Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Felkapott téma mostanában a...

Felkapott téma mostanában a menekült áradat. Ilyet szólnak a hírekben, hogy nem határzárak, stb. Meg, hogy a menekültek problémájára nincs megoldás. Ti, hogy látjátok?

Figyelt kérdés

Nincs megoldás a menekültproblémára... Ez nekem hihetetlen. Nem az lenne az egyértelmű megoldás, hogy talán nem kéne gyereket vállalni a kilátástalanságba?


Ez a rengeteg szerencsétlen ember, akiket nagyon sajnálok, mind a felelőtlen szüleik áldozata szerintem.



2015. jún. 17. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

"Nincs megoldás a menekültproblémára..."


De van. Mégpedig az, hogy az Eu országai együttesen fellépnek az afrikai és arab bevándorlók ellen, és hazaköltöztetik az összeset. ugyanis teljesen mindegy, hogy menekült, bevándorló, vagy egy terjeszkedni kívánó terrorista csoport tagja, mindenképpen vissza kéne költöztetni őket, mivel SEHOGY sem fognak tudni beilleszkedni. Ha szét lőtték a házukat, ha nem, semmivel sem különbek azoknál, akiknek nem lőtték szét a házukat, és önszántukból jönnek Európába. Egyféleképpen engedné meg hogy maradjanak, ha megtagadnák a vallásukat, illetve egy családban nem születhet 2-nél több gyerek. Ugyanis ha muzulmán marad, akkor már csak önmagában a hite miatt is, a gyermekeit is olyanra fogja nevelni, mint amilyen ő maga is, és soha nem fognak tudni beilleszkedni. Az első dolog tehát, hogy a muzulmán meg a nemtudomén micsoda hitüket feladják, és normális 21. századi európai emberként próbálnak viselkedni. Amennyiben ez nem megy nekik, akkor azonnal szállítanám őket vissza.


"Ez nekem hihetetlen."


Mi? Hogy az unió még egy közönséges bevándorlási hullámot sem képes megállítani? Én nem csodálkozom rajta, kb erre lehetett számítani.


"Nem az lenne az egyértelmű megoldás, hogy talán nem kéne gyereket vállalni a kilátástalanságba?"


De. És akkor ezt most mond meg annak az 5 milliárd embernek, akik a szegénység ellenére is folyamatosan gyereket vállalnak.


"Ez a rengeteg szerencsétlen ember, akiket nagyon sajnálok, mind a felelőtlen szüleik áldozata szerintem."


Természetesen. Ugyanis már kisgyerekkortól belenevelik, hogy ő is vállaljon minimum 5-6 gyereket, és ápolja a kultúráját, akár az élete árán is.

2015. jún. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Azért azt, hogy hány gyereket vállalnak... hadd legyen az ő dolguk. Egyáltalán nem azért menekülnek egyébként mert sok a gyerek és egyszerűen "buták" és szegénységben élnek. Azért menekülnek mert a nyugati világ okosai az elmúlt években folyamatosan felforgatják az élőhelyüket, beavatkoznak, háborúkat szítanak... természetesen mindezt azért, mert ez kell ahhoz, hogy fenntartsák a nyugati jómódú országok életszínvonalát. Ezeknek a szerencsétleneknek pedig ellehetetlenül az ottani életük, és jogosan gondolják azt, hogy akkor "kapják be, mi is megyünk akkor oda ahol ezek élnek". Szóval így visszanyalna a fagyi... csak éppen Magyarországnak ehhez az egészhez semmi köze, mi ezt is csak elszenvedjük.


A megoldás első fele persze az lenne, hogy egyrészt le kéne állni a nyugati világnak a közel kelet b***tatásával és hagyni kéne őket normálisan élni.

Ebben a stádiumban pedig bármennyire is embertelen, le kell zárni a határokat előttük, hogy magunkat mentsük.

A Juncker elég gyenge muzsika, és az egységes EU védelmi erő teljesen abszurd, de mondjuk az meg most pont kivitelezhető lenne, hogy a földközi tengeren megszülessen egy EU parti őrség az Amerikai mintájára. És szépen az EU-s bevándorlási szabályokat egységesen megváltoztatni, hogy szó se lehessen arról hogy minden jöttmentet be kelljen fogadni... hanem ha nincs papírja (mert ugye ezt akarattal eldobálják), akkor már eleve nincs menekültügyi eljárás sem, hanem azonnal kitoloncolás, szó se lehessen róla hogy beengedik. Ha van papírja, akkor lehet menekültügyi eljárás, és alapos lenyomozás után csakis az írástudó, szakképzetteket engedjék be, akire van esély is hogy az európai társadalom be tud illeszkedni, és nem méginkább erodálja az amúgy is összeomló félben lévő jóléti államot.

2015. jún. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

"Azért menekülnek mert a nyugati világ okosai az elmúlt években folyamatosan felforgatják az élőhelyüket, beavatkoznak, háborúkat szítanak... természetesen mindezt azért, mert ez kell ahhoz, hogy fenntartsák a nyugati jómódú országok életszínvonalát."


Ez konkrétan az usára vonatkozik csak. Európa az usa területének 1/4-e mégis 2x annyian élnek, itt, mint ott. Ha menni akarnak tényleg a legjobb lenne, ha oda mennének, végül is az ő folyamatos beleszólásuk miatt lett ez.

2015. jún. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Nyilván igazad van, hogy formálisan onnan jön az irányítás, de a Britek, Franciák, Németek mind keményen asszisztáltak az elmúlt években ehhez és mind részét képezik annak a körnek, akik keverik a sz*rt. A legjobb persze az lenne, ha nem lenne Atlanti óceán, és a sok menekült egyenesen New-Yorkban kötne ki a Wall-streeten, meg a penthouseokban. A második legjobb az lenne, ha Londonban, Párizsban vagy Berlintben tenné ugyanezt. A legrosszabb pedig az, hogy megint az periférián lévő, elszegényedett Magyarország szociális rendszerét rohanják meg mégjobban, ahol már eddig is volt több mint félmillió korábbról ittmaradt "betelepülő" akit szintén el kell tartanunk.
2015. jún. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De itt Magyarországon is hibásak emiatt páran, mivel leszedik őket a vonatról, stb., amikor csak átakarnak itt menni, nem itt akarnak maradni. Készült velük egy riport, láttam néhány hónapja, a menekültek nyilatkoztak, hogy Magyarország szegény ország, itt nincs lehetőség. Ez nekik nem alternatíva, nem megoldás, innen még a menekültek is menekülnek. Azért ez ciki, úgygondolom...


A legjobb az lenne, ha hagynák őket átmenni azt kész. Nem értem ezt miért nem lehet. Helyette leszedik őket a vonatról, megállítják, elkapják őket és akkor onnantól kezdve jó ideig az adófizetők tartják el őket.

2015. jún. 18. 06:15
 6/11 fersk ***** válasza:
56%

Ez az olasz B-terv. :)

Vajon, szerinted kérdező, az EU mit fog hozzá szólni?

(Az tervezik az olaszok, hogy az érkezőknek schengeni útlevelet adnak, így aztán mehetnek, ahová akarnak.)

2015. jún. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De ők is emberek. Ugyanúgy, mint te vagy én. Ők életek. Akik nem tehetnek arról, hogy rossz helyre születtek, felelőtlen szülők gyermekei.
2015. jún. 18. 06:53
 8/11 fersk ***** válasza:
Én a "A legjobb az lenne, ha hagynák őket átmenni azt kész" mondatodra reagáltam.
2015. jún. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

A csúnya, gonosz EU bácsitól kaptunk arra pénzt, hogy segítsük a menekülteket.

Akkor leszünk sarban ha visszakérik.

Amúgy ez a menekült téma csak figyelemelterelés.

Csak a sok birkának nem esik le, csak követik a kolompos főkost, bele a szakadékba.

2015. jún. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
5-ös kérdező! Az uniós szabályok szerint az illegális bevándorlókat a többi európai országból bármikor vissza lehet küldeni Magyarországra, ha először itt vették őket uniós nyilvántartásba! Márpedig az illegális bevándorlók először Magyarországon landolnak, és itt regisztrálják őket először! Hát nem ki van ez találva?
2015. jún. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!