Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Vatikánba le lehet telepedni?

A Vatikánba le lehet telepedni?

Figyelt kérdés
Úgy szeretnék ott élni, olyan szép kis ország, tetszik hogy mindenki katolikus, én is az vagyok, ráadásul mivel rendkívül kevesen lakják, könnyebben lehetne feljebbjutni a ranglétrán.
2015. aug. 22. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából olyan "egyszerűen" lehet mint Monacoba..
2015. aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
Ott csak pápák lakhatnak.
2015. aug. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

"Úgy szeretnék ott élni, olyan szép kis ország"

legalább tizenöt utcából és egy nagy térből áll. szép kis ország a Váci utca is, nem? :D


"tetszik hogy mindenki katolikus, én is az vagyok"

és az sem különös neked, hogy a világ legnagyobb vallásából egyetlen közember sem lakik ott? :D


"ráadásul mivel rendkívül kevesen lakják, könnyebben lehetne feljebbjutni a ranglétrán."

milyen ranglétrán? most bíboros vagy de pápa akarsz lenni? :D


vajon miért hiszem azt, hogy ez a kérdés egy vicc?

2015. aug. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdező trollkodik.


Gondolom a bevándorláshoz kapcsolódó trollodás.

2015. aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
Kizárolag csak pedofiloknak.
2015. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A Vatikánban nem lakik senki (max a pápa), csak az ott dolgozók tartózkodhatnak hosszabb ideig a területén. A pápáknak is van lakhelyük máshol is, csak ugye a Vatikán a "fő" munkahelyük.

Így a Vatikánba nem lehet beköltözni, lakóházak sincsenek ott, ráadásul az egész 1-2 óra alatt körbesétálható.

A Vatikánban pedig nem lehet akárki "dolgozó", hosszú úton kell annak végigküzdenie magát, aki oda akar bekerülni.

2015. aug. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"A Vatikán népessége 793 fő (2011. március 1.). Ebből 572-en rendelkeznek vatikáni állampolgársággal, míg 221-en állandó vagy ideiglenes lakók állampolgárság nélkül. Az állampolgárok mintegy fele azonban nem a városállam területén lakik, hanem főként szolgálati (elsősorban diplomáciai szolgálati) okokból a világ más országaiban."


Még a dolgozók fele sem lakik a Vatikánban, egy egyszerű "civil" pedig nem költözhet a területére. Mindenképpen papnak, vagy püspöknek, bíborosnak, szerzetesnek vagy valami külföldről érkezett magas beosztású diplomatának kellene lenned ahhoz, hogy a Vatikánban tudjál lakni, és még így sem biztos, hogy bekerülnél. A Vatikán a nevével ellentétben nem ország, hanem a katolikus egyház székhelyeit összetömörítő "városrésze" Rómának.


Szóval röviden: nem, nem lehet letelepedni.

2015. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Úgy szeretnék ott élni, olyan szép kis ország"

legalább tizenöt utcából és egy nagy térből áll. szép kis ország a Váci utca is, nem? :D


Nem, a Váci utca a te tudásoddal ellentétben nem ország.


"tetszik hogy mindenki katolikus, én is az vagyok"

és az sem különös neked, hogy a világ legnagyobb vallásából egyetlen közember sem lakik ott? :D


25 laikus férfi és 31 laikus nő lakik ott, de ha nem hiszed el, [link]


"ráadásul mivel rendkívül kevesen lakják, könnyebben lehetne feljebbjutni a ranglétrán."

milyen ranglétrán? most bíboros vagy de pápa akarsz lenni? :D


Nemzetközi tanulmányok szakon tanultam az SZTE-ÁJK-n és arra gondoltam, hogy egyszer majd lehetnék szentszéki diplomata.


vajon miért hiszem azt, hogy ez a kérdés egy vicc?

Mert agyi problémáid vannak, mondjuk azért.

2015. aug. 23. 13:17
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
TE SZENT ISTEN, most rohadtul szégyellem a szegedi származásomat, tudván, hogy fogyatékosokat is felvesznek az SZTE-re.
2015. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!