Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan lehet egy menekültkérel...

Hogyan lehet egy menekültkérelmet elbírálni/megvizsgálni rendesen és miből futja nekik több milliós vagyonokra amiből idáig eljutnak a menekültek?

Figyelt kérdés

kezdjük a menekültkérelemmel.például idejön európába ahmed szíriából.állítása szerint.papírja persze nincs róla. azt mondja pl az iszlám állam elöl menekül.hogyan lehet ezt megvizsgálni?lehet hogy hazudik.nyilván senki nem fog odamenni szíriába ellenőrizni hogy igaz e amit mondott.lehet hogy egy békés faluból ment ami még nem is látott harcot.gondolom nem kérdik az iszlám államot meg hogy ti üldöztétek-e el ahmedet?

másik dolog hogy állítólag mindenüket elvesztett embereknek miből van annyi pénze amiért még egy átlag magyar ember is éveket dolgozik? egyesek szerint ezek gazdagok de akkor nem a zöld határon szöknének mert egy vaskos bankszámlával rendelkező bárhol kaphat letelepedési engedélyt.ha meg egy szegény háborús menekült akkor miből van 3 milliója?ne gyertek nekem azzal hogy eladta a család mindenét hogy egy szem gyereküket ideküldjék.mégis mit adtak el? arrafelé a szegényeknél gyakori dolog 3millió forint ingóság?sokunknak itt nincs annyi, nemhogy nekik legyen.

a házukat se tudnák eladni mert ki venne meg egy házat amibe bármikor rakéta csapódhat és már ugrott is az egész.


2015. aug. 17. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, meg itt mászkálnak az iphone-ukkal. Minden nap látom őket, jobbnál jobb cucciak vannak.
2015. aug. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Az ENSZ egyezmény szerint csak Sziriai menekült háborús menekült ők pedig azonnal meg kapják a menekült jogot!

Más országokból érkező migránsok

-Albániából muszlim menekültek jönnek és ott ők többségben vannak és háború sincs ezért nem számítanak menekültnek még is befogadják őket nekik cél országuk Németország és Svájc.

-Fekete Afrikai menekültek hát nem tudom mi elől menekülnek és szerintem még ők se tudják nekik is többsége muszlim.

-Pakisztáni menekültek az országba néha vannak terrortámadások de nem sok kb mint Franciaországba onnan még se menekülnek, még annyit hozzá teszek hogy jobb a munkalehetőség ott mint nálunk és akik jönnek onnan 85-90% munkája is van.

-Iráni menekültek általában Afghanistániak és Irakak oda mennek utána pedig az Unióba mint kettő háborús ország őket inkább az országokra bíznám hogy ki akarja be fogadni ki nem.

-Utóbbi időbe egyre több Ázsiai menekült jönn mielől menekülnek az egy kérdés.

(Tény hogy van pár Ázsia országba van háború de nem olyan ami elől menekülni kell meg ha menekülni kéne akkor ott van Kina, Szingapúr,Japán és Malájzia)

Az én véleményem pedig az aki az Unióba jönn nem akkar dolgozni mert több olyan ország is van az Arab térségben aki be fogadnák őket de csak vendégmunkásként csak ugye minek dolgozni ha az Unió mindent áll.

Valaki biztos fizeti őket vagy meg veszi a házaikat vagy valami de még annyi hogy Magyarországon a segély szervezetek 100 % hogy fizetik ok nem ingyen vannak a menekülteknek segíteni!

2015. aug. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehet egy menekültkérelmet elbírálni"


Erre vannak szakemberek.


"miből futja nekik több milliós vagyonokra amiből idáig eljutnak a menekültek"


Ugyanabból, amiből másnak. A menekültségnek nem feltétele a vagyoni helyzet, a gazdagabbakat ugyanúgy fogja a golyó. A szírek pl. hasonló színvonalon éltek, mint mi.

2015. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kérdés első felére nem tudok válaszolni, annál inkább a másodikra. Pár bankban dolgozó ismerősömtől tudom, hogy a pénzük zömét főként szaúd-arábiai, németországi, dániai, svéd, osztrák, némely esetben pedig törökországi számlákról utalják át az ő bankszámlájukra. Főként ezekben az országokban lévő rokonok küldik nekik a pénzt. Mielőtt átlépik a szerb-magyar határt, még Szerbiában felpostázzák különböző európai címekre az útleveleiket, diplomáikat és bankkártyájukat. Majd nekivágnak az útnak. Persze ez az esetek kb. 50-60%-ban játszódik így le. Vannak közöttük szegényebbek is, és persze akadnak gazdagabbak is, ez egyértelmű.
2015. aug. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ráadásul haza sem lehet őket küldeni.azt mondják neki menjen el, beletoloncolják a tengerbe? mert mondhatja hogy nincs miből hazajutnia.szóval itt marad európában ha már ide jutott.nyilván fejenként százezrekbe kerülne hazareptetni.


14:32 szakember? na láttam én már magyar "szakembert" ha ők is olyanok akkor "nagy" szakértelme lehet.

mégis hogyan lehet szakember valaki abban hogy eldönti igaz-e amit mond? hazugságvizsgálatot végeznek?

én kimegyek panamába és azt mondom a kormány üldöz mert megettem a miniszter utolsó túrórudiját akkor mi van? kit kérdeznek meg?hogyan deríti ki?a minisztert vagy a szomszéd jolánkát?ez olyan mint az időjóslás.

bárki mondhat bármit...


másik meg mi az hogy abból amiből másnak?másnak miből van?én nem tudnék ennyit összeszedni csak ha eladok valami komolyat.aminek itt van értéke ott nincs.mint már írtam a frontvonalon házat árulni nem túl nyereséges.


köszi a válaszokat de csak a kérdés felére kaptam választ.ha valaki tudja a másikat írja be nyugodtan.

2015. aug. 17. 19:15
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az eljárás harminc nap alatt lezárulhat - emelte ki Végh Zsuzsanna -, de rendkívül körültekintő munkát igényel egy-egy kérelem elbírálása, hiszen nagyon fontos a benyújtó szavahihetőségének tisztázása, állításának elemzése. Ebben szakhatóságok is közreműködnek, amelyek a biztonsági kérdéseket vizsgálják, a kockázatokat elemzik egy-egy kérelmező esetében."


Hát így.

2015. aug. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A menekültek haza vittélt a kormány állja!
2015. aug. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Bocsánat (haza szállítását a kormány állja)

A háborús mezőn nem ér semmit egy ház csak az a mező teli van olajjal!!!

2015. aug. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!