Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem furcsa, hogy Angela...

Nem furcsa, hogy Angela Merkelt Nobel békedíjra akarják jelölni?

Figyelt kérdés
Miközben nagyban hozzájárult a jelenlegi háborúhoz hasonlító helyzethez Európában?
2015. okt. 4. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Ezt a díjat az alapján osztják, hogy ki, hogy nyal.

Obama szerinted megérdemelte?

Igaz, Bushoz képest pacifista, de csak Bushoz képest, amúgy nem.


Ennyi erővel Putyin meg Netanjahu is kaphatna ilyen díjat.

2015. okt. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az első, semmi értelme ennek a díjnak, mivel Obama is megkapta.
2015. okt. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jasszer Arafat óta én semmin nem csodálkozom. No és igen, Barack Hussein Obama...


Arafatot még talán megértem, mert Simón Peresszel és Jichák Rabinnal tettek valamit (no nem sokat) a zsidók és palesztinok közötti ellentétek elsimításáért.


Ám nem fér a fejembe, hogy a 2009. január 20-án beiktatott Obama, 2009 október 9-ig mi a fenét csinált, hogy kiérdemelje ezt a rangos elismerést.


"Rendkívüli erőfeszítések a nemzetközi diplomáciában és a népek közötti együttműködés elősegítéséért" - vagy valami ilyesmi, ha jól fordítottam.


"for his extraordinary efforts to strengthen international diplomacy and cooperation between peoples"


Ez azért elég általános megfogalmazás. Ezt mindenki megkaphatná, ha épp (bő 8 hónap alatt...) nem indít háborút. No comment.

2015. okt. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De igen, Merkel Obama, és Nethanjeu is megérdemli. Ja, és nincs és 15-ben sem volt semmilyen háborús helyzethez hasonló itt Európában, csak a fidesztálibok mondják ezt.
2021. szept. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!