Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A határon túli, magyarok...

A határon túli, magyarok lakta területeknek mekkora az eszmei értékük?

Figyelt kérdés

Trianont tanultuk, és akkor jött egy gondolat, hogy miért nem vásároljuk vissza a magyar lakta területeket? (Nyilván nem engednék el olyan könnyen a birtokosaik, de eszmefuttatásnak szerintem nem rossz.) A neten nem találtam rá konkrétumot, csak egy jobbikos nyilatkozatát, miszerint a teljes Délvidék értéke meghaladja az éves magyar költségvetést (ez számításaim szerint kb. 12-13000 milliárd). Viszont a Délvidéknek is csak egy része magyar lakta, szemmértékre kb. 8-10%-a az, ahol többségben is vannak a magyarok és összefüggő területet alkotnak. Ugyanígy Erdélyben is "csak" Székelyföld, Nagyszalonta és Nagykároly környéke jöhetne szóba. A Kárpátaljának is csak egy kisebb összefüggő része, illetve Szlovákia esetében is a határ menti területek.


Szerintetek ezek így összesen mennyit érhetnek? Papíron persze, mert a valóságban úgyis többért adnák szomszédaink, ha egyáltalán adnák.



2015. nov. 13. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Senki nem fog neked földeket eladni.

Pláne nem a szomszédos népek, akik paranoiásan rettegnek attól, hogy a gonosz magyarok újra rabigába akarják őket hajtani.

2015. nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Oroszorszag is eladta Alaszkat Amerikanak.
2015. nov. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk mert Oroszországnak már amúgy is bazi nagy, kihasználatlan területei voltak és Alaszka fenntartása erősen ráfordításos volt?
2015. nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2015. nov. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akinek ott van a földe/háza, az nem fogja a magyar államnak eladni.
2015. nov. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors reakciókat, de választ sajnos nem kaptam. A kérdés nem arra vonatkozott, hogy a valóságban lenne-e rá esély, vagy sem, mert ezt én is tudom, hogy nem reális. Ugyanakkor eszmei értéke mindennek van, még embereknek is (lásd focisták). Szóval elméletben a kérdésben említett területek x összeget érnek. A kérdés erre vonatkozott, hogy ez mennyi lehet, nem pedig az, hogy a valóságban ténylegesen mennyiért lehetne őket megszerezni.


Egyébként igen, Oroszország is eladta Alaszkát, sőt az USA az első 13 tagállamát kívül mindegyiket vásárlással szerezte a spanyoloktól, franciáktól. Szóval volt már rá példa.


"Akinek ott van a földje/háza, az nem fogja a magyar államnak eladni."

Itt lehet, hogy én tudok valamit rosszul, de elvileg a szomszédos országtól lehet megvásárolni, nem a föld/lakás birtokosaitól. Ha így lenne, akkor mondjuk Romániában lennének magyar állami földek, de attól az még nem Magyarország. Vagy tévedek?

2015. nov. 13. 18:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Felbecsülhetetlen!



#FREEHUNGARY

2015. nov. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindennek annyi az értéke, amennyiért árulják, vagy amennyiért az adott piaci körülmények között árulni tudnák. Hogy melyik szántóföld épp mennyibe kerülne, vagy melyik épület + sínek + föld alatti csövek stb stb, azt nem tudjuk összeszámolni.


Eszmei értéket kvázi hasraütésszerűen szoktak meghatároznik mondjuk védett növények/állatok esetén, vagy műalkotások esetén, amiket alapvetően nem lehetne pénzzel pótolni. Focistáknak nem eszmei értéke van, a klubok tényleg pénzért adják-veszik őket.

2015. nov. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
238 576 983 434 924 forint.
2015. nov. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A szerb állam nem engedné. Én itt élek Vajdaságban, és mindjárt megmondom neked az okot: Szerbia hegyvidékes, nem terem meg ott semmi. Ha mi itt nem dolgoznánk meg művelnénk a földjeinket a szerbek éhen döglenének.
2017. okt. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!