Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek erről? :...

Mi a véleményetek erről? : "Finnországban szolidaritási adót fognak fizetni a gazdagok"

Figyelt kérdés

"Finnországban szolidaritási adót fognak fizetni a gazdagok

Finnországban az előrejelezések szerint idén csaknem megtízszereződik az országba érkező menekültek száma, a tavalyi 3600-hoz képest idén 30 ezer menedékkérőre számítanak, írja a Quartz.

Ez természetesen jelentős költségekkel jár, a kormány becslése szerint idén 114 millió eurót (több mint 35 milliárd forintot) költenek majd a menekültekre. Hogy ezt az összeget kigazdálkodja, a finn kormány egy szerdai tervezet szerint szolidaritási adót vet ki azokra, akik évi 72 300 eurónál (22,6 millió forintnál) többet keresnek."


Mások tönkre tesznek egy országot és most azok bűnhődjenek miattuk, akik egy életen át tanultak, meg dolgoztak, hogy mára jó állásuk legyen?



2015. szept. 11. 23:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom mit lehet még letolni a skandináv országok torkán, eddig is elég sokat nyeltek, főleg a Svédek.

Egyébként szerintem is igazságtalan. Eleve nem kell annál több migránst beengedni mint amennyinek a képzését ilyen erőforrások nélkül is el tudják végezni. Most ha oda megy még x száz ezer akkor azokat is a helyiek adójaiból fogják finanszírozni? Elég nagy öngól.

2015. szept. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
nem tudom miért kereset alapján nézzük azt, hogy ki a gazdag...
2015. szept. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha finnek lenyelik ezt a békát, meg is érdemlik.
2015. szept. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Korrekt. Ezt nálunk is így kellene.
2015. szept. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Magyarországon is egyfolytában többkulcsos SZJA-t szeretne minden ellenzéki, de azt sem tudja mik lennének az adókulcsos és a sávhatárokat.
2015. szept. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Havi 6 ezer Euro még nyugaton is sok. Igazságtalannak tartom abból a szempontból, hogy minek kellene megadóztatni azt aki nem csak ellézengte az életét hanem vitte is valamire és azért keres jól. De ennyi pénzt még ott is csak korrupcióval lehet keresni vagy azzal, hogy jó családba született valaki ahol már születésekor egy vállalatvezető volt, úgy hogy semmit nem kellett érte tennie. Ebből a szempontból meg nem igazságtalan.
2015. szept. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Robin Hood módszer. A gazdagoktól elvesznek, a szegényeknek adnak, nem egy sátántól való dolog.

Amíg nem zárják munkatáborba a gazdagokat vagy szorítják meg őket annyira, hogy alacsonyabb életszínvonalon kelljen élniük, addig teljesen oké.

2015. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
havi 6000 bruttó annyira azért nem lehet sok finnországban, valaki egy kicsit is tanult simán megkeresi, és akkor ő alkalmazott
2015. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Robin Hood módszer. A gazdagoktól elvesznek, a szegényeknek adnak, nem egy sátántól való dolog. "


Tudod egyetemista vagyok, havi 47 ezerért dolgozok 4 órában és további 4ben suliban vagyok plusz még tanulok is. Ennek ellenére egy 10+ éves laptopom van szal nálad biztosan szegényebb vagyok.

Mit szeretnél nekem adni te nagy Robin Hood? Merthogy te nem tartod ezt sátántól való dolognak.

2015. szept. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Robin Hood módszer"


Inkább kommunizmus. Vegyük el attól, aki iparkodott és megdolgozott érte, és osszuk szét a sok semmirekellő tehetségtelen lusta között.


Hányingerkeltő egy eszme. Szomorú, hogy vannak még olyan degenerált, beteg véglények, akik ezt erőltetik.

2015. szept. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!