Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Menekült kérdésben a pápa...

Menekült kérdésben a pápa miért szólította fel az Egyházat, hogy fogadjon be menekülteket? Míg Orbán Viktor meg harcot folytat ellenük? Meg vagyok zavarodva hogy egy katolikus keresztény ember kinek higgyen.

Figyelt kérdés

2015. szept. 7. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
orbán nem keresztény, hanem g_ci. ezt simicska barátjától tudjuk.
2015. szept. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
"Orbán Viktor meg harcot folytat ellenük" - mesélj még... Hogyan folytatja a harcot? A kerítéssel, amin hivatalosan átengedik őket, vagy a plakátokkal, amiken egész Európa röhög?
2015. szept. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Én is katolikus vagyok, nekem az az álláspontom, hogy emberiességi szempontokból természetesen igaza van a pápának, hogy segíteni kell a rászorulókat. Ha meg társadalmi-politikai szempontból nézem: én féltem az európai kultúrát a bevándorlóktól, és szívem szerint visszaküldeném őket oda, ahonnét jöttek. Nem vagyok a keveredés híve, ráadásul a nagy mennyiségű más etnikumú és kultúrájú emberek biztonságpolitikai kockázatot jelentenek, amire már volt máshol nem egy példa. A Katolikus Egyháznak egyébként az az álláspontja már kb. évek óta, hogy a háború sújtotta helyeken kéne megoldani a problémát párbeszéddel és nem úgy, ahogy pl. az USA csinálja, hogy adja el a fegyvereket és akkor az ott lakóknak nem kell menekülniük..
2015. szept. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
A keresztény vallás egy önpusztító vallás. Szeressünk mindenkit, fogadjuk szeretettel azokat is, kiknek unokái, dédunokái egyszer a mi unokáinkat, dédunokáinkat fogják megölni, csak azért mert nem hajlandóak muzulmán hitre áttérni. Keresztények!! Vannak kötelezettségeitek a vallással szemben, de nemzetetekkel, országotokkal szemben is. A vallás miatt ne ítéljétek halálra gyermekeiteket! Orbán keresztény, de neki védenie kell az országot, mivel mégis Magyarország miniszerelnöke. Nem hiszem, hogy úgy szeretne bevonulni a történelembe, mint az az ember, aki miatt terrorakciók jelentek meg Magyarország területén, és az iszlám hittel nagyon is együtt jár a terror.
2015. szept. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Méghogy harcot? Komolyan, ne röhögtess már, ennél emberbarátibb nem is lehetne velük.

Ha már a befogadást hoztad fel, kerítés azért készült, hogy ellenőrizhető legyen a számuk és a határátkelők felé terelődjenek, ahol törvényesen bejuthatnak az országban. Megállítani amúgy se lehet, de nem is ez volt a cél. (téged többezer km utazás után feltartóztatna bármilyen kerítés?) Azért mert valaki migráns, még nem tehet meg bármit, ugyan úgy vonatkoznak rájuk a szabályok, törvények!

Ha már itt vannak, akkor az államnak regisztrálni kell őket. Minden segítséget megkapnak az erre a célra létrehozott táborokban. Mégse akarnak oda menni. Habár ott csak olyan tartózkodhatna, aki megkapta a menekült státuszt, ezzel szemben mindenkit beengednek. Még így is biztosít az állam ételt, orvosi ellátást... a parkokban, pályaudvaron táborozó migránsoknak (akiket fel se oszlat, pedig jogilag kellene), ezt csak a menekülttáborokban lenne kötelessége.

Olyanokon amúgy is nehéz segíteni, aki semmivel se törődik, csak a célja felé tart. Talán, ha a kormány megadná a német segélynek megfelelő kb 45 ezres havi juttatást.

2015. szept. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

Orbán nem ülhet fel a pápa szentimentalizmusának.


Az ország biztonságát kell szem előtt tartania.

És ha eljön az idő le kell zárnia a határokat.

2015. szept. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

"Legyetek azért okosak mint a kígyók, és szelidek mint a galambok"

Aki idáig eljött minden veszéllyel dacolva, minden vagyon nélkül, annak segíteni kell élelemmel, vízzel, átmeneti (!) szállással, esetleg gyógyszerrel, de nem várható el az erőn felüli segítség. És meg kell találni nekik a megoldást, lehetőleg Európán kívül. Viszont azt tisztán kell látni, hogy akik idáig eljöttek, azok nem menekültek, mert soha nem fognak visszatérni Ázsiába. Ők egytől egyik bevándorlók. És ha keverednének az európaiakkal, az nem is volna akkora gond, de erre nincs hajlandóság és főleg a részükről nincs. Az utódaik elfelejtik, hogy a szüleik mi elől menekültek, és hogy Európától mekkora ajándékot kaptak, gettósodni fognak. És az integráció hiánya miatt kb. egyiknek sem lesz munkája, ami durva frusztrációt szül. Utána meg elkezdenek forrongani. Tömegesen, sok országban, és ezt elég jó volna elkerülni.

A pápa szavait nyugodtan értelmezd úgy, hogy a segítséget MOST meg kell adni, de a részükről elvárható volna, hogy továbbálljanak. Az ország vezetése nem ellenük harcol, hanem az ellen, hogy itt maradjanak. Más a hatásköre és a felelősségi köre a Pápának és a miniszterelnöknek, ezért nem is kell csodálkozni, hogy nem azonos a véleményük a kérdésről.

2015. szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Andizsuzsi ***** válasza:
23%

"Én is katolikus vagyok, nekem az az álláspontom, hogy emberiességi szempontokból természetesen igaza van a pápának, hogy segíteni kell a rászorulókat. Ha meg társadalmi-politikai szempontból nézem: én féltem az európai kultúrát a bevándorlóktól, és szívem szerint visszaküldeném őket oda, ahonnét jöttek. "


A kettő nem zárja ki egymást. Normális, emberi körülményeket biztosítani legalább a kisgyerekes/állapotos anyáknak addig, amíg a menekültügyi eljárásuk zajlik. aztán annak eredményétől függően vagy befogadni, vagy hazaküldeni őket.

2015. szept. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%

Ferenc pápa->argentin->Amerika

Lehet gondolkozni.

2015. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1-eském! "orbán nem keresztény, hanem g_ci. ezt simicska barátjától tudjuk."


- no neee! Simicska fogja megmondani, ki a g ci? El vagy te tájolódva, de nagyon!

2017. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!