Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy tetszik az Iszlám Állam...

Sandorzsolt-fan kérdése:

Hogy tetszik az Iszlám Állam himnusza (zeneileg, tartalmilag)?


2015. júl. 6. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pár hónappal ezelőtt hallottam először,megtetszett,letöltöttem a telefonomra,hallgattam.Nemrég letöröltem a francba.Amit ezek csinálnak akárkinek a nevében,arra nincs ésszerű magyarázat.Szerintem egy átlag ember el sem tudja képzelni mi folyik ott,csak látjuk a híradóban.Eljött az idő amikor már nincsen békés megoldás.
2015. júl. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez egy nasheed. Miért lenne a himnuszuk?


Egyébként szép nóta. Van egy másik, ami nagy kedvencem:

https://www.youtube.com/watch?v=GFYaJ3xSGbM

2015. júl. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
2: Közben rájöttem, hogy hülyeséget írtam. A szöveget hallgatva, ez tényleg a himnuszuk. :D Mindegy, én leszarom, attól még szép (egyébként eddig azt hittem, hogy ez is csak egy nasheed, mint amit én linkeltem).
2015. júl. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon szép zene. Tartalmilag viszont látszódik, hogy nincs rendben :///


#2


Amit linkeltél az egyik kedvencem.

A másik a Qalu Innaha, Saleel al Sawarim és a مؤسسة أجناد للإنتاج الإعلامي تقدم سرايا دولتي.

Függetlenül a tartalmuktól.

De van amelyiknek nem olyan durva a tartalma. Pl. a Qalu Innaha, határeset, mert az a lázadók oldalán áll, amivel nem lenne gond, viszont azért egyáltalán nem biztos, hogy nem az IÁ támogatói készítették:

https://www.youtube.com/watch?v=XrsHIhSWCuw

Viszont amit linkeltél, az tartalmilag is rendben van, ha minden igaz, az arab hódításokról szól.

Ha rákeresel Youtube-n, akkor találsz hozzá angol feliratot:

Abu Ali - It blew like the strong wind

2015. júl. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Szép dal, a szövege meg amit csinálnak meg ....
2015. júl. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Zeneileg szerintem egész jó. Bár inkább csak azok a részek tetszenek, amelyeknek olyan a dallama, mint ami 0:33-ig tart.


A tartalma... hát képmutatás. A himnuszuk egy becsületes, önfeláldozó népről szól, de a valóságban ezek nem mások mint tömeggyilkosok, drogdílerek és stricik.

2015. júl. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
remélem ezeket a hülyéket le atomozzák a francba nemsokára xd
2015. júl. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Undorító az összes ilyen!
2015. júl. 19. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!