Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Más országban is vannak ilyen...

Más országban is vannak ilyen dolgok, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ugye ebben a nagyszerű magyarországban, ha valakinek éppen nincs munkája, amii simán előfordul, hiába diplomás, meg akármi, na és mondjuk így nyilván nem telik neki a havi 6 ezres TB-re vagy mi a fenére, akkor bemegy a munkaügyi központba, regisztrál, így regisztrált munkanélküli lesz és a magyar állam fizeti helyette ezt a továbbiakban.


Azonban nem sokkal utána már küldenek is levelet, hogy lehet közmunkásnak menni minden hétköznap 8 órában havi 52 ezer jómagyar forintért. Ha pedig ezt nem fogadja el valaki, ugyebár azonnal törlik a regisztrációját, aztán boldoguljon ahogy tud..


Szerintem ez undorító dolog. 52 ezer forintból egy ember nem tudja magát fenntartani. Meg egy ember ÉLNI akar, nem csak fizetni a számlákat és enni. De 52 ezer forint semmire se elég.


Hogy gondolják ezt az egészet, hog képzelik egyáltalán és van-e ilyesmi más országban is? Van még ilyen hely, ahol ennyire kiszúrnak az emberekkel? Ráadásul ennyire kevés pénzért?


Azt tudom, hogy Magyarországon a világon a legmagasabb az ÁFA. Ehhez képest...



2015. júl. 3. 18:42
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Kedves 21:48-kor író bérkommentelő!


Stadionokra természetesen jut több ezer milliárd, meg Orbán várba költözésére, rengeteg új autóra, most is pár napja olvastam, hogy újabb 6 milliárdért vesznek autókat. Jut a rengeteg utazásra, 28 milliárd forint a kilométere az autópályáknak, mert csalnak, lopják az EU-s pénzeket, Magyarországon van a világon legmagasabb ÁFA, stb. Érdekes módon mindenre jut, kivéve az átlag lakosságot. Helyedben nem reklámoznám ezt a gondolatmenetet még pénzért se!

2015. júl. 3. 21:55
 22/29 A kérdező kommentje:

Jut minden politikusnak hatalmas villára, habony árpikát megtehetik, hogy zsebbe fizetik, nem lehet tudni senkiről semmit, de közben RS6-os Audija is van, meg G Mercije, stb.,Minden politikus luxuséletmódon él, szóval igenis jutna, ha nem lopkodnák elképesztő mennyiségben a pénzt és nem is baromságokra költenék.


Amennyi milliárdot ellopkodtak, meg hülyeségre herdáltak, abból igenis minden magyar embernek milliós fizetéseket lehetne adni!!!

2015. júl. 3. 21:59
 23/29 anonim ***** válasza:
49%

"Erre csak egy dolgot tudok mondani: ti csak a saját magatok jólétét keresitek, de nem láttok tovább az orrotoknál"


Mert ez nem a mi dolgunk. Keressük a magunk jólétét, ez tény, de nem mások rovására. Főleg nem egy sokmilliós ország költségén tesszük a magunkét jobbá.


"Szerintetek mégis miből adna az ország minden munkanélkülinek milliókat? Ez csak eladósodáshoz vezetne."


Ezt nem nekünk kell tudni, hanem a kúrmánynak. Nem azért kapnak milliós fizetéseket hogy melengessék a valagukat a Parlament kényelmes bársonybevonatú székein, és a programjuk másból se álljon mint a többi párt fikázásából, hanem hogy találjanak erre megoldást. Csak nem találnak, mert nem is keresnek. A kampányban még tudtak hangosan, hájfejükből buhogni ígéreteket, nosza rajta, akkor valósítsák meg. Tán nem kéne havi 80 millákat sikkasztani, és akkor lenne erre is keret.


"Szerintem pedig nyugodtan abbahagyhatjátok a Fidesz fikázását (már elnézést a kifejezésért), hisz ő húzta ki az országot a szarból. Ha az előző kormány maradt volna, akkor már ugyanott tartanátok, mint Görögország."


A Fidesz se jobb semmivel, mint az előző. A munkanélküliség nőtt, a bűnözés nőtt, az életszínvonal csökkent, az egészségügy ugyanúgy a béka segge alatt van, a Malév továbbra is döglött, a BKK hamarosan az lesz, de micsoda szerencse hogy van egy csomó stadionunk!

Egyáltalán nem az emeszpét, meg LiBajnait védem, a Malév pl. őalattuk döglött be, de azt kijelenteni hogy kihúzta az országot a szarból, az barokkos túlzás.

Pozitívumnak csak annyit tudok felhozni, hogy visszafizette az IMF hiteleket, és van rezsicsökkentés, de ez kb. mókusvakításnak jó. Adnak egy száraz morzsát egyik kézzel, rögtön el is vesznek öt kiló kenyeret a másikkal. Ennek örülnünk kéne?

2015. júl. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Hehe, attól tartok, hogy át lesz itt még harapva pár fideszes torkinca. :)

De nem baj, maguknak keresték a bajt. :)

2015. júl. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Miért megy valaki pl. művészettörténésznek, amikor jól tudja, hogy túl sok van belőlük, nincs annyi múzeum, mint ahány muzeológus stb. Mégis elvégzi az egyetemet és egész életében sír, hogy nem kap állást. Mást pedig nem akar csinálni, hiszen soha nem is dolgozott... Na, ezekből is van egy pár százezer...
2015. júl. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Ha meg mindenki mérnöknek és matematikusnak menne, akkor meg abból lenne túlképzés, az nem kellene sehova, és akkor ők sírnának. Ez nem megoldás.


Megváltást csak az MLM hozhat, tudjuk nagyon jól, ha mindenki csinálná, megszűnne a munkanélküliség, eljönne a Kánaán és mindenki milliókat kasználna (szarkazmus riadó!)

2015. júl. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Minek menne mindenki mérnöknek meg imformatikusnak. Csomóan nem is alkalmasak rá. Van még egy csomó hiányszak amivel biztos lenne állásod
2015. júl. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Még mindig nem mondtál jobb alternatívát
2015. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

14-es: nem vagyok szakképzetlen és kisebbségi se, diplomáim, okj-és végzettségem, nyelvvizsgám is van, mégis gyes után közmunkára kényszerültem, ennyit a kismamák elhelyezkedési lehetőségeiről. Nem kényszerített senki, magam kértem, mert nem találtam semmit, holott nem egy kis faluban élek, hanem nagyvárosban.

Irodában dolgoztam, ugyanazt a munkát végeztem, mint a közalkalmazott kolléganők, csak épp nettó 66469 ért.

Miután lejárt az utolsó szerződésem és azóta az álláskeresési járadék is, fizethetem a tb-ém is, mert nem jár automatikusan annak az átvállalás annak, aki munkanélküli.

2015. júl. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!