Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Iszlám Államnak mik a...

Az Iszlám Államnak mik a céljai, tervei, területi követeléseik, illetve mikor/hogyan alakult ki? Kik a vezetőik?

Figyelt kérdés

2015. júl. 22. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy hatalmas kalifátust létrehozni ahol az emberek adóznak nekik és az ő törvényeiket tartsák be.

Főbb bevételi forrásaik csökkenő sorrendben:olajkereskedelem,váltságdíjak,fegyverkereskedelem(illegális)


Minnél több embert vonzanak be oda annál inkább erősebbek és erősebbek... Így mégtöbb területen tudnak lenni és így mégtöbb adót tudnak beszerezni... Meg az Iszlám iránti tisztelet is lehet. A létrejöttét sok különböző összeesküvés-elmélet vagy elmélet van pontosan én nem tudom. 2013-ban kezdett el a hírekben napi szinten lenni. Van egy fővezetőjük meg tartományonként más-más vezető.

A tagjaik leginkább helyiek, de feltünő létszámban vannak azok akik Angliából,Németországból,Franciaországból jöttek oda és akár ott születtek és azokat is öltek akik megpróbálták csupa kedvességgel befogadni őket, de ők nem tudtak alkalmazkodni. Így vagy helyben csináltak valamit vagy kimentek Szíriába harcolni, mert ott a legdurvább a helyzet hála USA demokrácia terjesztésének.

2015. júl. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első vagyok:

Van egy térkép amit fenntartással kell kezelni, de rajta van, hogy Magyarországot,Spanyolrszágot,Afrika északi részét,úgy Ázsiából egy nagy falatot,Balkáni államokat és folytathatnám

2015. júl. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ.

Láttam a térképet.

2015. júl. 22. 21:25
 4/7 anonim ***** válasza:

El akarják hozni a világvégét.

Nem vicc, teljesen komolyan mondom.

A muszlimoknak is van apokalipszisük.

2015. júl. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2015. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10%
Spanyol politológus: Washington áll az Iszlám Állam mögött [link]
2015. júl. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem semmi, köszi a válaszokat. :)
2015. júl. 23. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!