Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Háború lesz? Oroszország és a...

Háború lesz? Oroszország és a NATO tagállamok, a "Nyugat" között?

Figyelt kérdés
Üdv!Na hát arról lenne szó,hogy most márciusban amikor kezdett elmérgesedni a helyzet Ukrajnában,azt mondták,hogy létrejött egy "tűzszünet". Erre most megint ilyeneket hallani,hogy NATO egységeket hozhatnak MO-ra ha az államvezetés úgy dönt és,hogy Putyin azt reagálta,hogy a "fenyegető" államok felé irányít év-végéig+40 rakétát.És igazából eléggé félek emiatt,mert nagypapám társaságában néztem a híradót amikor bemondták és azt mondta "39-ben is így kezdődött". Meg ilyesmiket.És érdekelne pár vélemény(normális hangnemben,nem kell sem "rohadt zsidók" se semmi ilyesmi).A másik milyen jogon dönt arról a kormány,hogy idehozhatnak-e NATO egységeket mikor ennek a következményei nagyon durvák is lehetnek!Minimum népszavazás kéne erről szerintem....

#háború #politika #szemét 21.század
2015. jún. 17. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:

"A másik milyen jogon dönt arról a kormány,hogy idehozhatnak-e NATO egységeket mikor ennek a következményei nagyon durvák is lehetnek!"

Annak idején Taszáron állomásoztak Amerikaiak. (2004-ben mentek el végleg, Járj utána.)


Amúgy meg nem fog a NATO ide helyezni alakulatokat mivel mi Oroszországhoz képest távol vagyunk. Lengyelország és annak környéke közelebb van és reálisabb és ha belegondolsz bosszantóbb lenne Oroszországnak.

2015. jún. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Utánanéztem és igaz,de most mondták,hogy 750 katonát hoznának Romániába és ide.Csehország visszautasította.
2015. jún. 17. 18:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy mindenről nem lehet népszavazást kiírni, 4 évente megválasztjuk azokat, akiket szeretnénk, hogy képviseljenek minket az adott körzetből és országvezetési szinten is.


Az lehet, hogy akkoriban így kezdődött, de ennek ellenére nem gondolom, hogy háború közeleg. Annyival pontosítanám a leírtakat, hogy 5000 ember mozgósítására alkalmas nehézfegyverzetet küldene Amerika. A balti államok és Lengyelország vevő lenne rá biztosan. Aztán itt jön egy törés, mert Magyarország szerintem nem. Legalábbis, ahogy a kormányt ismerem. Bár NATO-tagok vagyunk, tehát azért számítanak együttműködésre. Aztán Románia és Bulgária valahol a kettő között.


Ebből az látszik, hogy nem mindenki szeretne még játszadozni sem. Mert ez csak az. Mint a gyerekek. A NATO a Közép-Kelet-Európába hoz döntést nagyobb készültségről, az oroszok "cserébe" idefordítják a rakétáikat. Ez a mennyiségű nehézfegyverzet mind a NATO-nak, mind Oroszország haderejének alig jelent valamit.


Szóval ez egyelőre még csak provokáció és egymás idegeivel való játszadozás. Ami még elég gyerekcipőben jár. Van feszültség, de még nem akkora, hogy félni kéne.

2015. jún. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen ismerem Orbánék lavírozós politikáját de nem mondanám,hogy megnyugtattál mondjuk nem is kértem.De egyre több aggasztó jel van :( és ha lenne is egy ilyen háború mi megint rossz helyen vagyunk.
2015. jún. 17. 19:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Másrészt Taszáron a Délszláv konfliktus miatt voltak Amerikai katonák!
2015. jún. 17. 19:05
 6/8 anonim ***** válasza:

A háború a politika folytatása erőszakos eszközökkel.

A politika nem más mint sűrített gazdaság.

Az usa most gazdaságilag az eu függővé tétele érdekében politizál, ehhez felhasználja az oroszt, Iránt, a menekültkérdést, az ügynökhálózatát a kormányokban stb.

Amerika gazdaságilag nem sokáig marad vezető helyen, ha nem változtat a jelenlegi viszonyokon. Ehhez a változtatáshoz a békés politizálás már kevés, tehát lesz háború.

Valaki azt írta, az ameriak hazamentek Taszárról, de ez tévedés, csak kevesebben voltak, és most megint elég sokan vannak már Pápán. A pápai reptérről szállnak fel azok az ukrán katonai szállitó gépek, melyeket az amerikai katonák szolgálnak ki. Mi tehát máris nyakig benne vagyunk.

2015. jún. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ja
2015. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De mi nem vagyunk olyan nagy orszag h rank is "iranyitsanak" fegyvereket barmi is lesz...vagy igen?En nem tudom de nagyon felek.En azt hittem nem lennenek olyan bolondok,es meggondolatlanok,hogy kirobbantsanak meg egy vilaghaborut 😭😭
2015. jún. 20. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!