Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tulajdonképpen milyen jogon...

Tulajdonképpen milyen jogon létezik a "családegyesítés"?

Figyelt kérdés

Most mondták a híradóban, hogy Magyarországnak elvileg 1700 menekültet kéne befogadnia a kvóta szerint, de a családegyesítéssel ez akár a 10ezret is elérheti.


MILYEN JOGON hozhatja valaki ide a pereputtyát úgy, hogy ő maga is illegálisan átment fél Európán, a tranzitországok törvényeit és a regisztrációs kötelességet magasról lesz@rva?

Ha én valahova kivándorlok, akkor ha hozni akarom magammal később a családot, akkor természetes, hogy elvárják, hogy ők is feleljenek meg a befogadás/letelepedés feltételeinek. Ők meg csak úgy idehozhatják a 10 gyereküket az asszonnyal?

Bocsánat, egyáltalán nem provokálásnak szánom a kérdést, de komolyan nem értem, hogy illegális bevándorlóknál mégis hogyan jöhet szóba a családegyesítés, mert hiába háborús menekült valaki, akkor is illegálisan végigment fél Európán, ráadásul a családja sincs veszélyben, mert menekülttáborból jöttek (vagy olyan országból ahol alapba háború sincs).


Milyen jogon akarja Németország és az EU a többi tagállamra rákényszeríteni, hogy nem csak X ezer menekültet kell befogadniuk, hanem még azoknak a családját is?

Valamelyik szóvivő Magyarországon elmondta, hogy 1 darab menekült havi költsége 130.000 forintba kerül. Az átlag magyar alig keres meg ennyit!


Én ezt komolyan nem értem.


Csak én nem értek ezzel egyet? Miért lehetséges ez?



2015. nov. 27. 18:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Magyarországnak muszáj lesz befogadnia menekülteket? Most pont ezért megy az aláírásgyűjtés, hogy ne kelljen, és már majdnem 1 millió aláírás van.
2015. nov. 27. 18:47
 2/5 A kérdező kommentje:
Plusz nem tudom mennyit toloncoltatott haza eddig Németország (mennyit kb?) de ha több százezren maradnak pl ott, akkor ez családegyesítéssel milliós nagyságrendű lesz.
2015. nov. 27. 18:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Az aláírás a kvóta rendszer ellen van anélkül meg kb fél millió menekültre és a pereputtyikra számíthatunk.
2015. nov. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
58%
A menekült és az illegális bevándorló egymásnak ellentmondó fogalmak. Azt, hogy ki és milyen feltételekkel lehet menekült, nemzetközi jog szabályozza. Nincs minden menekültnek 6-7 gyereke.
2015. nov. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez igaz, viszont Németországban már több mint 100.000 menekültkérelmet fogadtak el.
2015. nov. 27. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!