Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A menekülteknek mennyire cél...

A menekülteknek mennyire cél Bécsben maradni?

Figyelt kérdés

Én ott tanulok, de félek a menekültektől, főleg, hogy az iszlám állam is kijelentette, hogy terroristákat is küld velük.

És Bécs eléggé nagy város, jelentős célpont.


A menekültek Bécsben akarnak maradni? Vagy 99%-uk Németországba akar menni?

Mennyire kell félni?


Kicsit paranoiás vagyok, de 1-2 hete már mást sem hallok, csak mindenhol ez a menekültkérdés van, mindenhonnan ez folyik, és már aggaszt.


Mit gondoltok?



2015. szept. 5. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell jósnak lenni, hogy tudjuk. Sokan maradni fognak Ausztriában, akár Bécsben is ha megtudják, hogy kapnak lakást, segélyeket. Sokan Németországban mennek, mert még mindig az van bennük, hogy tárt karokkal várják, kapnak szállást, pénzt.
2015. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ausztriában nehezebb elvileg letelepedni, segélyek meg csak állampolgároknak járnak, ha jól tudom.
2015. szept. 5. 13:20
 3/7 A kérdező kommentje:
És van ok a félelemre?:(
2015. szept. 5. 13:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam, hogy legfeljebb 5%-uk akar Bécsben maradni. Még. De ha betelik Németország, akkor nem csak Ausztria, hanem Magyarország is tökéletes lesz számukra. Ez nem tény, hanem matek.
2015. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bécsben hamarosan kő kövön nem fog maradni.
2015. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Akiket busszal odavittünk, azok közül 10-en (!!!!) adtak be menekültkérelmet. Látszik, hogy "sokan' akarnak ott is maradni:D
2015. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Menekültügy - kicsit másképp


Alszol a lakásodban szép nyugodtan, majd arra leszel figyelmes, hogy átmászok a kerítéseden és felfeszítem az ablakodat.

Ezután bemászok a lakásba és leülök a nappali közepén.

Megnyugtatlak, hogy nem akarok neked rosszat, csak a gazdag szomszédodhoz igyekszem, csak oda nem lehet egyszerűen a riasztó miatt bejutni.

Te csinálsz nekem egy szendvicset, mert elpanaszolom, hogy napok óta nem ettem, és eléggé ki vagyok merülve.

A szendvicset kib.szom a kukába, mert mondván szar, és üvöltve közlöm veled, hogy azonnal csinálj nekem másik kaját és többet, különben kimegyek az előszobába és felgyújtom a retekbe az egészet!

Közlöm megint veled, hogy nem akarok itt maradni, mert Te csóró vagy és leszarlak, csak ugródeszka vagy, de az viszont legyél nagyon jó.

Közben azért jó párszor a nappalid szőnyegére piszkítok.

Átjön a harmadik szomszéd, aki közli, hogy szerinte gazdagék simán befogadnának csak Te nem engedsz.

Erre megint üvöltözni kezdek veled és követelem, hogy azonnal kezd meg a fal bontását, mert én oda AKAROK menni.

Nem kérek, nem egyeztetek, hanem KÖVETELEK ÉS AKAROK.

Te próbálsz megoldást találni: a falat mégsem bonthatod ki szó nélkül, de az sem működik, hogy én ott üvöltözök és török zúzok a lakásodban.

Közben megint piszkítok és az ellátásom miatt balhézok kicsit. Párszor sértegetem a családod tagjait és téged is, hogy mennyire mocskos szemetek vagytok Ti velem.

A szomszéd is felébredt a zajra és közli, hogy ha átjutok, akkor befogad, majd felhív téged, hogy falbontás és erkély mászás kizárva, mert ezt tiltja a szabályok törvénye, amit be kell tartani.

Te megint állsz, hogy most mit kellene csinálj. A gyerekeid már rettegnek, neked eleged van az egészből. A házmester, akinek a dolga lenne az egész ügy kezelése, közben lopja a balkonládákat a virágokkal, mert éppen mindenki a Te lakásodra figyel.(a múltkori közös költség eltűnésével sem foglalkozik így most senki).

Ez az a pillanat, amikor eljutsz oda, hogy takarodjon mindenki a lakásodból ahova akar, csak el onnan!

Várod a reggelt, amikor neki kezdhetsz takarítani és megint nyugalom lesz a lakásban.

Közben a házmester már a szomszédodban van, hogy a harmadik szomszéddal megtárgyalják, semmi keresni valóm nincs nála, úgyhogy vissza juttatnak a lakásodba....

(Illyés János)

2015. szept. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!