Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi vezet az Európában születet...

Mi vezet az Európában született, és felnőtt muszlim fiatalok radikalizálódásához?

Figyelt kérdés

Komolyan nem tudom felfogni ép ésszel, hogy egy Belgiumban/Franciaországban/Nagy-Britanniában született muszlim fiatalt mi visz arra rá, hogy megölje a honfitársait (igen, mivel pl. Franciaországban született, francia állampolgár, ezért a franciák a honfitársai, francia az anyanyelve stb.), mi vezeti őket arra rá, hogy Szíriába menjenek kiképzésre, hogy azután olyan városokban mészároljanak, ahol felnőttek?

Az elkeseredettség? Szegénység? Kilátástalanság? Akkor a mi csöveseink/cigányaink miért nem ölnek halomra mindenkit? Nem értem...


2015. nov. 16. 19:47
1 2 3
 1/22 Dymo ***** válasza:
73%
Azért mert arab és iszlám hívő. Ebben a közegben nő fel, hallja a meséket a szüleitől, nagyszüleitől. Nézi a médiát, közben meg van győződve arról, hogy mekkora szemét ez a Nyugat.
2015. nov. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Most nézzétek meg, milyen fiatalok, és mindegyik Európában született...


[link]

2015. nov. 16. 19:56
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Pedig pontosan az, amit leírtál. A legegyszerűbb dolog, amikor szar helyzetben van az ember, az az, ha azokat vádolja a saját sorsáért, akiknek normális élete van.

Leszakadt romáknál azért nincs ilyen, mert nincs ami összefogja őket, mint náluk az iszlám. De egyéni szinten ugyanazokat a gondolatokat lehet náluk is megtalálni.

2015. nov. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
1. de hát a "nyugaton" él, miért gondolná szemétnek?
2015. nov. 16. 19:56
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

A múltkor volt róla szó, hogy a Rambó rendezőjének fia is beállt a muszlim terroristák közé. Keresztényként kezdte, de muszlim terrorista lett.


[link]


Én ezt látom: a közös ezekben a terroristákban, hogy muszlimok. Van egy csomó ember aki szépíteni próbálja ezt a vallást. Én azonban csak azt látom, hogy a hívei összevissza, aljas módon gyilkolnak.

2015. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Jesszusom, ezt nem is tudtam. Durva.

Nekem van pár muszlim barátom (Jordánia, Törökország), akiknél megszoktam szállni ha nyaralni megyek. Teljesen normális emberek, ezért nem értem, hogy miért van ennyi idióta közöttük.

2015. nov. 16. 19:59
 7/22 anonim ***** válasza:

Ez a radikalizmus valószínű összefügg a vallásukkal. A mi romáink keresztény vallásúak, ebben összhang van a magyarok és a romák között.

Akivel minden nap együtt él valaki, azt tudja igazán gyűlölni, mert, aki messze van, ismeretlen számunkra, azt sem szeretni, sem gyűlölni nem tudjuk. A mindennapi együttélés során jobban kiéleződnek az ellentétek, a vélt vagy valós sérelmek, különbözőségek. Ennyire különböző emberek együttéléséhez mindkét félnek fel kell nőni, rendkívüli toleranciát és alkalmazkodást kell kifejleszteni, erre sokan nincsenek felkészülve, csak egy kényszerhelyzet, legfőképpen a pénz viszi rá őket, hogy együttéljenek tőlük ennyire különböző kultúrával.

2015. nov. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Legtöbbször az hogy itt szegénységben élnek, lásd akit keresnek a Párizsban történtek miatt egy Brüsszel szegény negyedében élő volt. Az ISIS meg ad nekik pénzt...tehát mondhatni a Nyugat nem fogadta be őket-vagy ők nem tudtak ezen ne vitázzunk mert mind a két eset lehet. És ezért...beszervezik őket. A vallásra hivatkozva vagy éppen fellázítják őket más miatt.
2015. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
a moszad
2015. nov. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Bob the builder ***** válasza:
9%
az hogy patkányok
2015. nov. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!