Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek van esélye George...

Szerintetek van esélye George Pataki részben magyar származású amerikai politikusnak a 2016-os elnökválasztáson?

Figyelt kérdés
Először ugyebár a Republikánus elnöki jelölést kell elnyernie a tíz jelölt közül, majd a választást a demokrata ellenjelöltjével szemben, de Ti mennyi esélyt láttok erre?

2015. jún. 7. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem van esélye, de nem sok, 5-10%.
2015. jún. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok, mivel nincs annyira "nyomatva".


Emellett a republikánus szavazók lehet idegenkednek tőle egy kicsit, mivel a neve nem hangzik elég angolszászosan.

2015. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én úgy olvastam, hogy a Republikánus Párton belül azért is nagy a támogatottsága mert a szinte kivétel nélkül mindig demokratát választó New York államban három terminuson keresztül is szenátor tudott maradni úgy, hogy közben végig a konzervatív eszmék mellett állt ki, valamint a bevándorló apai ágról magyar, anyai ágról ír és olasz nagyszüleivel még egy nagy szavazóbázissal rendelkező réteget is meg tud szólítani.
2015. jún. 7. 19:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Hidd el,tojik Magyarországra,akár megnyeri,akár nem.

Kb Nicolas Sarkozy szintjén tojik erre az országra. Ha nem tudnád,őis magyar felmenőkkel rendelkezik,de szinte sosem érdekelte,hogy magyar származású félig.

2015. jún. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs.


Egyébként valóban, ahogy mondják, pont le van sza/rva, hogy részben magyar származású, attól még nem lesz itt nekünk Kánaán, amiért részben magyar származású az amerikai elnök.


A kenyai-amerikai kapcsolatokban sem hozott sok változást a részben kenyai származású Obama elnöksége.

2015. jún. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kürasszír ***** válasza:

Patakinak nincs semmi reális esélye a republikánus elnökjelöltségre, mert túl liberálisnak tartják.


A Republikánus Párt egyik fő politikai célja évtizedek óta az abortusz betiltása az Egyesült Államokban, tekintve, hogy ez egy európai viszonylatban ultrakonzervatív, keresztény párt. A szavazóbázisa egyértelműen abortuszellenes, ahogy az amerikai közvélemény enyhe többsége is ( ~51 % ).


Amerikában ez a kérdés a nagy vízválasztó, ha abortuszellenes vagy, akkor igaz keresztény republikánus vagy, ha abortuszpárti, akkor meg erkölcstelen liberális, azaz demokrata.

2015. jún. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!