Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehet hogy hazajönnek a...

Lehet hogy hazajönnek a nyugaton dolgozók ha így megy tovább?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy a migràcsokra költött pénz egyre több lesz illetve romlik miattuk a közbiztonsàg.

Nem àllamcsődre meg terrortàmadâsra gondolok hanem csak annyi elvonàsra meg pluszköltségre amit nekünk kell kitermelnünk és eljöhet egy pont amikor màr nem éri meg kint dolgozni.Az esetleges közbiztonsàgi kockàzat màr csak adalék pluszba.

Eljöhet-e hamarosan azaz idő amikor màr nem a pénz hanem a biztonsâg és a nyugalom többet fog érni.


2015. nov. 29. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem valószínű.

Unokatestvérem Ausztriában szakács és havi 3100 eurót keres. Nem akartam neki elhinni, mert azt gondoltam, hogy ilyen 1500-2000 eurót kaphat max, de megmutatta a fizetési papírját és tényleg.

Megmondta, hogy ide lakni soha többé vissza nem jön, csak az anyját látogatja meg félévente.

2015. nov. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
A pénz, a biztonság és a nyugalom is jobb ott. Hidd el, ha ott megromlik ez a három, itt is meg fog.
2015. nov. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem fognak. Jóval magasabbak a fizetések, az árak pedig bizonyos dolgokban alacsonyabbak, más dolgokban pedig csak max kétszer olyan magasak (míg a fizetések körülbelül 5-6x).


A közbiztonságért pedig úgyis fognak tenni valamit.

2015. nov. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%
Most is csak kényszerből dolgoznak kint. Összegyűjtenek egy itthoni lakásra valót. Gondolod jó érzés lenézett kisebbséginek lenni nyugaton és egy garzon albérletbe nyomorogni heti 6 nap munkával? Semmi szociális életük nincs az ilyeneknek, azt a pár évet amíg összeszedik a pénzt egy itthoni lakhatásra azt "túl kell élni", nem élvezet egyáltalán.
2015. nov. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Ne a saját ismeretségi körödből indulj ki. Aki kint valami garzonban nyomorog, az eleve olyan tudással és felkészültséggel ment ki.


Én vagy egy tucat embert ismerek, akik diplomás munkakörben dolgoznak, ugyanannyit keresnek, mint a helyiek és köszönik szépen, semmi gondjuk nincs a szociális életükkel. Talán mert vették maguknak a fáradtságot, hogy megtanulják a helyi nyelvet. Egy részük előbb-utóbb talán haza fog költözni, többieknek meg 100%, hogy soha.

2015. nov. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én most Németorszàgban vagyok és jó helyem van.Mind a munkahelyem,mind a lakàsom teljesen rendben van.

Én nem tapasztaltam lenézést sosem.Aki nem linkel,nem buta és betud illeszkedni azt elfogadjàk.Jól keresek szakmunkàsként itt.Nagyon jól!

Otthon van egy devizàs hàzam úgyhogy képzelhetitek mire mennék haza.A semmire!

Sajnàlnàm ha itt minden menne a levesbe.

Itt ahol lakom nyugi van.A közeli szàllóra úgy néz ki hogy csalàdokat hoznak csak, akik délelőtt intézik a bevàsàrlàst nemis igen làtni őket az utcàn.

De mi van ha a helyzet rosszabb lesz?

2015. nov. 29. 14:27
 7/7 anonim ***** válasza:

" eljöhet egy pont amikor màr nem éri meg kint dolgozni"


Ez a pont soha nem fog eljonni, mert ha Nemetorszagban csokkenni fog az eletszinvonal, akkor Magyarorszagon ketszer annyira fog csokkenni...

2015. nov. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!