Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek is a szovjet...

Szerintetek is a szovjet himnusz a világ legszebb himnusza?


2015. jún. 14. 21:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
Nem, a német és a francia például messze jobb nála.
2015. jún. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%

A dallama, megzenésítése tényleg nagyon eltalált és valóban az egyik legszebbül csengő himnusz.


Viszont a szövege nem a legjobb, főleg a régebbiek, tele voltak személyi kultusszal.

2015. jún. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
2015. jún. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
2015. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
19%

A szovjet himnuszt fegyelmezett faarccal éneklő kórusra szabták, egy himnusznak ez nem túl jó.


A világ három legjobb himnusza: az olasz, a lengyel és az uruguaji.

2015. jún. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 BlackSword ***** válasza:
45%
A magyar himnusz a legszebb a világon... A mellett a szovjet himnusz csak egy összetákolt punknóta...
2015. jún. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
41%

#6: "A magyar himnusz a legszebb a világon..."


A magyar himnusz a remek dallam miatt nagyon jó LENNE, ha nem egy hazafias gyászindulóvá sikeredett volna, innen ered a csigalassúságú tempó is. Kölcsey költészetét és a Himnuszt mint verset nagyon tisztelem, csak éppen nemzeti himnusz céljára alkalmatlan amit megköltött. Valamiért ezt sokan tabutémaként kezelik és ha éppen felvetik hogy valamit kezdeni kellene vele, akkor máris röpködnek a "hazaárulózások"...

2015. jún. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 BlackSword ***** válasza:
48%
Én nem hazaárulóztam... A himnusz ima, és nem katonainduló, vagy kocsmadal... És nem szomorú, hanem magasztos... És mivel történelmünk folyamán megszálltak, írtottak bennünket, még hősies, hogy volt kinek megírnia, megzenésíteni valakiknek...
2015. jún. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

#8:

Elnézést ha rosszul fogalmaztam, természetesen nem rád gondoltam a "hazaárulózással", más fórumon találkoztam ilyesmivel.


Az én nézőpontom a magyar történelemmel kapcsolatban az hogy semmi okunk a múlt miatt kardba dőlni, hiszen mi is egyszer védekeztünk máskor hódítottunk és a véráldozatok soha nem vesztek kárba, tehát alapvetően pozitivan szemlélettel kellene megtölteni a himnuszt. De ezen nem is akarok tovább rugózni.

2015. jún. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
37%

"És mivel történelmünk folyamán megszálltak, írtottak bennünket, még hősies, hogy volt kinek megírnia, megzenésíteni valakiknek..."


Lehet, hogy most meg fogsz lepődni, de alig van olyan nép a világon, akiket nem szálltak meg és irtottak.

Persze tudom, csakis a magyarok szenvedtek és mindenki más csak megalázta őket, mert mindenki a magyarokat gyűlöli és akarja kiirtani, stb...

Már megszoktuk a mélymagyar siránkozást.

2015. jún. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!