Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kínában magasabb az életszínvo...

Kínában magasabb az életszínvonal, mint Magyarországon? Megérné oda kivándorolni?

Figyelt kérdés

2015. jún. 27. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kína egy olyan nagyobbacska ország, szóval melyik részére gondolsz? Mert Hong Kong-ban pl viszonylag jól élnek az emberek, de oda még az egyéb városokból érkezett kínaiakat se nagyon engedik be. A pusztákban vagy a hegyekben lévő elmaradott helyeken viszont elég hamar éhen lehet dögleni.
2015. jún. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Az átlagot tekintve alacsonyabb az életszínvonal, viszont dinamikusan fejlődő ország, jó üzleti lehetőségekkel. Az európaiakat, amerikaiakat megbecsülik, így ha lehetőséged adódik rá, érdemes lehet megpróbálni.
2015. jún. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Shenzhen-re, Shenyang-ra, vagy Dandong-ra gondoltam.
2015. jún. 27. 17:37
 4/5 anonim ***** válasza:
36%
Én csak azt tudom, hogy számítógépet és kaját olcsóbban lehet venni. Nekem ez a magas életszínvonal.
2015. jún. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kínát úgy képzeld el, mint az EU-t vagy az USA-t.Egy hatalmas országról van szó melyben igen változatosak a régiók.


Vannak Kínának olyan részei, ahol a bérszínvonal,

a minimálbér is bőven megugorja a magyart.


De, olyan részek is vannak, ahol az egy főre jutó GDP magasabb, mint Németországban, ez például Hongkong.

2015. jún. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!