonlít a Jobbikra, bár az a párt nem szélsőséges, hanem egy konzervatív jobboldali párt, aminek a gazdasági politikája liberális. Az a párt nem baloldali, hanem jobboldali, a gazdasági politikája jobboldali, tagja az Európai Konzervatívok és Reformereknek. Az elnöki választást Andrzej Duda nyerte meg, az eredmény szoros volt, annak örülök, hogy ő nyerte meg, mert a Polgári Platform egy Fideszes párt, a Fidesznek a testvérpártja. A Polgári Platform hasonlít a Fideszre és az MSZP-re.

2015. jún. 4. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Megkérdezte, mit szólok ehhez. Nem azt kérdte, csak az írjon, akit érdekel. Engem nem érdekel ez az állítólagos lengyel-magyar párhuzam, mert a világon semmilyen hatása nem lesz hazánkra.


És ami a böfögést illeti: én legalább a kérdésre válaszoltam.

2015. jún. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem eléggé naivan látod az ottani helyzetet, de persze ezzel nem mondom hogy én aztán mindent tudok a lengyelekről, csak valamennyi rálátásom van rá.

Ami Kaczynski pártjának feltételezett jószándékát illeti, nem teljesen világos hogy ez miből következik számodra. Amikor hatalomra jutottak 2005-ben, azzal kezdték a ámokfutásukat hogy külpolitikában összerúgták a port Barrosoval, Merkellel és Putyinnal, a Nemzeti Bankba és az állami cégek élére beültették a párt embereit, a titkosszolgálatokat és a központi nyomozóirodát ráküldték az ellenzéki pártok politikusaira és a saját koaliciós partnereikre is. Két év alatt szét is hullott a Kaczynski-kormány, a válaszók jól meg is büntették őket. Duda most azért nyert mert ismeretlenségből jött és megnyerő a modora, de Kaczynski és a holdudvara paranojás futóbolondok gyülekezete, kormányképtelenek. A magyar párhuzamokat meg hagyjuk is, 26 évvel a rendszerváltás után már teljesen más kávéház a két ország pártstruktúrája.

2015. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megamarec felhasználó írta: "Figyelj, te valamit félre értesz, a lengyelek nem szeretik az oroszokat. Ezt az egyik lengyel haverom mondta nekem, hogy a lengyelek sosem szerették az oroszokat, azért nem szerették, mert az oroszok sok ártatlan lengyelt megöltek a világháborúban."


Írtam én akár egy szóval is hogy szeretik? El vagy tévedve, de amúgy a nagypolitikán és a focistadionokon kívűl a hétköznapokban semmilyen jele nincs ellenszenvnek, a rubel leértékelődése előtt nagyon sok orosz turista jött Lengyelországba és én magam is ismerek néhány oroszt, jófejek mind. Arról nem tehetnek hogy Putyin egy sztálinista diktátor és ez nem elég ok arra hogy a lengyelek szeressék Kaczynskit.

2015. jún. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem minden orosz szereti Putyint.
2015. jún. 6. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!