Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igazam lehet, hogy szerintem...

Igazam lehet, hogy szerintem az IS (Islamic State és hasonlók) harcosai nem vallási fanatikusok, hanem sok közülük csupán megélhetési bérgyilkos, zsoldos, s nem valási meggyőződésből csinálja, amit csinál, hanem a pénzért?

Figyelt kérdés
2015. szept. 25. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Bármi bizonyíték erre?
2015. szept. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az IS-től még nem hallottam öngyilkos merényletről, arról viszont igen, hogy vannak, akik azért csatlakoznak hozzá, mert "jobban megéri", azaz mert jól fizet a mocskos munkáért.
2015. szept. 25. 16:12
 3/8 anonim ***** válasza:
A kettő nem zárja ki egymást.
2015. szept. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az IS a Boko Harammal együtt csak egy szimpla terrorszervezet. Semmi közük az iszlám valláshoz, csak a Korán mögé bújva gyilkolnak, kegyetlenkednek, mert hát ok nélkül mégsem lehet.

Nem véletlenül nyilvánította 12 befolyásos európai imám az IS-t és annak tagjait eretneknek.

Igazából én azt nem értem, hogy a muszlim lakosság miért nem lép fel keményen ellenük, mert tulajdonképpen a tetteikkel, és azzal, hogy az iszlám vallás mögé bújva, annak nevében gyilkolnak kegyetlenül, a muzulmánok komplett megítélését vágják ezzel totál haza, teszik tönkre. Ezért van az, hogy az átlag európai vagy amerikai már szó szerint a terrorizmussal azonosítja az arabokat, vagy a térségből származó muszlimokat.

Csodálkozok, hogy nem tesznek ellenük érdemben semmit, pedig ők is nagyon jól tudják, hogy ők szívják meg, ha a világ az ilyen terrorszervezetek miatt majd bizalmatlan lesz az arabokkal szemben.

Ugyanígy az iszlám nevében cselekszik az Al-Kaida vagy a tálibok. Múltkor olvastam, hogy a dzsihád folytatását akarják Afganisztánban. Pedig Afganisztán muszlim köztársaság, a lakosság több mint 95%-a muzulmán. Ennyit arról, mennyire vannak tisztában a saját vallásukkal.

2015. szept. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az iszlám világában az ilyen IS, Boko Haram, Al-Nuszra, Al-Kaida, stb. kb olyan, mint a keresztény világban a jehova tanui, hitgyüli, és egyéb csoportosulások, csak a muzulmánok erőszakosak, kegyetlenek és a terrorizmus sem áll távol tőlük.

Ezek a szervezetek tudatosan és szélsőségesen félremagyarázzák az ilyen szent könyveket, a saját szájízük szerint alakítva, kiforgatva. Így nyugodtan lehet mondani, hogy az ilyen szervezeteknek az adott valláshoz semmi közük. Ezt az átlag muzulmán is tudja. Akiket az IS be tud hülyíteni, azok vagy olyan muzulmánok, akik az ég világon semmit sem tudnak a saját vallásukról, vagy befolyásolható naiv emberek, akik nem tudják, mire vállalkoznak.


Az iszlám állam is a műkincsek egy részét jó pénzért eladta, pedig hogy hangoztatták, hogy meg kell semmisíteni. Olajkutakat is a pénz miatt foglalnak el. A muzulmánok is kő keményen hibásak, mert ha nem engednének teret az ilyen szélsőségeseknek, akkor nem lenne a muszlim emberek felé ez a túlzott félelem és gyanakvás, utálat.


Szóval kérdező: igen, így igaz. Ezeknek semmi közük az iszlám valláshoz, csak a vallást használják fel indoknak.

2015. szept. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

én meg azt olvastam, hogy az Al-Kaidához köthető szervezet SZABADÍTOTT ki az Iszlám Állam fogságából egy brit állampolgárt....


én sem értem, hogy az iszlám vallásúak miért nem lépnek fel ellene, de ha megnézünk pár második világháborús filmet, az öszes úgy néz ki, hogy a zsidók sem tettek semmit a áci németek ellen, csak várták a segítséget kívülről.

2015. szept. 25. 16:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"a zsidók sem tettek semmit a áci németek ellen, csak várták a segítséget kívülről."


A zsidók alapba sokkal kevesebben vannak, és nagyon elszórtan, diaszpórákban éltek, így esélyük sem lett volna összefogni.

Ezzel ellentétben az iszlám államot CSAK muzulmán országok veszik körbe, és mégis. Az egész térség 1-2 ország kivételével CSAK muzulmán országokból áll, többségi muzulmán vezetéssel és néppel. Mégsem hajlandóak összefogni.

Jordánia és Libanon belefullad a sok menekültbe, és egyedül kicsik ahhoz, hogy felvegyék a harcot az IS ellen. Szaúd-Arábia nemes egyszerűséggel elaknásított kerítésrendszert épített az iraki határra, aztán szevasz. Törökország is a menekültekkel küszködik, Irán meg elvan magában, az IS sem mer belekötni.

Kb mintha nálunk kezdenének el csoportosan lövöldözni a jehova tanúi, mi meg ülnénk és néznénk.

Hiába a nagy "arab testvériség", a nyelven és a valláson kívül SEMMI nem köti őket össze, inkább utálják egymást, és röhögnek egymás mögött, hogy a szomszédra zúdult a probléma, és nem rájuk. Amekkora hadserege van Szaúd-Arábiának, már rég legyalulhatták volna az egészet a francba.

2015. szept. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gondolom tanultál a náci birodalomról. Sokan össze keverik a németekkel, és azt is gondolják, hogy Hitler német volt. Pedig nem is. A németekre rátelepedtek olyan emberek akiknek igazából csak a rombolás és gyilkolás volt a lényeg. Persze talán a németek között volt sok aki alkalmas is volt erre, de azért az átlag német ember ezt nem akarta, söt ugye titokban segítettek is a zsídoknak.

Ugyan ez pl fradi szurkolónak lenni. Oda nem azért mennek ki a kemény mag mert annyira szeretik a focit, hanem mert annyira tudják, hogy ott lesz verekedés, rombolás stb...

Pl a tv székház szétverésénél kb 24 éves voltam. Volt egy barátom aki a másnapon elhozott egy barátját aki benne volt a keménymagba. Mikor elmesélte, hogy ott volt, megkérdeztem miért? Nem politikai oka volt. Tudta, hogy lesz verekedés, hangoskodás, és mikor elkezdtek egyre durvábbak lenni, egyszerüen jólesett betámadni, és mindent szétverni.

Az islám állam pont ilyenekböl toborozta össze külföldröl az embereket. A hírekben mindig lehet olvasni, hogy még anyukák is otthagyják családjukat és beállnak. Ezek az emberek csak a gyilkolás öröme miatt mennek.

Ilyen emberek mindig és mindenhol léteztek.

2015. szept. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!