Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet az, hogy a szovjete...

Hogy lehet az, hogy a szovjetek neve szabadságot jelent, a kommunizmusban azt hirdették, hogy szabadság van, s mégis a kommunizmusban senki se volt szabad? És annak mi az oka, hogy ahol kommunizmus volt, ott technikai lemeradás volt?

Figyelt kérdés
Ez németországnál érzékelhető a legjobban, ahol az NDK eléggé lemaradt, de azt se értem, hogy demokrácia volt a neve aztán az se volt.
2015. okt. 2. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A "szovjet" szó soha nem jelentett szabadságot!

Jelentése: tanács!

2015. okt. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha valamit sokszor ismételsz, azt előbb-utóbb elhiszik, hogy úgy van. Akkor is, ha tudják, hogy nem. Ez ilyen agymosás-szerű dolog. Legalább a nevében legyen az, hirdesse azt fennhangon, és lehessen azt dörgölni az emberek orra alá, hogy a másik, az elvileg "jobb" ország még csak nem is demokrácia (Német DEMOKRATIKUS Köztársaság vs Német Szövetségi Köztársaság). És ezt be is ették az emberek, azóta is sokan vannak, akik a mai napig visszasírják "azokat a régi szép időket".
2015. okt. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért?

Merkel is azt mondta, hogy így meg úgy kell csinálni, Orbán tiszta hülye, most meg letérdelt Orbán elé.

2015. okt. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Gugu Gabor ***** válasza:

A jelentés nem stimmel de ezt fent már leírták.


Az egyenlőségre törekvés, tervgazdálkodás sőt még olyan tipikussan komunista dolgok mint a sztahanov mozgalom, munkaverseny nem ép a fejlődést segítik.


Egyszerűbben fogalmazva amikor arra törekszik a rendszer hogy mindenki legyen egyenlő, a gyártó miért is kapkodjon hogy jobb terméket fejlesszen?

Kgs-t pepitában ugyan ez ha nincs versenytárs minek fejlesszek?

2015. okt. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én szabadra emlékeztem de még az is lehet, hogy jól mert igy tanitották annó hogy szabadot jelent. ebbe akár ez is - nyelvészeti ferdités is - belefér volna a részükről...


egyvalamit nem értek:


a sztahanov munkaversen hogy vet vissza bármit is? a többit oké értem, de ezt nem, kérlek ezt fejtsd ki mélyebben, mire gondolsz.

2015. okt. 2. 09:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Sztahanov munkánál a mennyiség volt a lényeg a minőséggel szemben. Nem volt versenyképes az az árú amit előállítottak. Egy tervhivatal találta ki miből mennyit gyártsanak, ha volt rá szükség ha nem.


(Já szovjeujú vám, csto ucsítycjá po russzki=

Tanácsolom, önnek tanuljon oroszul) Ott van benne a szovet- tanács.

2015. okt. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 homo ludensz ***** válasza:

Tanultad bizonyára a Tanácsköztársaságot,nos szó szerinti értelmezésben ez Tanács Magyarország. A tervgazdaság talán hasznos volt az első 3 éves terv mivel ujjá kellett építeni az országot.

A sztahanovista mozgalom egyértelműen zsákutca mivel a mennyiség ellentétes itt a minőséggel. Jól mutatott fő helyen a dicsőségtábla és talán elégedett is volt akinek rajta volt a neve. Volt szerencsém még a nyomait a saját szemeimmel látni,de azt hogy én szerszámkészítőként vagy a mestereim normába dolgozzunk ezred milliméter pontossággal azt már akkor sem tudtam elképzelni.

Az oroszoknál sem dolgozott Migorján(MIG-ek) vagy Tupoljev (TU-repülők) konstruktőre normában azt lefogadom

Hirdetni lehet szabadságot is mert relatív hogy ki mitől érzi szabadnak magát. Például az évek óta munkát kereső az mérhetetlen szabadsággal rendelkezik. Semmi kötöttsége nincs ez tény. Naponta hallhatja tv.-ben rádióban hogy "Magyarországon a reformok működnek" akkor viszont elégedettnek kell lennie mert piacgazdaság van és nem szocialista gazdaság. Kommunizmus sehol sem volt mivel csak építgették de soha sem épült fel. A demokrácia(népuralom vagy hatalom) az szép hangzatos kifejezés csak másként éli meg a minimálbérből élő és a havi másfél milliót összekapirgáló hirdetője.

2015. okt. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tehát a kommunizmus nem szabadságot, hanem egyenlőséget hirdetett. Ebben az a baj, hogy az ember úgy van berendezkedve, hogy a saját érdekei hajtják előre, ezért a hibás egyenlősdi gyatra munkát eredményezett. Nem volt ösztönző. Ettől volt a technikai lemaradás. Senkinek nem volt érdeke minőséget létrehozni, mert az nehezen mérhető, ezért nem is mérték. Úgy viszont nincs fejlődés.

Néhány év után rájöttek erre, a hibás alapeszmét nem akarták feladni (pontosabban, nem tudták kijavítani, pedig Marx elég jól leírta), ezért találták ki a Sztahanov mozgalmat. Az abban jeleskedőket nagyon jutalmazták, ezért abban sokan akartak részt venni. De mivel megint a mérés a mennyiségre történt (azt könnyű), így eladhatatlan árutömeg keletkezett. Ezt súlyosbította, hogy az aránytalan túlösztönzés hamarosan csalásokhoz vezetett, ami duplán sújtotta a gazdaságot, rásegítve a tönkremenésre. Ezért is szüntették be nálunk 1956 után.

2015. okt. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!