Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak szerintem kegyetlen...

Csak szerintem kegyetlen képmutatás ez az egész hozzáállás a franciákhoz?

Figyelt kérdés

Most minden erről szól, hogy így a franciák úgy a franciák.

Facebookon francia zászlók profilképek, MO-n nemzeti gyásznap, meg média erről nyomat mindent.


Akkor azokról mért nem szól semmit a média és mért nincs miattuk gyásznap meg hasonlók, akik ártatlanul elesnek a jelenleg háborús országokban?


Ők nem érnek annyit mint egy francia? Ezrek halnak meg a bombázásokban és legtöbb esetben egy kétsoros hírt vagy még annyit sem kapnak a hírportálokon, nemhogy gyásznap meg hasonló képmutatások.


Arról nem beszélve, hogy jól mutat persze, hogy " együtt érez " mindenki, de vajon hányan is gondolják komolyan?


Politikában " kötelező ", hogy kifejezzék mennyire " sajnálják " stb, médiának remek hírérték, jön a bevétel mellette a megjelenő reklámokból, FB-n meg az emberek nagy része csak felül a hullámra, ha már xy-nak van akkor legyen neki is, lehet fogalma sincs róla miért de kiteszi.


Vicc, nem is kicsit, csak én gondolom így?



2015. nov. 17. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Erről amúgy van egy nagyon jó tanulmány, minél távolabb történik valami szörnyű dolog, akár haláleset, annál kevésbé foglalkoznak vele az emberek.
2015. nov. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezen kívül ez a különbség egy háború sújtotta terület és egy békés terület között. A háborúnál az emberek elfogadják, hogy áldozatokkal jár.
2015. nov. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Európa egy civilizált békésnek mondható kontinens.

most az hogy Afrikában a bennszülöttek irtják egymást, vagy a közel keleten tartó folyamatos gyilkolászás megy, teljesen megszokott dolog.

miért?

mert ezeken a helyeken az emberek intelligenciája valahol leragadt ott, hogy mindent erőszakkal el kell venni, és erre a legjobb cél ha mindenkit megölünk.

ezt hívják civilizálatlan helyeknek.

te, és minden Európai aránylag békés természetűnek mondható, itt nem fognak robbantgatni meg lövöldözni egymásra különböző népcsoportok, akár vallásai, akár földterületre való önkényes igénytartás miatt.

ami Párizsban történt, nem megszokott dolog.

egyszer azért, mert az Európai ember nem ebben szocializálódott fel, tudja hogy itt a civilizációnak köszönhetően a jog, és a hazája biztosítja neki a tesi épséget.

a háborús övezetekben elsősorban az emberek intelligenciáját kéne valahogy gyarapítani, akkor talán idővel felfognák, hogy a gyilkolászással semmit nem érnek el.

2015. nov. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha egyszer csak megcsípne valakit egy darázs abban a biztonságosnak vélt szobában, ahol én is tartózkodom, eléggé megrázna a dolog(franciák esete).


Más a helyzet, ha ugyanez az ember a kertben darázsfészkeket nézeget. Ekkor is megrázna az esemény de már nem annyira.(a facebook is így reagált az orosz repülő lelövésére vagy korábban a nyugat európai turisták tunéziai legyilkolására -ilyen is volt mostanában).


Harmadik eset, ha meghallom, hogy egy méhészetben dolgozó barátomat megcsípte valami. Szomorú hír, de nem lepődök meg.


A jelenlegi terrortámadás tényleg túl van hype -olva a többihez képest (ezért nem is raktam ki a prayforparist), de azért szerintem nem annyira, hogy ezen fel kéne háborodni.

2015. nov. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha betőrnek idegen csapatok (IS) egy országba (Szíria) és összevissza öldöklik az embereket, az normális dolognak tekinti a társadalom, de ha ezt teszik idegen csapatok bevonulása nélkül, arról meg kell emlékezni.


Ez a működő demokrácia -.-

2015. nov. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!