Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU tervezett menekültkvóta-...

Az EU tervezett menekültkvóta-rendszerében hogyan döntenék el, hogy kinek kell Svédországban és kinek kell majd Romániában élni?

Figyelt kérdés
A migránsok, menekültek célországa jellemzően Németország, Franciaország, Svédország, Egyesült-Királyság, Ausztria és szinte egyikük sem szeretne Bulgáriában, Romániában, Magyarországon, Szlovákiában, Lengyelországban élni.

2015. szept. 13. 22:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem az érdekelne, hogy milyen módon tartják őket az adott országban, ha az EU-n belül szabad az átjárás.
2015. szept. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ezt eddig meg nem fejtettek ki reszletesen.


En valami sorsolast tudnek elkepzelni. De ez sosem fog megvalosulni, mert nem mukodne.

2015. szept. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem véletlenszerűen. Arra meg hogy hogyan tartják őket ott: attól mert valaki menekült státuszt kap egy országban még nem jelenti hogy bárhova mehet. Ha elkapják bárhol akkor visszatoloncolják.
2015. szept. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Hát aki Romániát húzza, az megszívta :D
2015. szept. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
A kvóta felmerülése óta kérdezgetem, de választ még nem kaptam rá. Gondolom Merkel asszony kiválogatja majd azokat, akikkel jól mutat a #selfie, a többiek mehetnek isten hírével.
2015. szept. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Gondolom mérnök, orvos marad Németországban, kebabos, szakács, lakatos Ausztriában, írástudatlan kecskepásztor meg mehet Magyarországra meg Romániába.


Azt olvastam, hogy úgy akarják majd a kijelölt országban tartani őket, hogy csak ott kaphatnak menekült ellátást. meg egységesíteni akarják, hogy a különbségek miatt ne legyen értelme másik országba menni... namármost egyik se fog működni szerintem. Ha egységesítik a juttatást, akkor ugyanannyi pénzből Németországban nyomorogni, míg Romániában királyként fognak élni.

Ha meg nem egységesítik csak adott országban kapnak menekültellátást, akkor az azért nem jó, mert jobban megéri átszökni és feketén dolgozni a németeknél mint kapni valami kicsi összeget a Romániában.

2015. szept. 14. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ezt a kvótás hülyeséget szerintem még Merkel sem gondolja komolyan.

Mégis hogyan lehetne megakadályozni, hogy akiket kiosztanak mondjuk Észtországba, Bulgáriába, Magyarországra stb, azok ne szökjenek "vissza" Nyugat-Európába? Kössük pórázra őket? Ráadásul a kvóta csak a most itt lévőkre vonatkozik, viszont folyamatosan jön az utánpótlás. Akkor meg?

Ez a kvótarendszer is csak egy látszatmegoldás, sőt inkább csak látszat, megoldásnak nem nevezném.

2015. szept. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Hát aki Romániát húzza, az megszívta :D"


Aki Magyarországot, az meg még jobban.


Egyébként meg nem lehet ott tartani az embereket sehol. Ugyanúgy, ahogy Te, ők is szabadon vándorolhatnak az EU-n belül, főleg majd ha lecsitul az egész hisztéria és lazítanak az ellenőrzéseken is.

2015. szept. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Merkel mama úgy képzeli, hogy majd kiválogatják a legjavát, a többiekért meg lehet "tülekedni", mint 6-os írta.

A menekültek nem állampolgárságot, hanem menekült státuszt kapnának az adott országban, ami nem jogosítaná őket az EU-ban történő szabad mászkáláshoz. Persze úgyis megszöknének, de akkor már legálisan vissza lehetne toloncolni a menekült státuszt megadó országba.

Ezt szeretnék elkerülni a visegrádiak.

2015. szept. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szo sem volt kivalogatasrol, az csak nehany magyar (szelso)jobbos ujsagiro fejeben letezik.
2015. szept. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!