Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért pont most indult meg ez...

Miért pont most indult meg ez a menekültáradat?

Figyelt kérdés
Háború. Háború eddig is volt. Terror. Az is volt. Akkor miért pont most döntött úgy X millió ember Afrikából, Irakból, Szíriából, Afganisztánból, hogy hopp, útra kelek? És ha tényleg menekülnek, miért csak a férfiak? Jó, jönnek nők és gyerekek is, nagyjából 5-10%-ban. És a többi otthon maradt? Ráadásul a háborúkat, amik elől menekülnek, az USA kreálta, most meg röhög a markába, mert nem neki kell elviselni ezeket az embereket, hanem Európának.
2015. aug. 4. 11:48
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
22%

Nem pont most indult meg, csak teged most kezdett el heccelni a sajat kormanyod a menekultek ellen, nekedmeg uj ez az egesz.


" Ráadásul a háborúkat, amik elől menekülnek, az USA kreálta"


Hulyeseg.

2015. aug. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Nem most indult meg? 2 éve nagyjából 2-4 ezer menekült érkezett az országba. Idén eddig cirka 60 ezer. Biztos eddig is ugyanúgy folyt, igaz? A németek meg a többiek is biztos csak vakok voltak eddig, vagy én nem is tudom. Az olaszoknak sem tűnt fel eddig az a több százezer ember? Persze, teljesen valószínű.

Hülyeség? Ki ment be Irakba? Ki rángatott minket Afganisztánba, hogy majd odavisszük a nyugati demokráciát? Ki üldözte el azokat a diktátorokat, akik legalább féken tartották ezeket a hordákat?

2015. aug. 4. 11:55
 3/37 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk azért észlelhető a változás, mert most lett elegük a koszovóiaknak, és most jutott el Szíria is odáig, hogy aki teheti, elmenekül onnan. Afrikából eddig is szép számmal érkeztek a menekültek hajókon Olasz- és Franciaországba, no meg Máltára. Csak már kezdenek mindenütt sokan lenni, és a lakosság is lassan besokall.
2015. aug. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
25%
Te láttál már menekültet élőben? Voltál már egy menekülttáborban? Vagy csak a kurucot olvasgatod? Azért jönnek most mert most lett divat a közel-keleten embereket hobbiból lefejezni. Meg mert ma már hatékonyabb a kommunikáció az emberek között. Régen valaki útnak indult akkor többet róla nem hallottak, ma már tudják tartani a kapcsolatot így könnyen terjednek a hírek pl hogy Magyarországon keresztül könnyedén be lehet jutni az unióba.
2015. aug. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

A németeknél is sokkal több kérelmet adtak be, mint az előző években. Eddig már háromszázezret.


Ha szerinted az arab tavasz elérte bármely stratégiai célját, akkor nincs beszélgetni valónk. Tudatlanokra nem pazarlom az időm.

2015. aug. 4. 12:00
 6/37 A kérdező kommentje:
Láttam már menekültet, igen. Menekülttáborban még nem voltam, nem is szeretnék eljutni. Annyi ember meg amennyi eljött, már felvehette volna nyugodtan a harcot az Iszlám Állammal.
2015. aug. 4. 12:01
 7/37 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ez túl nagy dolog ahhoz, hogy véletlen legyen. Valamilyen érdekcsoportok biztosan gerjesztik ezt a folyamatot.

Szerintem egyébként a terroristákat akarják így eljuttatni Európába a menekültek áradatán keresztül.

2015. aug. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
15%

"A németeknél is sokkal több kérelmet adtak be, mint az előző években. Eddig már háromszázezret. "


Lofaxt kerlek alasan. Junius vegeig 179e kerelmet adtak be.


[link]


Az arab tavasznak semmifele startegiai celja nem volt, a forradalmaknak, lazadasoknak ugyanis ilyen nincs.

2015. aug. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve, hogy az Iszlám Államot is ki indította el? Ki támogatta azokat a demokratikusnak vélt felkelőket, akikből aztán ez a csőcselék lett? Az USA, Szaúd Arábia és a többiek... Most meg pilláznak, hogy hát mégsem annyira demokratikusak és túlnőttek rajtuk.
2015. aug. 4. 12:06
 10/37 anonim ***** válasza:
31%

"Annyi ember meg amennyi eljött, már felvehette volna nyugodtan a harcot az Iszlám Állammal."


Jaja, a nok es a gyerekek kifejezetten jo harcosok.

2015. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!