Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az amerikaiak tényleg ennyire...

Az amerikaiak tényleg ennyire imádják az elnöküket?

Figyelt kérdés
A kérdés onnan adódik hogy több filmben is láttam, hogy az elnököt minden áron megvédik,akár több százan az életük árán is megvédik, meg olyanokat beszélnek, hogy esküt tettem az amerikai zászlónak stb. Van valami valóságalapja, tényleg van ilyen?
2015. aug. 31. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Igen. Hisznek a vezetojukben es csak akkor marnak bele, ha valoban hibazik.


Mifelen akkor is belemarunk a vezetonkbe, ha csak arra vagyunk kivancsiak, hogy vagja ki magat belole.

2015. aug. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Patrióták. Szép dolog.
2015. aug. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg van állampolgári eskü és kétlem, hogy ott is mindenki annyira rajongna az elnükökért.
2015. aug. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Minden állam védi a saját elnökét. Orbán Viktor védelmét ellátók is ilyenek, csak egy példa hogy a TEK vezetője valamikor a főtestőre volt.

De hogy hozzak egy példát anno mikor Kádár János különvonata áthaladt az országon (vagy bármerre) akkor előtte napokkal már a vasúti töltésen katonák és rendőrök álltak volt mikor 10 méterenként és a vasúti forgalom is le volt állítva. Abban az időben is voltak olyan személyek akik "hűségesek" voltak és nem is keveset keresnek azok akik az elnököket védik.

2015. aug. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%
Kádárt azért ne hasonlítsuk már Orbánhoz. Kádárért a magyar emberek többsége most is bármikor az életét adná, Orbánnak meg lehugyoznák a sírját.
2015. aug. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: Példa volt! (Mint írtam) Egy szóval se mondtam azt hogy Kádárt hasonlítsd Orbánhoz.

De aki védi az nagyon komoly nemzetbiztonsági átvilágításon megy át! Biztos lehetsz benne hűséges testőrei vannak akik nem utálják!

2015. aug. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egesz egy nagy reklam. Minel jobb a propagandaja egy elnoknek, annal jobban szeretik az emberek. Obama egy megvaltas volt Bush utan, aki ket epkezlab mondatot nem tudott osszerakni. Raadasul Obama fekete, ugyhogy egyel tobb ok, hogy az emberek (foleg a feketek) miert alltak melle. Annyira megy itt a rajongas, hogy sokan Obama matricat tesznek a kocsi hatuljara, ezzel kurtolve vilagga, hogy ok kire szavaztak, es erre buszkek.


Ami a testorseget illeti igen. Valoszinuleg szeretik a munkajukat. Nem feltetlen az elnokot mint embert, hanem az elnokot mint szimbolumot. A legtobb testor, akik az elnoki par kozvetlen kozeleben vannak nem tegnap kezdtek a szakmat. Szigoru vizsgalatokon, edzeseken, teszteken kell atesniuk mig a rangletran eljutnak a feher hazig. Ok egy idealban hisznek, es ezert kepesek az eletuket adni. Lehet hogy Obama mint ember nem a legszimpatikusabb nekik, de most o az elnok es az elnokert az eletuket aldozzak, ha szukseges.


Ilyen nalunk nincs. Sose volt szerintem ekkora "rajongoi" tabor a politikai vezetok korul (bar Kadar koraban meg pisis voltam, fogalmam sincs) de ha megnezel egy kozvetitest, amikor az elnok vagy az elnokjeloltek beszedet mondanak latni fogod, hogy a tomegek ugy ujonganak/orjongenek, mint a tinik 'biber' koncerten...

2015. szept. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!