Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Svédország titeket is a...

Svédország titeket is a hanyatló Római Birodalomra emlékeztet?

Figyelt kérdés

-Feljelentettek helyiek egy középkorú férfit, aki az utcán maszturbált. A bíróság elejtette a vádakat, mivel a férfi maszturbálás közben nem nézett senkit az utcán


-Stockholm külvárosában létrehoztak egy Egália nevű óvodát, amiben kerülik a gyerekek "fiúk" és "lányok" megszólítását, ha egy kisfiú túl sokat játszik autókkal, és egy kislány túl sokat babázik, akkor rábeszélik a fiút, hogy babázzon, és a lányt, hogy autózzon. A könyvespolcokról hiányzik minden hagyományos mese és történet, helyettük az utóbbi években íródott, balliberális mesék szerepelnek csak, amikben mondjuk két herceg szeret egymásba


-Egy általános iskolában kérték a szülők, hogy vezessék be a semleges nemű vécéket és tesiöltözőket, mert vannak gyerekek, akik magukat nem fiúknak vagy lányoknak, hanem semleges neműeknek vallják


-Ott is egyre jobban elharapódzik a migránsprobléma, főleg Malmö és Stockholm városában, erre két gazdag vállalkozó még kitalálta, hogy létrehoznak egy légitársaságot "Migrant Air" néven, amik ingyen, iratok nélkül reptetnénk közel-keleti migránsokat az arab országokból Stockholmba



2015. szept. 30. 19:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Először is Svédországba teljesen más szinten van az egyenlőség, ott természetes, hogy nincs külön férfi és női wc, hanem egy wc van az étteremben. A könyvesboltok pedig színtiszta kereskedelmet folytatnak és azt adnak el amire az embereknek igénye van.
2015. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az óvodai könyvespolcról beszéltem.
2015. szept. 30. 19:07
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
És ezek közül melyik volt jellemző a hanyatló Római Birodalomra?
2015. szept. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Azt ugye tudod, hogy a Római Birodalomban pont úgy, mint a görögöknél, teljesen elfogadott volt a homoszexualitás?


Nem a melegekkel van a probléma, hanem azzal, hogy Svédország 130.000 bevándorlót fogad évente. Most azt is bevezették, hogy nem kell svédül megtanulni, mert úgyis mindenki beszél angolul. Na ez a kulturális és történelmi tragédia. Svédországból lesz Európa első Pakisztán szerű országa.

2015. szept. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%
Svédország a tiszta példa előttünk hogy a liberális diktatúra milyen káros és romboló.
2015. szept. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

Én hat évig svéd cégnek melóztam, sokat voltam kint. Le kell s.zarni a hülyeségeket. Pl. ott nem illik egy ajtónál előreengedni a nőket. Én előreengedtem őket: "Ladies first!" (angolul beszéltünk). Fülig ért a szájuk a csajoknak.


Én olyat is hallottam, hogy a svéd nyelvben (is) létező nem szerinti személyes névmásokat (asszem "han", "hon") is meg akarják szüntetni. Semmi gond, beszéljenek magyarul, nálunk nincsenek nemek.

2015. szept. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Számtalan példa van arra, hogy gyilkosokat felmentenek mert jó az ügyvédjük, gondolom az első pontodnál is ez volt a helyzet. A kiskapukat ha ügyes vagy bármiben ki tudod játszani.

A többi pedig már az állami intézkedéseken múlik. Ha olyan nagyon nagy ellenvetéseket váltana ki, akkor hidd el, hogy a liberális svédek nem haboznának utcára vonulni miatta. Amúgy pedig amiért teszem azt Finnországban eltörlik a folyóírás oktatását, attól még nem lesz hanyatló sorsa, már csak azért sem mondhatunk ilyet, mert ezekre még nem volt példa a történelemben, így nem tudhatjuk, hogy mi lesz vége. Lehet mivel ők már ezeket most elkezdik, sokkal előbb érnek el egy jó állapotot. Vagyis a Skandinávok életszínvonala miatt inkább úgy fogalmaznék, hogy egy még jobb állapotot.

2015. szept. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy semmi hasonlóságot nem vélek felfedezni a mai migránsok és az akkori népvándorlás között.
2015. szept. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"És ezek közül melyik volt jellemző a hanyatló Római Birodalomra?"


Nyilván nem konkrétan ezek az esetek történtek meg ott is, hanem erről a bukásba vezető korszellemről beszélek, ami mind a bukás előtti Rómát, mind a mai Svédországot belengi:


Egy élvezeteket hajszoló, bejáratott társadalmi normákat felrúgó, mindenféle jöttment idegent beengedő kultúra, ami idővel az ország pusztulását okozza. Az emberek nem akarnak hazafias tetteket végrehajtani, mert ott vannak az élvezetek, az általános normák, amik megkülönböztetik a férfiakat és a nőket, elismerik mindkét nem előnyeit és hátrányait, felrúgják, ezzel destabilizálják a társadalmat. Lecsökkentik a közbiztonságot, a társadalom homogenitását a sok jöttment beengedésével, végezetül pedig elpusztítják a szaporodási kedvet a nemi szerepek erőszakos felrúgásával. Szerinted milyen lelkületű felnőtt lesz abból a gyerekből, akitől az óvónő megtiltja a kedvenc játékának játszását, csak azért, mert az a neméhez köthető sztereotipikus játék, és egyszer se hallja azokat a fogalmakat kiskorában, hogy fiú meg lány.


"Azt ugye tudod, hogy a Római Birodalomban pont úgy, mint a görögöknél, teljesen elfogadott volt a homoszexualitás?"


Igen, tudom. Szóltam is egy szót a melegek ellen, vagy mellett? Nem azért bukott el Róma, mert nem üldözték tűzzel-vassal a melegeket, és én se kívánom, hogy manapság ilyet tegyenek.

2015. szept. 30. 19:17
 10/21 anonim ***** válasza:
22%
Mesélj kérlek milyen hazafias tettet nem tudtál végre hajtani?
2015. szept. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!