Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért utálja szinte minden...

Miért utálja szinte minden külföldi az országunkat?

Figyelt kérdés
Ez annyira idegesítő, hogy pl ha valahova megyünk külföldre, megkérdezik, hogy honnan jöttünk, mondjuk hogy Magyarország, és arcukra fagy a mosoly. (jobb esetben csak ennyi reakció). Pedig ha más válaszra vártak, akkor nem velünk van a baj (ezt úgy értem, hogy kinézték belőlünk, hogy máshonnan övünk)... Miért ítélkeznek? Ez számomra nagyon felháborító, mivel nem tehetek róla, hogy ide születtem, hogy más népek (és emiatt ne hívjatok rasszistának) ide telepednek. :/

2015. jún. 5. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Én ilyennel még sosem találkoztam, pedig jártam pár helyen.
2015. jún. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Most fognak jönni a válaszok hogy Orbán miatt, mert az egész világ tudja hogy mekkora fasiszta náci... Hát nem, sokkal korábban elkezdődött már a történet...


Az a helyzet, hogy Nyugat szemében egy szegény keleti ország vagyunk. Túlzás amúgy az is hogy mindenki utál minket, aki nyugatiként hátizsákos turistaként bejárta Európa fesztiváljait, jó eséllyel megforulni már Magyarországon is, és jól is érezte magát. Vagy sok DDR-es nyugdíjasnak is biztos nagyon jó emlékei vannak Magyarországról, akik ide jártam a Balatonra...

A többi kontinensen pedig nem is hallottak rólunk, így nem is utálnak minket. Az "I come from Hungary"-re az a leggyakrabbi választ hogy "what? Hungry?"

2015. jún. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
4%
Részben Orbán miatt, részben, ahogyan sok magyar viselkedik külföldön. Pedig egy részük nem is itt született, hanem csak a határ túloldaláról áttelepült.
2015. jún. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Azért a Türk népek és a lengyelek szeretnek minket...
2015. jún. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Jó páran szerintem simán nem tudják, hogy hol van, különösen az angolszász specializálódó, kevés tényadatra építő oktatási koncepció miatt.


Másrészt, szerintem meglepődnek, ha nem valami sztereotípia figurával beszélnek.

2015. jún. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Hát például Kanadába viszik a jóhírünket a "magyar" bevándorlók, akik már az első nap ellopták kiköltözésük után ami mozdítható volt. Orbánt meg a külföldiek egyáltalán nem utálják. Ők csak annyit látnak, hogy egy radikálisabb vezető, aki meg mer lépni sok mindent amit más EU-s politikusok nem (halálbüntetés, menekültellenesség stb.), sokan még Európa egyik reményének is tartják. Az már egy másik dolog, hogy az átlag külföldi nem tudja, hogy mi megy az országon belül nap mint nap.
2015. jún. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

2: Fun fact: Egy német lány ismerősöm nekem pont azt mondta, hogy feléjük sokan azt hiszik, hogy itthon náci diktatúra van és Orbán egy diktátor, a Magyar Gárda meg a magánhadserege.


Egyébként ő sem tiltott le abban a pillanatban, amikor megtudta, hogy magyar vagyok. Sőt, még örült is mert az egyik ex barátja egy itteni oligarcha drogos gyereke volt, aztán volt közös téma.

2015. jún. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

állítólag a magyar a legszéthúzóbb nép. Nem bírjuk elviselni, ha másnak jobban megy. Ez-e az igazság vagy más, nem tudom :/


De igaz amit írtál

2015. jún. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Olvastam már erről a témáról interneten. Abban az állt, amit egyébként én is gondolok. Abból ered, hogy a magyarok sokszor hajlamosak negatívan értékelni saját magukat.


Nyugatról ugyanúgy tekintenek ránk, mint bármely másik közép-európai országra, egymásra pedig úgy, mint mi bármely más közép-európai országra.

2015. jún. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a külföldiek,nem utálják jobban a magyarokat,mint a magyarok a külföldieket(pirézekre emlékszel?).Másrészt azért előfurdolhat(bár szerintem legfeljebb kis mértékben),hogy belejátszik a dologba a kormány külpolitikája is.Végülis az emberek külföldön, elég sok "csúnya" dolgot hallhattak a magyxarokról, illetve hát a magyar politikáról a médiában.Valami hatása azért,nyilván ennek is van.
2015. jún. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!