Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért olyan szolidáris mindenk...

Miért olyan szolidáris mindenki a franciákkal szemben, és miért nem volt ugyanez néhány hete az oroszokkal szemben?

Figyelt kérdés

Szörnyű, ami történt, de már nagyon sok, hogy minden, de konkrétan mindenhol minden erről szól.

Egy híradó még rendben, ha nem érdekli az embert, nem nézi.

De belépek facebook-ra, és mindent elözönlöttek a francia zászlók, pedig azok az ismerőseim nem is politizálnak, szerintem ha megkérdeznék tőlük, mi történt, 2-3 mondatba nem tudnák összefoglalni.

Vagy nem is ez a lényeg, csak van most ez a kis applikáció, és ha már mindenki megcsinálja, akkor nem akarnak kimaradni belőle?

Szerintem ez gáz.

Meg miért nem volt mindenki orosz zászló színű nemrégiben? Az miben más?


2015. nov. 15. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Más volt, akkor senki se tudta, hogy mi történt, csak annyit, hogy egy gép lezuhant.
2015. nov. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Üzleti okokból. Az oroszokat sokan utálják, ezért nem lehetne egy olyan jó marketing hírt csinálni belőle, hogy szegény oroszok, mert sok embernek ellenérzetük van velük szemben.

Belegondoltál már mennyien gazdagodnak meg ebből a hírből? Mennyi médium nyomatja ezt, és mekkora nézettsége van világszerte?

2015. nov. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

eleinte nem tudták, ez igaz, de elég hamar kiderült.


sokan utálják az oroszokat, de sokan meg tisztelik őket és felnéznek rájuk, sőt sokan szeretnének egy Putyinhoz hasonló vezetőt, mert mindenáron megvédi a népét és az országát.


a franciákra és németekre is eddig felnézett mindenki, de az utóbbi hónapokban elég sok támadás érte őket, hogy nekik köszönhetjük ezt, ami most van. mémek is születnek ebből, pl. Merkel szomorúan néz, amikor rádöbbent, hogy ő tette tönkre egész Európát.

jelenleg már a franciákat is sokan szidják, és cinikusan köszönik meg nekik, hogy ezentúl a többi ország is retteghet.

2015. nov. 15. 17:40
 4/10 anonim ***** válasza:
13%

Még hányszor fogjátok a Jobbik propagandát beböfögni?


[link]

2015. nov. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

jaj, ez nem tudom, hogy nekem szólt-e, meg hogy mit akar a jobbik, még nem kattintottam rá a linkre.

de nem vagyok se jobbikos, se semmilyen, viszont nyilván nem csak nekem tűnt fel ez a dolog.

2015. nov. 15. 18:02
 6/10 A kérdező kommentje:

elolvastam. ez nem jobbikos propaganda, ez egy gondolkodó normális épeszű ember gondolata!

nem kell ahhoz újságírónak vagy jobbikosnak lenni, hogy tudd, naponta halnak meg emberek terrorcselekmények miatt, de nincs naponta más-más ország zászlaja a profilképeken.

bár nem fogalmaztam meg úgy, mint a cikkben, eddig nem is olvastam ezt, hid el, a saját gondolatom volt, hogy ez most mégis mi, ha eddig a többi esemény nem kapott ekkora nyilvánosságot? és egyre több embernek eszébe jut, de emiatt ne sorolj minket egyetlen párthoz se, mert az esemény jellege pártsemleges.

2015. nov. 15. 18:06
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt politikai okokból, Oroszországgal rossz a viszony.

Másrészt a média számára látványosabb, nagyobb szenzáció egy párizsi lövöldözés, robbantgatás, mint egy a periférikus Sínai-félszigeten felrobbantott repülőgép.

2015. nov. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

a szenzáció lehet az egyik kulcsszó.


de a rossz viszonyt gondolom ránk érted.

viszont ezt az applikációt nem magyarok csinálták, hanem a tengerentúlon.

oké, nekik is rossz a kapcsolatuk az oroszokkal, de a franciákkal sem túl fényes.

2015. nov. 15. 18:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert ebbe jobban bele tudják magukat élni és félelmet keltőbb.

Az is igaz, hogy a média ezt jobban tolja, de számodra mi a megfélemlítőbb? Ha egy repülőn ülsz és kilőnek vagy ha sétálsz az utcán és egyszercsak egy öngyilkos merénylő robbant egyet? Nyílván az utóbbi sokkal félelmetesebb sztori, főleg ha még sose repültél és nem is akarsz.

A másik pedig a migránskérdés. Ugye lehetett olyat is hallani, hogy a merénylők közül sokan a migránsáradattal érkeztek. Most, hogy ebből végülis mi az igaz, azt nem tudom, hülyeséget meg nem akarok írni, de ha ígyvan, akkor már eleve jobban retteg más ország is, mert migránsok máshol is vannak.

2015. nov. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert a franciák árjanépek és minden a média kezében van, akit jó birkanyájként követnek az emberek. Nem csak az oroszokkal szemben nem voltak, de a keleti világban naponta történnek ilyen súlyos dolgok, gyerekeket gyilkolnak le, csak éppen arról nem illik beszélni, ezért a többség nem is tud róla.

Vagy ilyen volt az ankarai robbantás is, a törökökön kívül a kutyát nem érdekelte meg abból nem tudtak hasznot húzni.

2015. nov. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!